Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Zaanse Schans

Ubytování Nizozemsko Zaanse Schans


Zaanse Schans je malebná vesnice v Nizozemsku, která se nachází ve vzdálenosti pouhých 20 minut jízdy od Amsterdamu. Je to místo, kde se můžete vrátit zpět v čase a zažít stoprocentní nizozemskou atmosféru. Tato vesnice je proslulá svými větrnými mlýny, sýrem a tradičním domácím čokoládovým modelínem.

Pokud se vydáte na výlet do Zaanse Schans, určitě oceníte polohu blízko Amsterdamu a tím pádem i snadné dopravní spojení. Z Amsterdamu se k vesnici můžete dostat buď vlakem nebo autobusem.

Co se týče ubytování v Zaanse Schans, máte na výběr několik možností. Většina turistů si na tento výlet přijíždí z Amsterdamu nebo jiných okolních měst, a proto se rozhodují pro jednodenní výlet. Nicméně pro ty, kteří by si chtěli užít několik dní v této malebné vesničce, jsou zde k dispozici i ubytovací možnosti.

Jednou z nejpopulárnějších možností je ubytování v tradičních holandských domcích, které jsou upraveny pro turistické účely. Tyto domky jsou často vybaveny moderním interiérem a poskytují komfort, který vás rozhodně nezklame. Další možností je ubytování v hotelu v okolí vesnice. Tato varianta je vhodná pro ty, kteří ocení větší pohodlí, když se vrátí z prohlídky vesnice.

Pro ubytování v Zaanse Schans je charakteristické, že se jedná o malé a útulné penziony, které mají vysokou kvalitu služeb. Pokud tedy hledáte útulný a klidný pobyt, je toto místo pro vás tou pravou volbou.

Další výhodou pobytu v této oblasti je, že je velice centrální a nabízí vám skvělé možnosti pro objevování okolních malebných vesniček a měst. Blízko Zaanse Schans se nachází například město Haarlem, které svým vzhledem nápadně připomíná Amsterdam, ale je klidnější a nabídne vám víc prostoru pro relaxaci.

Celkově je Zaanse Schans skvělým místem k prožití autentické nizozemské kultury. Ubytování v této oblasti vám poskytne skvělou možnost pro objevování bohaté historie a zároveň se můžete uvolnit a vychutnat si krásy přírody a pohostinnost místních obyvatel. Pokud uvažujete o cestě do Nizozemska, neváhejte a navštivte tuto skvělou destinaci – Zaanse Schans.


Dovolená Nizozemsko Zaanse Schans


Zaanse Schans je klenotem nizozemského turistického ruchu a oblíbeným cílem milionů turistů z celého světa. Tento malebný, historický region se nachází nedaleko Amsterdamu a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na kulturu, historii a tradice Nizozemska.

Dovolená v Zaanse Schans je zajímavá nejen svými krásnými krajinnými scenériemi, ale také díky svému množství historických památek. Obzvláště charakteristické jsou starobylé domky a mlýny, které se v rámci regionu nachází. Ty jsou totiž typickým důkazem o historickém významu oblasti pro výrobu dřevěného zboží.

Během pobytu v Zaanse Schans lze navštívit několik různých muzeí, například Muzeum dřeva Zaanse Schans – kde se formou vyhlídkových prohlídek můžete seznámit s výrobou dřevěného zboží. Dalšími populárními muzei jsou například Muzeum Mlýnů a Muzeum Klompen.

Mezi další must-see v regionu patří také Muzeum Čokolády, které nabízí možnost ochutnat více než dvě stovky chutí čokolády z celého světa. Příznivci dobrého jídla si zde určitě přijdou na své.

Dovolená v Zaanse Schans je výbornou příležitostí i pro vyzkoušení místních specialit, jako jsou například kořenící směsi nebo „Stroopwafel“ – oblíbené placky s medovou náplní.

Pro milovníky cyklistiky nabízí Zaanse Schans mnoho cyklostezek, kde si mohou turisté užít malebnou krajinu a poprvé se setkat s některými z památek regionu.

Celkově lze říci, že dovolená v Zaanse Schans je jedinečnou zážitkovou cestou na jedno z nejkrásnějších míst Nizozemska. Je to ideální destinace pro ty, kteří si chtějí užít krásy a atmosféru starého, historického Nizozemska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Zaanse Schans


1. Jak se dostat do Zaanse Schans?
Odpověď: Zaanse Schans je snadno dostupné z Amsterdamu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je vlakem ze stanice Amsterdam Centraal na stanici Koog-Zaandijk. Poté můžete buď pěšky nebo autobusem dojít na samotnou Zaanse Schans.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Zaanse Schans?
Odpověď: Většina obchodů, restaurací a muzeí v Zaanse Schans je otevřena denně od 9:00 do 17:00. Některá muzea mají odlišné otevírací hodiny v letních měsících.

3. Kolik stojí vstupenky do Zaanse Schans?
Odpověď: Samotná procházka po Zaanse Schans je zdarma. Nicméně, některá muzea mají vstupné, které se pohybuje od 4 do 10 eur.

4. Jaká jsou nejlepší místa k fotografování v Zaanse Schans?
Odpověď: Nejlepší místa k fotografování v Zaanse Schans jsou u místních mlýnů, při procházení kolem kanálů, a u starých domů a obchodů.

5. Co lze vidět a dělat v Zaanse Schans?
Odpověď: V Zaanse Schans lze navštívit několik mlýnů na vítr, muzeí, tradičních domů a skanzenu. Také můžete ochutnat místní sýry a pozorovat, jak se vyrábějí tradiční dřevěné klompeny (holandské dřevácové).


Počasí Nizozemsko Zaanse Schans


Zaanse Schans je malá obec na severu Nizozemska, kterou se vyznačuje nejen svojí architekturou, ale i charakteristickým počasím. Oblast je známá zejména díky svému množství větrných mlýnů, které zde převažují.

Když se díváte na předpovědi počasí pro Nizozemsko a Zaanse Schans, často uvidíte spoustu mraků a možnost deště v průběhu dne. Toto počasí je typické pro tuto oblast, kde se prší v průměru až 200 dní v roce. Nicméně, v létě se tady může být velmi krásně a teploty se mohou dostat až ke 25°C, což je ideální pro procházky po krajině plné mlýnů a krásných rostlin.

V zimě, sněžení se objevuje zpravidla zřídka, nicméně když ano, tak se tady může objevit krásné západ slunce mezi sněhovými pokrývkami. Teploty v zimě jsou většinou pod nulou, ale naštěstí tady není příliš mnoho větru. Pokud se budete chtít vydat na procházku, doporučujeme se dobře zabalit a brát s sebou horký nápoj, aby vás zahřál během procházky.

Jaro a podzim se můžou stát nestálými obdobími, kdy se mohou objevit průtrže mračen, ale také slunce, což dává krásnou směs pocitu jara a léta. To je ideální doba, kdy je zde méně turistů a můžete si užít krásné procházky po krajině.

Nicméně bez ohledu na počasí, Zaanse Schans má stále co nabídnout. Toto místo je plné historie, kultury a krásné architektury. Pokud se sem vydáte v létě, uvidíte, jak se tady mlýny otáčí, což nabízí krásný pohled. Pokud se sem vydáte v jiných obdobích, nebojte se, pořád si můžete užít krásné procházky po městě, čaj s tradičními sušenkami a třeba i návštěvu muzea, kde se dozvíte vše o historii a kultuře této oblasti.

Celkově lze říct, že Zaanse Schans je nádherné místo, bez ohledu na počasí. I když se tady může objevovat mnoho srážek, nic to neubírá z celkového kouzla místa plného historie a kultury. Ať už se sem vydáte kdykoliv v roce, budete mít zajímavou zkušenost a zážitek, a to nejen kvůli mlýnům, ale i díky krásné architektuře a přátelským lidem, kteří vás přivítají s otevřenou náručí.


Letenka Nizozemsko Zaanse Schans


Nizozemsko je země plná kouzla a unikátních zážitků. Jedním z nejkrásnějších míst této země je Zaanse Schans, který se nachází v provincii Severní Holandsko. Tento malebný region nabízí návštěvníkům nejúžasnější výhledy na původní nizozemskou architekturu a historii.

Pokud byste rádi navštívili nádhernou oblast Zaanse Schans, budete potřebovat letenky do Nizozemska. Letenky do Amsterdamu jsou naštěstí velmi dostupné z celého světa. Vezměte si let do Amsterdamu z vašeho rodného města, a pak si namluvte do vlaku nebo autobusu, abyste se dostali na místo určení. Zaanse Schans leží asi 20 km severovýchodně od Amsterdamu, takže cesta z Aglomerace může být velmi krátká.

Jakmile dorazíte do Zaanse Schans, budete uneseni krásou a klidem okolí. Obec je malá, ale nabízí mnoho nádherných atrakcí pro návštěvníky. Můžete si prohlédnout staré větrné mlýny a různé tradiční domy z 18. a 19. století, které byly přestěhovány a obnoveny v tomto regionu. Pokud jste nadšený cestovatel, bude vám určitě přijít vhod muzeum dřeva, kde se dozvíte o historii výroby dřevěných lodí v této oblasti.

Další vidětelné oblasti, které byste si neměli nechat ujít, jsou kořenový dom a Interaktvni muzeum o klouzáku. Tento muzejní komplex ukazuje návštěvníkům, jaké jsou místní tradiční řemesla, včetně výroby dřevěných klouzaček. Lidé, kteří se zajímají o kuchyni, se budou cítit ohromeni rychlostí, s jakou vystupuje Ransdorp závod.

V zimě se ve Zaanse Schans koná mnoho tradičních akcí a slavností, jako je nizozemská sbíječka, která se koná každý rok v srpnu. Navštivte tuto tradiční malou vesnici a užijte si nezapomenutelný zážitek.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky