Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Moldavsko Orhei

Letenka Moldavsko Orhei


Pokud toužíte po objevování neotřelých míst a jste otevření novým zážitkům, Moldavsko by mohlo být skvělým cílem. Tato země střední Evropy se může pochlubit svými krásnými krajinnými scenériemi, úrodnými vinicemi a malebnými vesničkami. Pokud se rozhodnete pro cestu do Moldavska, nenechte si ujít město Orhei a jeho nedalekou klášterní jeskyni.

Orhei se nachází v srdečním centru Moldavska a patří k nejvýznamnějším kulturním a historickým památkám této země. V této malebné vesničce se mísí prvky slovanského, tureckého a rumunského stylu a můžete zde navštívit starobylý hrad a kostel. Avšak nejzajímavější atrakcí je jistě nedaleká klášterní jeskyně.

Jeskyně se nachází na malém kopci nad městem a má čtyři patra, kde se nacházejí kaple, chodby a další místnosti. Byla vytvořena ve stěně pískovcového útesu, který se prudce zvedá nad řekou Raut. Tato jeskyně se stala oblíbeným místem poutníků již ve středověku, kdy ji navštěvovali první křesťanští mnichové.

V jeskyni se také ukrývá velké množství uměleckých děl, jako jsou ručně psané knihy, ikony a sochy. Její architektura a atmosféra vám umožní se vrátit v čase a získat lepší představu o tom, jak se v minulosti žilo.

Pokud se chystáte do Moldavska, neváhejte a navštivte tuto malebnou vesničku s její klášterní jeskyní. Přílet do Moldavska můžete naplánovat například na letiště v Kišiněvě, hlavním městě této země. Z letiště v Kišiněvě do Orhei se můžete dostat autobusem nebo taxi. Vždy je ale možné si pronajmout auto a procestovat tuto krásnou zemi vlastním tempem.


Dovolená Moldavsko Orhei


Moldavsko je malá země v jihovýchodní Evropě, která se často přehlíží v porovnání s okolními zeměmi. Nicméně Moldavsko má mnoho krás a zvláštností, které stojí za to objevovat. Jedno z míst v Moldavsku, které vás rozhodně nepřestane překvapovat, je Orhei. Tento region se nachází přibližně 60 km severovýchodně od hlavního města Kišiněva a je domovem několika atraktivních míst pro turisty.

Když navštívíte Orhei, doporučuje se začít s návštěvou Orheiul Vechi (Národní kulturní rezervace Orheiul Vechi). Tento region je známý tím, že se zde nacházejí předhistorické a středověké památky. Toto místo návštěvníkům umožňuje cestovat časem a prozkoumat historii kdysi významného města. Navzdory tomu, že Orheiul Vechi fungoval jako křesťanské centrum již od 13. století, dodnes se zde najdou pozůstatky z dob antiky (Římské říše).

Dalším úžasným místem v Orhei je takzvaný "Podzemní klášter". Průvodci z vás udělají skvělého dobrodruha a dovedou vás na několikasetmetrovou vzdálenost do nitra země. Tato stavba sloužila jako úkryt pro místní obyvatele při nepokojích a válkách. Podzemní chodby, krápníky, skalní útvary a velké jeskyně, které se v Orhei nacházejí, jsou úchvatné a nikdy nezapomenutelné.

Pokud hledáte místo, kde si odpočinete a užijete si krásný výhled na okolní krajinu, měli byste navštívit klášter Chitcani. Tento klášter se nachází na velmi klidném místě v samotném srdci Orhei. Příroda vás na tomto místě pohladí po duši a nabídne vám nádherný výhled na řeku Raut. Vstup na tento klášter je zcela zdarma, ale uvnitř není povoleno fotografovat.

Když tedy navštívíte Orhei, zjistíte, že Moldavsko není jen malá země, ale rozhodně je párkrát větší na své působivosti a kráse. Od Orheiul Vechi, přes podzemní klášter až po klášter Chitcani, tyto nezapomenutelné zážitky vás zaručeně přesvědčí, že Moldavsko je velmi zajímavá turistická destinace.


Počasí Moldavsko Orhei


Moldavsko Orhei je malé město ve východní Evropě, které se nachází v centru Moldavska. Jeho poloha uprostřed země a blízkost k řece Rěut mu dodávají specifické klimatické podmínky. Je to místo, kde si můžete užít různorodé počasí po celý rok.

V létě, které trvá od června do srpna, je v Moldavsku Orhei horko a slunečno. Průměrná teplota bývá okolo 28°C, ale mohou se vyskytnout období, kdy teploty stoupnou až na 35°C. Slunce pálí silně a vlhkost je vysoká, což může být pro turisty poněkud úmorné. Nicméně, v této době je město plné života a aktivit. Můžete navštívit místní památky, projít se po okolních vinohradech nebo se vykoupat v řece Rěut.

Podzim, který trvá od září do listopadu, přináší mírné a příjemné počasí s teplotami okolo 20°C. V této době se obvykle nevyskytují deště a slunce stále svítí. Podzimní krajina s oranžovými a červenými listy je obzvláště krásná a umožňuje turistům pozorovat město v odlišných podmínkách. Osvěžení vody v řece se již ale nenajdete.

Zima (prosinec až únor) je období, kdy se teploty v Moldavsku Orhei značně snižují. Průměrné teploty se pohybují okolo -3°C a často se objevují i mrazy. Sníh se tu ale nevyskytuje příliš často, akorát na silnější mrazy. Zimní atmosféra je až kouzelná, příslušné budovy jsou dekorovány sváteční výzdobou a rozzářené lampióny. Na nejkrásnější tradice pak můžete zavítat na místní trhy.

Jaro, které trvá od března do května, je obdobím obnovy. Teploty se zvyšují a postupně se stávají příjemnějšími. Krajina začíná mít svěží zelený nádech z rostoucích rostlin a kvetoucích květin. V této době můžete pozorovat stěhování ptáků do města a prezentaci svých určitých zvyklostí.

Celkově vzato, Moldavsko Orhei má poměrně příjemné klima po celý rok. Každá sezona přináší něco jiného a tour si tady mohou jednoduše řečeno užít svou volnu čas. Rozhodující ale je vždy mít sebou vhodné oblečení a vhodné lingvistické umění pro domácí místní podmínky a zvyky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Moldavsko Orhei


1. Kde se nachází Moldavsko Orhei?
Moldavsko Orhei se nachází ve středním Moldavsku, zhruba 50 km severozápadně od hlavního města Kišiněva.

2. Jakou měnu používají v Moldavsku Orhei?
Oficiální měnou v Moldavsku Orhei je moldavský leu.

3. Jak se dostat do Moldavsko Orhei?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Moldavsko Orhei, je letecky do Kišiněva a pak pokračovat autobusem nebo taxíkem do Orhei.

4. Co je nejlepší doba na návštěvu Moldavsko Orhei?
Nejlepší doba na návštěvu Moldavsko Orhei je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce jsou otevřené.

5. Jaké turistické atrakce se nacházejí v Moldavsko Orhei?
V Moldavsko Orhei je mnoho turistických atrakcí, včetně kláštera Orheiul Vechi, skalního amfiteátru Butuceni, muzea vesnického života, jeskyně Calinesti a dalších.

6. Mluví lidé v Moldavsku Orhei anglicky?
Mnoho lidí v Moldavsku Orhei mluví anglicky, především průvodci a personál turistických atrakcí.

7. Co si vzít s sebou na výlet do Moldavsko Orhei?
Na výlet do Moldavsko Orhei byste měli vzít pohodlné boty, ochranný krém proti slunci, klobouk nebo šálu na hlavu, fotoaparát a dostatek vody.

8. Kde si můžu v Moldavsku Orhei koupit suvenýry?
Suvenýry můžete zakoupit v obchodech v Okně a v Orhei, které nabízejí tradiční moldavské zboží, jako jsou keramika, textilie, sklo a víno.


Ubytování Moldavsko Orhei


Moldavsko Orhei je malebné městečko ležící na břehu řeky Raut, které se nachází pouhých 50 km od hlavního města Kišiněva. Návštěvníci sem přicházejí především kvůli Orheiské skále a klášteru, které jsou považovány za hlavní atrakce regionu. Pokud se rozhodnete navštívit tuto malebnou část Moldavska, je třeba si také dopřát kvalitní ubytování. V tomto článku si proto přiblížíme nejlepší možnosti ubytování v Moldavsku Orhei.

Hotel Vila Verde

Hotel Vila Verde je považován za nejlepší hotel v regionu Moldavsko Orhei. Hotel se nachází v klidném a malebném prostředí s výhledem na řeku Raut. Pokoje jsou prostorné a moderně vybavené, s kvalitními matracemi a ložním prádlem. Kromě pohodlného ubytování nabízí hotel také služby jako je bezplatné parkování, internetové připojení a soukromá sauna. Snídaně je zahrnuta v ceně a je servírována na terase s výhledem na řeku. Hotel Vila Verde je ideální volbou pro ty, kteří hledají luxusní a klidné ubytování v Moldavsku Orhei.

Penzion Orheiul Vechi

Penzion Orheiul Vechi je další skvělou možností pro ubytování v Moldavsku Orhei. Penzion se nachází asi 3 km od Orheiské skály a kláštera, v klidné části města. Pokoje jsou čisté a útulné, vybavené klimatizací a televizí. Součástí penzionu je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční moldavskou kuchyni. K dispozici je také zahrada s grillem a možností posezení. Penzion Orheiul Vechi je doporučeno pro ty, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování v blízkosti historických památek.

Apartmány Casa mare

Pokud hledáte komfortní a soukromé ubytování, měli byste se rozhodnout pro pobyt v apartmánech Casa mare. Nacházejí se v blízkosti Orheiské skály a kláštera, a nabízí hostům prostorné apartmány s kuchyňským koutem, koupelnou a posezením. Apartmány jsou klimatizované a vybavené televizí s plochou obrazovkou. Hosté mohou využít také bezplatné parkování a internetové připojení. Casa mare je ideální volba pro ty, kteří chtějí pohodlné a klidné ubytování s možností samostatného vaření.

Pokud plánujete návštěvu Moldavska Orhei, máte nyní informace o tom, jaké jsou nejlepší možnosti pro ubytování. Rozhodně záleží na vašich preferencích, zda hledáte luxusní či spíše cenově dostupné ubytování. Ať už si ale zvolíte jakékoli ubytování, určitě se v Moldavsku Orhei velmi rychle zamilujete.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky