Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Lichtenštejnsko Gaflei

Dovolená Lichtenštejnsko Gaflei


Lichtenštejnsko je malá země ležící mezi Rakouskem a Švýcarskem, která je známa především svými vysokohorskými turistickými cestami a překrásnou přírodou. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této zemi, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu malebné vesničky Gaflei.

Gaflei je malá vesnička, která se nachází na kopci nad údolím Rýna. Vzhledem ke své výšce nadmořské výšky 1 400 metrů poskytuje úžasný výhled na alpské vrcholky, údolí Rýna a Rakousko. Okolí Gaflei je proslulé svými krásnými turistickými cestami a cyklistickými trasami, které se proplétají pitoreskními krajemi. V zimě se zde můžete těšit na sjezdovky nebo na běžkařské trasy.

Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě v této oblasti je zřícenina hradu Schalun, která se nachází v nadmořské výšce téměř 1 500 metrů. Pokud se rozhodnete pro výlet na tento hrad, budete moci vychutnat nádherný výhled na údolí Rýna a na sousedící vrcholky Alp. Díky restauraci, která se nachází na hradě, si zde můžete také vychutnat kvalitní gastronomii.

Další zajímavou atrakcí v oblasti Gaflei je starobylý kostel sv. Florina, který byl postaven v románském slohu v 12. století. Kostel je bohatě zdobený a jeho návštěva určitě stojí za to. Nad kostelem se také nachází malý hřbitov s krásným výhledem na okolní krajinu.

Pokud si chcete užít koupání, v okolí Gaflei se nacházejí nádherná jezera, jako například jezero Constance nebo jezero Walen, která jsou během letních měsíců oblíbeným místem pro koupání, vodní sporty a odpočinek na pláži.

Celkově lze říci, že dovolená v Lichtenštejnsku v oblasti Gaflei je ideální pro milovníky turistiky, cyklistiky, zimních sportů a přírody. Navštivte tuto malebnou oblast a vychutnejte si krásy této výjimečné země!


Počasí Lichtenštejnsko Gaflei


Lichtenštejnsko je malá země v Evropě, která se nachází mezi Švýcarskem a Rakouskem. Tato země je obklopena horami a má mnoho malebných vesnic a měst, které jsou oblíbenými cíli turistů. Jedním z těchto míst je Gaflei, což je oblast, která se nachází v blízkosti vrcholu Vysokého Rýna.

Počasí v Gaflei je ovlivněno svým geografickým umístěním a nadmořskou výškou. Tato oblast se nachází v horské oblasti a je obklopena lesy. Díky své poloze na jihozápadě země má Gaflei oproti ostatním oblastem Lichtenštejnska mírnější klima.

V létě je v Gaflei obvykle teplé a slunečné počasí. Průměrné teploty se pohybují mezi 20 až 25 stupni Celsia. V noci se teploty mohou spustit až na 10 stupňů Celsia. V létě je v Gaflei velmi málo srážek, což znamená, že turisté mohou užívat si slunného počasí a turistických aktivit.

V zimě se v Gaflei mění krajina na zasněžený a krásný pohled. Průměrné teploty v zimě se pohybují mezi -5 až 5 stupni Celsia. Na některých místech v oblasti je možné vidět i 50cm sněhu. V zimě můžete v Gaflei užívat si bílý den a užívat si lyžování, běžkování a jiných vodních sportů.

Celkově lze říci, že počasí v Gaflei je velmi příjemné a ideální pro turisty, kteří hledají místo pro své dovolené. Bez ohledu na to, kdy navštívíte tuto oblast, můžete si být jisti, že zde najdete krásné počasí a přírodní scenérie, které vás ohromí.


Ubytování Lichtenštejnsko Gaflei


Lichtenštejnsko, miniaturní země uprostřed Alp, je oblíbená destinace pro turisty z celého světa. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je malebná obec Gaflei s půvabným horským prostředím a nabídkou kvalitního ubytování.

Gaflei se nachází na východním okraji Lichtenštejnska, kousek od hranic s Rakouskem a Švýcarskem. Pokud hledáte klidný a romantický pobyt v přírodě, Gaflei je pro vás tou pravou volbou.

V obci najdete několik ubytovacích zařízení, které nabízejí širokou škálu možností pro vaše pohodlné a relaxační ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s wellness centry a saunami, malebnými horskými chatami nebo příjemnými apartmány s vlastním kuchyňským koutem a terasou.

Například hotel Gorfion nabízí 4hvězdičkové ubytování s moderními pokoji a apartmány, luxusním wellness centrem, fitness centrem a bazénem s krásným výhledem na hory. Pokud hledáte něco více tradičního, můžete si pronajmout horskou chatu v půvabném alpském stylu, jako je například Erika Hütte s vlastním krbem a terasou s panoramatickým výhledem.

Pro milovníky přírody a turistiky je Gaflei ideálním výchozím bodem. Můžete si vybrat z mnoha turistických tras, které vedou skrz nádhernou horskou krajinu přímo u vašeho ubytování. Navštivte například The Malbuner, 3.3 km dlouhou trasu po vrcholech hor, nebo se vydejte na procházku kolem Gafleisee, krásného horského jezera v okolí.

Pokud se chcete projít po obci, určitě navštivte malebnou kostelíček svatého Ulricha, který dominuje nad obcí. Také stojí za to zastavit se na kopec Oberberg, který nabízí panoramatický výhled na celý region.

Celkově řečeno, Pokud hledáte klidnou a romantickou dovolenou v přírodě, Gaflei v Lichtenštejnsku je pro vás tou nejlepší volbou. Ubytování v této okouzlující horské obci nabízí hodně možností pro relaxaci, zážitky a turistiku v překrásné alpské krajině. Užijte si svůj pobyt a okusete kouzlo této malebné obce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lichtenštejnsko Gaflei


1. Jak se dostat do Gaflei v Lichtenštejnsku?
-Nejobecněji je možné se do Gaflei dostat autem, autobusem nebo pěšky.
2. Jaká je situace s parkováním v Gaflei?
-V Gaflei jsou parkovací místa, ale mohou být omezena v závislosti na ročním období a počasí.
3. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Gaflei?
-Gaflei je oblíbený pro jeho krásné výhledy, turistické trasy a cyklostezky, ale také pro Golfské benátské stěny, skalní formace, které připomínají Benátky.
4.Jak dlouhá je nejlepší trasa pro turisty v Gaflei?
-Turistické trasy v Gaflei mohou být různé délky, ale nejlepší rada je přizpůsobit si trasu, aby byla vhodná pro zdatnost a možnosti každého jednotlivce.
5. Kde najdu informace o ubytování a stravování v Gaflei?
- V Lichtenštejnsku lze najít řadu stránek na internetu o ubytování a stravování, které lze využít i v Gaflei.
6.Může se v Gaflei lyžovat?
-Ano, v okolí Gaflei jsou dobré lyžařské střediska, jako je např. Malbun.
7.Jaké jsou nejlepší místa v Gaflei pro piknik?
-V Gaflei najdete řadu pěkných zalesněných oblastí a rovných plání pro pikniky.
8. Může se v Gaflei koupat?
- Boční ramena Rýna, která procházejí údolím, nabízejí několik míst, kde se může koupat. Nicméně, voda může být chladná, takže vstup do vody je opatrný.
9. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gaflei?
- Nejlepší čas na návštěvu Gaflei a okolní krajiny je v období od jara do začátku podzimu, zejména v období letních prázdnin, kdy jsou nejlepší klimatické podmínky a více turistů.
10. Dá se v Gaflei najít místo na odpočinek a relaxaci?
- Ano, Gaflei a okolní krajiny nabízejí mnoho klidných a krásných oblastí pro relaxaci a odpočinek.


Letenka Lichtenštejnsko Gaflei


Lichtenštejnsko, malá alpská země v Evropě, je jedním z nejmenších států na světě. Její území má rozlohu pouhých 160 km² a stát se rozkládá mezi Švýcarskem a Rakouskem. V tomto malém státě najdete mnoho malebných vesnic, historických památek a úchvatných alpských scenérií. Jedním z takových míst je Gaflei, malebné městečko v oblasti Unterland, které rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Gaflei je fascinujícím místem, které zaujme návštěvníky svými krásnými scenériemi, a to zejména díky velkému balvanskému masivu, který se zvedá nad vesnicí. Tento skalní masiv, který je znám jako Drei Schwestern, tvoří imponující pozadí pro Gaflei a nabízí turistům nepřeberné množství možností pro turistiku, lezení a další outdoorové aktivity. Nad městečkem se také nacházejí úchvatné výhledy na údolí řeky Rýn a alpskou scenérii v pozadí.

Pokud se chystáte navštívit toto kouzelné místo, můžete si snadno zajistit letenky. Nejbližší letiště je ve švýcarském Curychu, který je vzdálen přibližně hodinu a půl jízdy autem nebo vlakem. Další blízká letiště jsou ve švýcarském Sankt Gallenu a rakouském Innsbrucku, které jsou vzdáleny přibližně dvě hodiny jízdy.

Jakmile přistanete na letišti, doporučujeme využít veřejnou dopravu, protože řidiči se musí vypořádat s náročným vysokohorským terénem a úzkými silnicemi. Vlakem jezdí přímé spoje z Curychu do Buchs, odkud můžete pokračovat místním autobusem nebo taxíkem do Gaflei. Cesta vlakem je velmi krásná, protože je okořeněna středověkými hrady, historickými vesnicemi a nepřehlédnutelnou krásou alpské scenérie.

Pobyt v Gaflei je nejlepší pro ty z vás, kteří hledají únik od každodenního stresu. Malé a klidné městečko nabízí řadu příležitostí pro relaxaci, turistiku v přírodě a další outdoorové aktivity. Kromě toho, že můžete naplánovat odpočinkovou dovolenou, můžete také objevovat historické památky v okolí, navštívit přírodní parky nebo relaxovat v místních lázních.

Gaflei je symbolem krásy alpské přírody a zaslouží si návštěvu ze všech důvodů. V blízkosti totiž najdete nedotčenou přírodu, zajímavé historické památky a mnoho kulturních akcí. Tak si zajistěte letenky a vydávejte se s námi na toto fascinující místo, které vás jistě zaujme svým kouzlem a překrásnými scenériemi.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky