Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Dovolená v Mjanmarsku (často známém také jako Barma) může být neuvěřitelným zážitkem, s mnoha malebnými místy k návštěvě. Mezi nejpopulárnější patří nedaleká Golden Rock, nacházející se v městě Kyaiktiyo.

Golden Rock je ohromující pagoda, která se nachází na vrcholu skály, vysoko nad okolní krajinou, na 1100 metrech nadmořské výšky. Pagoda je považována za posvátnou uctívanou buddhisty a navštěvují ji místní obyvatelé i turisté z celého světa.

Chcete-li se na Golden Rock dostat, musíte nejprve cestovat do města Kyaiktiyo. Zde si můžete najmout dopravu, která vás přiveze k základně kopce, kde se nachází samotná pagoda. Celá cesta může trvat až několik hodin, v závislosti na tom, odkud přijíždíte.

Když se dostanete na základnu kopce, musíte buď jít pěšky nebo jet náklaďákem. Cesta je velmi strmá a úzká, takže být dobře připravený a pozorovat všechny bezpečnostní pokyny. Když dorazíte na vrchol skály, budete ohromeni krásou pagody a výhledem na okolní krajinu.

Pokud navštívíte Golden Rock, měli byste se pohybovat obzvláště opatrně. Pagoda není stabilní a může se zdát, že vpadne do příkopu pod ní. Navzdory tomu, že je to hluboké, Buddhových věřící často skáčou z okraje.

Kromě návštěvy Golden Rock existuje v okolí mnoho dalších malebných míst, například chrámy a kláštery. Pokud máte rádi přírodu, můžete si prohlédnout národní park, nebo navštívit Ba Hog Luang, který je zavěšen na skále. Také se doporučuje navštívit město Mawlamyine, kde najdete mnoho jiných památek.

Pokud hledáte dobrodružství a neobvyklé místo pro dovolenou, pak by návštěva Golden Rock v Mjanmarsku mohla být přesně to, co hledáte. Okolní krajina je nádherná, a navštívit znají lesy je skvělou příležitostí pro relaxaci a odpočinek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Dotaz: Kde se nachází Golden Rock v Mjanmarsku (Barmě)?
Odpověď: Golden Rock se nachází v jihovýchodní části Mjanmarska (Barmy) na hoře Kyaiktiyo v blízkosti města Kyaikhto.

Dotaz: Jak se dostat na Golden Rock v Mjanmarsku (Barmě)?
Odpověď: Kyaiktiyo Pagoda je přístupná pěšky, nebo můžete jet lanovkou, která poskytuje pohodlnou alternativu pro všechny, kteří by raději nemuseli po pěšinách překonávat vysoké hory.

Dotaz: Je nutné respektovat náboženská pravidla při návštěvě Golden Rock v Mjanmarsku (Barmě)?
Odpověď: Ano, návštěvníci musí respektovat místní náboženská pravidla včetně uctívání buddhistického svatého místa, neukázování šatníku, nošení vhodného oblečení a odstranění obuvi.

Dotaz: Existují nějaké bezpečnostní opatření, které by turisté měli při návštěvě Golden Rocku v Mjanmarsku (Barmě) dodržovat?
Odpověď: Ano, turisté by měli být opatrní při překonávání skalnatých cest a dodržovat bezpečnostní pokyny. Dále se doporučuje, aby turisté měli při návštěvě stále při sobě osobní dokumenty a opatrně zacházeli s cennostmi.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Golden Rocku v Mjanmarsku (Barmě)?
Odpověď: Nejoblíbenější čas pro návštěvu Golden Rocku je mimo deštivou sezónu od listopadu do února. Bohužel ale tato doba je také nejrušnější, proto turisté mohou navštívit Golden Rock od března do května, když je méně turistů, ale více tepla a vlhkosti a mohou se setkat s dešti.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Mjanmarsko, bývalé Barma, je země s bohatou historií a kulturou. V této zemi se nachází mnoho fascinujících památek a zajímavostí, které určitě stojí za návštěvu. Jednou z nejznámějších a nejúchvatnějších památek v Mjanmarsku je Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda), která se nachází v horách blízko města Kyaikto.
Golden Rock se těší obrovské popularitě mezi turisty i místními obyvateli. Je to obrovská pohyblivá skála, která stojí na okraji útesu a je pokrytá zlatou fólií. Podle místní legendy je skála držena v rovnováze pomocí jediného vlasu Buddhy. Tato legenda sama o sobě dává Golden Rocku zvláštní záhadnou atmosféru a dodává mu religiózní a spirituální význam.

Procházka k Golden Rocku je zážitkem sám o sobě. Musíte se vydat na cestu pozdě odpoledne a projít celou cestu podél hory a okolního lesa, abyste si mohli Golden Rock skutečně užít. Cesta je příjemná a nabízí velkolepé výhledy na krajinu a okolní hory. Očekávejte, že na cestě potkáte mnoho poutníků a místních lidí, kteří se rovněž chystají na návštěvu Golden Rocku.

Když konečně dorazíte na vrchol, budete ohromeni panoramatickým výhledem. Golden Rock je neuvěřitelně krásný a zároveň tajemný. Po setmění se na něm rozsvítí tisíce lamp a celé místo nabývá ještě větší magické atmosféry.

Golden Rock je jedním z nejvýznamnějších chrámových komplexů v Mjanmarsku a je místem, kde se setkávají buddhističtí poutníci z celého světa. Pokud se chystáte na cestu do Mjanmarska, návštěva Golden Rocku by měla být jednou z priorit.

Dobrou zprávou je, že letenky do Mjanmarska jsou relativně dostupné a naleznete je u různých leteckých společností. Pokud se rozhodnete pro cestu do této země, nezapomeňte zahrnout Golden Rock do svého seznamu míst, které musíte navštívit. Je to zážitek, který nikdy nezapomenete.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Mjanmarsko, v minulosti známé jako Barma, skrývá mnoho krás a památek. Jedním z nejvýznamnějších božstev a turistických atrakcí je tzv. Golden Rock, někdy také nazývaný jako Kyaiktiyo Pagoda. Tento žlutý balvan, zabalancovaný na okraji skály vysoko nad mořem, je považován za jedno z nejposvátnějších míst v Mjanmarsku.

Kyaiktiyo Pagoda se nachází na hoře Kyaiktiyo v Mjanmarsku, asi 160 km od Yangonu, hlavního města země. Je to nejen velmi důležité místní náboženské centrum, ale i hlavní turistická atrakce, kterou navštěvují tisíce turistů z celého světa. Zvláště fascinující je Golden Rock, těžce přivázaný k horizontálnímu balvanu, který vypadá jako kousek zlata z dálky.

Mnoho legend se váže k vzniku Golden Rocku. Jedna z nejpopulárnějších legend říká, že když Buddha navštívil tuto horu, věštec mu předpověděl, že jednoho dne bude na tomto místě postavena pagoda, která bude uchovávat důležitou relikvii Buddhy. Dle legendy, kdosi našel tento balvan, zlomil ho na půl, nalezl uvnitř relikvii a umístil ji do pagody na této hoře.

Kromě historie a architektury je Golden Rock oblíbený i díky krásnému okolnímu prostředí a výhledům, které z něj jsou. V letních měsících je zde mírnější klima než v dalších oblastech Mjanmarska, což přispívá k tomu, aby zdejší lesy a zahrady byly bohatší a živější. Zimní období přináší suché a studené počasí, ale i tak je to ideální měsíc pro turisty, kteří mohou v klidu a bez zbytečného rozruchu obdivovat překrásnou krajinu.

Přístup k Golden Rocku je možný pouze speciálním minibusem z vesnice Kin Pun. Tento minibuse zavede turisty a věřící až do samotného srdce jemného horského regionu, kde se nachází pagoda. Turisté si zde mohou pochutnat na místních specialitách jako jsou chilli krevety a slané kaliasa a zároveň si zde mohou vychutnat jedny z nejkrásnějších výhledů v celé Asii.

Zkrátka, Golden Rock je velmi krásné a posvátné místo, plné historie, kultury a přírodní krásy. Je to ideální zastavení pro každéhoo turistu, který plánuje navštívit Mjanmarsko.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Mjanmarsko (Barma) je země, která přitahuje mnoho turistů svou bohatou historií, kulturou a nádhernými památkami. Mezi jednu z nejkrásnějších památek patří Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda), která se nachází na hoře Kyaiktiyo v provincii Mon. Pokud hledáte originální zážitek a zajímavé ubytování, nabízí se možnost přenocovat ve stylu mjanmarských mnišských klášterů.

Golden Rock je jedním z nejposvátnějších míst v Mjanmarsku a přitahuje věřící ze všech koutů země. Kyaiktiyo Pagoda samotná je zlatá stavba o průměru 7,3 metru, která váží přibližně 20 tun a je umístěna na červeně natřené skále, která stojí na hraně kopce. Tento kámen zůstává na místě díky jednomu vláknu, které prý drží odolávající síla Budhy.

Mnozí návštěvníci se ubytují v městečku Kinpun, které je nejblíže k hoře Kyaiktiyo. V Kinpunu je možné najít různé ubytování, jako jsou hotely, penziony či bungalovy. Pro netradiční a autentický zážitek se však nabízí možnost ubytovat se v mnišských klášterech, které jsou rozmístěny v okolí Golden Rocku.

Mnišské kláštery jsou velmi jednoduchá ubytování, kde máte k dispozici jen postel, moskytiéru a možnost sdílené hygieny. Toto ubytování je určeno spíše pro ty, kteří hledají zážitek z tradičního mnišského života a chtějí se ponořit do kultury a životního stylu místních lidí.

V mnišských klášterech je třeba dodržovat několik základních pravidel. Například dodržovat pohlaví oddělení, neobouvat si boty v budově, nepoužívat alkohol a nekouřit. Je také vhodné mít vlastní spací pytel a případně si přinést nějaké jídlo.

Pokud se rozhodnete ubytovat v klášteru, můžete zažít netradiční a opravdu autentické zážitky. Kromě toho máte také skvělou možnost vyrazit brzy ráno na procházku k nejsvětějšímu skalnímu kostelu Golden Rock a nasát atmosféru Mjanmarska a jeho všudypřítomné duchovnosti.

Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda) je velmi cenným a posvátným místem v Mjanmarsku. Pokud si chcete užít opravdu autentickou zkušenost, doporučujeme vyzkoušet netradiční ubytování v mnišských klášterech, kde budete moci prožít něco z mnišského života a atmosféry. Mějte na paměti, že kláštery jsou velmi jednoduchá ubytování, ale zároveň jsou naplněna duchovní energií, která může být pro věřící velmi obohacující.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky