Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Groningen

Počasí Nizozemsko Groningen


Nizozemsko je zemi s mírným oceánickým podnebím, které je charakteristické mírnými zimami a vlhkými léty. Město Groningen v Nizozemsku se nachází v severovýchodní části země a patří k největším městům v regionu. Počasí v Groningenu je velmi proměnlivé a závisí na období v roce.

Zima v Groningenu začíná v listopadu a trvá až do února. Teploty se zpravidla pohybují okolo 0 °C a mnohdy se dostávají pod bod mrazu. Během zimy se často vyskytuje mlha a začnou padat první sněhové vločky. Oblast Groningenu bývá často ovlivňována Atlantskými cyklónami, které způsobují bouře, silný vítr a déšť.

Jaro začíná v Groningenu v březnu a trvá až do května. Teploty začínají stoupat a první květiny začínají rozkvétat. Během tohoto období se v arealety často vyskytují sucho a náhlé bouře, které mohou být doprovázeny silným větrem a kroupami.

Léto v Groningenu začíná v červnu a trvá až do září. Během tohoto období je nejtepleji a průměrné teploty dosahují až 20 °C. Mořský vánek přináší osvěžení, ale občas se objevují i silné deště a bouře.

Podzim v Groningenu začíná v říjnu a trvá až do listopadu. Teploty klesají a průměrná teplota se pohybuje okolo 10 °C. V listopadu začínají padat první sněhové vločky a počasí se stává chladnějším a vlhčím.

Celkově počasí v Groningenu je velmi proměnlivé a není možné předpovědět, jaké bude přesně. Je však pravdou, že se nejčastěji objevují v noci deště a silný vítr. V každém případě se však můžete těšit na krásné historické památky, výborné pivo a přátelské lidi, kteří vás v Groningenu přivítají.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Groningen


1) Jaké jsou největší atrakce v Groningenu?

Největší atrakcí v Groningenu je Martinitoren, která je nejvyšší stavbou v Groningenu a nabízí úžasný výhled na město. Dalšími populárními atrakcemi jsou například univerzita Groningenu, St. Jozefkatedrála, Groninger muzeum, pevnost Bourtange a mnoho dalších.

2) Jak se dostat do Groningenu?

Groningen má dobrou dopravní infrastrukturu a je snadno dostupný vlakem, autobusem nebo automobilem. Mezinárodní letiště Groningen Eelde slouží pro lety do většiny evropských zemí. Z Amsterdamu je možné jet vlakem nebo autobusem, což trvá asi dvě hodiny.

3) Kde se dá dobře najíst v Groningenu?

V Groningenu najdete širokou škálu restaurací a kaváren, které nabízejí různé druhy jídel, včetně tradiční nizozemské kuchyně. Některé z nejlepších restaurací v Groningenu jsou Cafe De Sigaar, De Heeren van Aldebaran a De Pijp Wine & Dine.

4) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Groningenu?

Nejlepší dobou na návštěvu Groningenu jsou jaro a léto, kdy je město krásně kvetoucí a počasí je ideální pro venkovní aktivity a vycházky. Zimní měsíce jsou v Groningenu chladné, ale můžete si užít krásné vánoční osvětlení a atmosféru.

5) Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Groningenu?

V Groningenu je k dispozici mnoho možností ubytování, včetně hotelů, hostels, apartmánů a Airbnb. Některé z nejlepších možností ubytování jsou St. Martini Gardens, Prinsenhof Groningen a The Student Hotel.


Dovolená Nizozemsko Groningen


Dovolená v Nizozemsku – město Groningen

Nizozemsko je velmi oblíbenou turistickou destinací, a to především pro své malebné městečka, kanály, květinové pole a samozřejmě místní kulturu. Jedním z takových míst je i město Groningen, které se nachází na severu Nizozemska. Co se toho toto město nabízí pro návštěvníky?

Pohled na město

Groningen je velmi krásné město, které je jedním z největších v severní části země. Má velké náměstí s impozantní věží Martinitoren, historickými domy, které lemují kanály a parky, kde se můžete projít a vychutnat si atmosféru města. Nejlepší způsob, jak vidět celé město, je projít se po krásných bulvárech, které Gravesandestraat, Herestraat a Oosterstraat až k řece Reitdiep.

Muzea

V Groningenu získáte i kulturní zážitek, když navštívíte místní muzea. Nejzajímavější z nich je Groninger muzeum, které ukazuje historii města. Muzeum představuje umělecká díla, nábytky a mnoho zajímavých artefaktů z různých období, od středověku po současnost. Dalším potěšením může být návštěva muzea vědy (Universiteitsmuseum Groningen) nebo nejstaršího kostela v Groningenu (Aa-kerk), který je také muzeem.

Kanály

Groningen je také známý svými kanály s mnoha malými mosty, které můžete obdivovat při procházce po městu. Mnohé domy byly postaveny u vody, díky této polohy v této oblasti se dnes může pochlubit množstvím soukromých lodí. Nejlepší způsob, jak poznat kanály, je se projít po pobřeží většího kanálu v Groningenu, tzv. Hoge der A. Tam je velký počet obchodů, hospod a kaváren, což z ní dělá velmi oblíbené místo na procházky.

Noční život

Večer je v Groningenu příležitostí pro zábavu a návštěvu hustě osídlených lokalit v okolí náměstí Vismarkt a Grote Markt. Je tu spousta barů, klubů a restaurací, kde si můžete užít příjemný večer, a to včetně koncertů a živé hudby. Tato města jsou plná mladých lidí, což z nich dělá také velmi živé a zajímavé město.

V Groningenu najdete také obchody s mladým nábytkem a dekoracemi, kde si můžete pořídit zajímavé předměty na památku.

S ohledem na to, co nabízí město Groningen, není pochyb o tom, že by se tam mohli velmi dobře pobavit zejména milovníci kultury, krásy a zábavy. Groningen není velmi daleko, pokud se vypravíte z České republiky, a proto vřele doporučujeme vyzkoušet toto město a tak než jiné turistické destinace na dovolené.


Ubytování Nizozemsko Groningen


Nizozemsko je malý evropský stát, ale jedním z nejrušnějších měst je Groningen. Nachází se v severní části země a je to oblíbené místo pro turisty, studenty a expaty. Jestliže se chystáte do Groningenu a hledáte vhodné ubytování, tento článek se Vám bude hodit.

V Groningenu najdete možnost ubytovat se v hotelu, v hostelu, v apartmánu nebo v rodinném penzionu. Výběr závisí na Vašem rozpočtu a na Vašich potřebách. Níže jsou uvedeny některé možnosti, které by se mohly hodit.

Ibis Groningen Centrum

Ibis Groningen Centrum se nachází v centru města a umožňuje snadnou dostupnost k nejlepším atrakcím. Hotel je čistý a útulně zařízený a nabízí hodnotné služby za rozumné ceny. K dispozici jsou jednolůžkové pokoje, dvoulůžkové pokoje a rodinné pokoje. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a WC, klimatizaci, televizi a bezplatné Wi-Fi připojení. Pro ubytování se v tomto hotelu platí přiměřené ceny.

DUTCH Guest House

DUTCH Guest House nabízí ležení v rodinném prostředí s širokou škálou služeb, které se budou hodit pro Váš pohodlný pobyt. Nachází se v blízkosti centra města a přináší Vám vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Je vhodný pro rodiny, páry a jednotlivce. Pokoje jsou dobře vybavené a mají vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Návštěvníci DUTCH Guest House ocení jejich vynikající služby a možnost rozhovoru s místními obyvateli.

The Student Hotel Groningen

The Student Hotel Groningen poskytuje kvalitní a cenově dostupné ubytování pro jednotlivce, páry i rodiny. Hotel se nachází v srdci města a nabízí moderne vybavené pokoje s vlastní koupelnou a WC. Pokoje jsou vybavené našim přáním a potřebám, aby se cítil příjemně. The Student Hotel má rovněž k dispozici fitness centrum, posilovnu a bezplatné parkování pro hosty. K dispozici je i kavárna, kde si můžete dát dobré jídlo.

To jsou jen některé z mnoha možností ubytování v Groningenu Nizozemsko. Pokud se budete chtít ubytovat jinde, vězte, že pro vás bude velký výběr. Newcastle nabízí ubytování pro každého a s každou potřebou. Ať už hledáte high-end hotel, budget hotel, hostel, radnice nebo dokonce apartmány, Newcastle může nabídnout něco, co vyhovuje potřebám a rozpočtu všech.


Letenka Nizozemsko Groningen


Letenka do nizozemského města Groningen je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit nový kousek Evropy plný kultury, historie a krásné přírody. Tento historický a kulturní důležitý region se nachází na severovýchodě Nizozemska a je významným centrem v oblasti vědy a technologie.

Pokud se rozhodnete pro let do Groningenu, musíte vědět, že město leží v blízkosti hranice s Německem a má mezinárodní letiště Eelde, které se nachází jen 10 kilometrů od centra města. Letenky z Prahy do Groningenu si můžete rezervovat u různých leteckých společností, jako jsou například KLM, Lufthansa nebo Ryanair, s cenami od 1500 Kč a více.

Po příletu do Groningenu můžete začít objevovat krásy města a jeho okolí. Mezi nejvýznamnější památky patří Gotická věž Martinek, Kostel Svatého Martina, který je největším kostelem v Groningenu, nebo Muzeum Groninger, kde můžete najít rozsáhlou sbírku uměleckých děl od středověku až po současnost.

Pokud máte rádi přírodu a venkovní aktivity, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Národního parku Lauwersmeer, který je domovem mnoha druhů ptáků a zvířat. Kromě toho se můžete projít historickým centrem města, navštívit místní kavárny a trhy, které nabízejí mnoho zdejších specialit.

Groningen je také domovem jedné z nejvýznamnějších univerzit v Nizozemsku, která je mezinárodně uznávaná pro svou kvalitu v oblasti vědy a technologie. Proto je město plné studentů a mladého ducha, což z něj činí úžasný a inspirativní prostředí pro všechny, kteří hledají nové zážitky a inspiraci.

Výlet do Groningenu je skvělou příležitostí, jak prozkoumat krásy nizozemské krajiny, objevit nové kultury a lépe poznat historii a tradice tohoto regionu. Pokud tedy hledáte inspiraci na prodloužený víkend nebo dovolenou, letenka do Groningenu by mohla být pro vás tou pravou volbou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky