Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Etosha National Park

Ubytování Namibie Etosha National Park


Etosha National Park je jedním z nejznámějších národních parků v Namibii a jeho charakteristickým rysem je vodní dalekohled, který přitahuje ohromnou divokou zvěř, zatímco mnoho dalších zvířat se potuluje po krajině ohraničené poušťí. Etosha je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, nosorožci, zebry, antilopy a mnoho dalších druhů savců a ptáků.

Pro turisty, kteří plánují navštívit Etosha National Park, je ubytování důležitou součástí jejich cesty. V parku jsou k dispozici různé druhy ubytování od luxusních až po středně velké hotely. Zde jsou některé možnosti ubytování, které jsou k dispozici v Etosha National Park:

1. Okaukuejo Camp: Nachází se v centrální části Etosha National Park a je největším kempem v parku. Tento kemp nabízí širokou škálu ubytování pro turisty, včetně jednoduchých stanových kempů a luxusních pokojů. Okaukuejo Camp je ideálním místem pro pozorování zvěře z vodního dalekohledu, který je k dispozici přes den i v noci.

2. Namutoni Camp: Tento kemp se nachází na východě parku a je strategicky umístěn poblíž vstupu do parku. Namutoni Camp nabízí různé typy ubytování, jako jsou stany, chatky a luxusní pokoje s výhledem na vodní dílo. Kemp je obklopen množstvím stromů a je ideálním místem pro pozorování ptáků.

3. Halali Camp: Kemp Halali se nachází v centrální části parku a je známý svými výbornými stravovacími zařízeními. Halali kemp nabízí různé typy ubytování a většina pokojů má vlastní terasu s výhledem na vodní dílo. Kemp je ideálním místem pro pozorování zvěře a je obklopen stromy a keři.

4. Dolní kempy: V parku jsou také k dispozici některé menší kempy, které jsou ideální pro dobrodružné turisty. Tyto kempy nabízejí jednoduché ubytování a jsou ideálním místem pro pozorování zvěře. V těchto kempy je kromě stánkového ubytování možné objednat i jídlo.

5. Opuwo Country Lodge: Pokud plánujete přijet do Etoshy z Kunene a Kaokolandu, pak byste mohli zvážit ubytování v hotelu Opuwo Country Lodge. Tento hotel se nachází mimo park, ale nabízí skvělé ubytování a pohodlnou jízdu do parku.

Všechna ubytování v Etosha National Park jsou krásná, ale měli byste si nechat dostatek času na plánování vaší cesty, abyste si mohli vybrat to správné ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a očekáváním. Ať už se rozhodnete pro kemp nebo hotel, pobyt v Etosha National Park vám přinese nespočet nezapomenutelných zážitků.


Dovolená Namibie Etosha National Park


Namibie Etosha National Park je jedno z nejúchvatnějších míst na světě. Tento národní park se nachází v severní části Namibie a pokrývá plochu 22 270 kilometrů čtverečních. Zahrnuje otevřené pláně, poseté mohutnými baobabovými stromy, horské kopce a největší slané pláně na světě. V parku lze pozorovat celou řadu vzácných živočichů, včetně slonů, levhartů, gepardů a nosorožců.

Jedním z největších lákadel Etosha National Parku jsou jeho slané pláně. Tyto pláně jsou výsledkem zaplavení oblasti vodou ze Zambezi, která zanechala silné vrstvy soli na povrchu půdy. Tyto pláně se skládají z čisté soli, která brání růstu vegetace a vytváří tak extrémně sucho, v němž zvířata bojují o přežití.

V parku se nachází mnoho vodních míst, která přilákají zvířata na pití. Tato vodní místa jsou často osvětlena v noci, aby přitáhla kočkovité šelmy, jako jsou například levharti, gepardi a rys africký. Je to rozhodně ideální místo pro příznivce safari, kteří chtějí s nimi strávit noc.

Mezi další zvířata, která můžete na návštěvě parku spatřit, patří sloni, nosorožci, hroši, hyeny, krokodýli a nevšední druhy antilop, jako jsou například springboky, kudu a oryx. Park je také významným útočištěm pro více než 340 druhů ptáků, z nichž mnohé jsou vzácné nebo endemické.

Mnoho lodží se nachází uvnitř parku a umožňují turistům nádherné pohledy na živočichy v přirozeném prostředí. Zahrnují vše od stanových kempů až po luxusní hotely, takže každý turista si může vybrat ubytování, které mu vyhovuje.

Výlety do Namibie Etosha National Park jsou nezapomenutelným zážitkem. Pokud jste příznivci přírodních krás a víte, jak si užít dobrodružství v divočině, pak byste si neměli nechat ujít tuto neuvěřitelnou destinaci v Namibii.


Počasí Namibie Etosha National Park


Namibie je africká země, ležící v jihozápadní Africe. Má rozlehlé pobřeží na Atlantském oceánu a uvnitř pevninského území se nachází mnoho krásných přírodních útvarů, včetně Etosha National Park.

Etosha National Park je jedním z hlavních turistických cílů Namibie a jedním z největších národních parků v Africe. Rozkládá se na ploše 22 270 km² a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, gepardů, zebříků a mnoha druhů antilop.

Počasí v Etosha National Park je velmi specifické, protože park se nachází v poušti. To znamená, že zde jsou velké teplotní výkyvy mezi dnem a nocí. Během dne se teploty mohou pohybovat kolem 35 °C a v noci mohou klesnout až na 0 °C.

Východ slunce a západ slunce jsou nádherné zážitky v Etosha National Park, nejen kvůli výjimečnému krajinářskému rázu parku, ale také kvůli proměnlivosti světla a odstínů na obloze.

Etosha National Park je také sušší oblastí a obvykle má jen asi 300 mm srážek ročně. Nejvíce srážek padne v období dešťů, které obvykle trvají od listopadu do března. Během tohoto období se krajině podobně jako v dalších pouštních oblastech nádherně hrají odstíny zelené. Kvůli dešťům je však obtížné pozorovat zvířata v parku, jelikož se často ukrývají před deštěm.

Celkově lze říci, že počasí v Etosha National Park je k nezaplacení, a to především kvůli jeho jedinečné krajině a nekonečným možnostem pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Pokud se chystáte na návštěvu této krásné oblasti, nezapomeňte si připravit vaše oblečení i na noční chlad.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Etosha National Park


1. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Namibie Etosha National Park?
Nejlepší doba na návštěvu parku je od června do srpna, kdy je suché období a zvířata se shromažďují u vodních zdrojů.

2. Jaký druh zvířat mohu očekávat v Etosha National Parku?
V parku se vyskytují sloni, nosorožci, lvi, gepardi, zebry, gazely, dikobrazy a mnoho dalších druhů zvířat.

3. Můžu si pronajmout auto v parku, abych si projel celý park sám?
Ano, v parku je možné si pronajmout auto, ale doporučuje se využít služby místních průvodců pro bezpečnost a lepší zážitek.

4. Můžu spát v kempu v Etosha National Parku?
Ano, v parku jsou k dispozici kempy s možností ubytování v kempech nebo bungalovech.

5. Potřebuji mít očkování před cestou do Namibie Etosha National Park?
Vakcinace proti žluté zimnici je povinná pro návštěvu Namibie. Doporučuje se také očkování proti dalším nemocem jako tyfu, zimnici a hepatitidě A a B.

6. Jak se dostat do parku z hlavního města Windhoek?
Z Windhoeku je možné jet autobusem, vlakem nebo autem. Nejlepší možností je najmout si auto a jet po hlavní silnici B1 k východu. Cesta trvá asi 5 hodin.

7. Můžu si vzít sebou domácí mazlíčky do parku?
Bohužel, domácí zvířata nejsou povolena v parku pro bezpečnost zvířat v parku i návštěvníků.

8. Jaká je nejlepší trasa pro projížďku parkem?
Park má mnoho tras, ale nejlepší trasa závisí na tom, které oblasti zvířat chcete navštívit. Doporučujeme si sjednat služby místních průvodců a nechat si poradit při plánování trasy.


Letenka Namibie Etosha National Park


Namibie je známá svými fascinujícími národními parky a Etosha National Park nepatří k výjimkám. Tento park se rozkládá na obrovské ploše 22 270 čtverečních kilometrů a nachází se v severní části země. Je to jeden z největších a nejznámějších parků v Africe, jehož hlavní atrakcí je obrovské množství zvířat, včetně slonů, levů, gepardů, nosorožců a mnoha dalších.

Pro cestovatele z celého světa je letenka do Namibie snadno dostupná. Existuje celá řada leteckých společností, které nabízí lety do hlavního města Windhoek, včetně United Airlines, Delta Airlines, KLM a mnoha dalších. Po příletu do Windhoeku se doporučuje způsob dopravy závisí na vašem výběru a pohodlí. Nabízí se pronájem auta nebo privátní taxi služby.

Při plánování cesty do Etosha National Park se doporučuje využít lodží a kempů, které se nacházejí v blízkosti parku. Tyto ubytování nabízejí pohodlí a pozorování zvířat přímo ze svých teras nebo v rámci safari okruhů, které zajišťují.

Kromě pozorování zvířat z auta, můžete se vydat i vlastní cestou pěšky a objevovat různé zákoutí parku. Hlavní atrakcí parku je obrovská plynožravá zebra, která je jedinečná svým charakteristickým bíločerným zbarvením. Také se zde nachází mnoho dalších druhů savců, kteří zde volně žijí jako například kudu, antilopy, žirafy a sloni.

Pokud máte zájem se podívat na rozmanité druhy zvířat, navštivte Etosha National Park a nechte se okouzlit tímto nádherným místem. Prozkoumejte rozmanitost parku, vydejte se na safari nebo sledujte zvířata z terasy vašeho ubytování. Rozhodně se jedná o zážitek, který si zapamatujete na celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky