Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Houay Xai

Letenka Laos Houay Xai


Laos Houay Xai: Cesta do srdce divočiny

Pokud toužíte po dobrodružství v divočině, neexistuje lepší místo, než je Laos Houay Xai. Nacházející se v severozápadním rohu Laosu, tento malebný městečko je bránou do neuvěřitelně krásných oblastí a můžete zde začít svou dobrodružnou cestu do více odlehlých oblastí této úchvatné země. A nejrychlejším způsobem, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky.

Letiště v Houay Xai je relativně nové a má neustále se zlepšující infrastrukturu, a ačkoli se jedná o malé letiště, je ideálním výchozím bodem pro všechny, kteří chtějí prozkoumat nejkrásnější oblasti Laosu. Z letiště můžete pokračovat dál na řece Mekong, spustit se po jedné z nejnebezpečnějších řek na světě a pokochat se malebnými vesničkami a nádhernou krajinou.

Houay Xai je malé městečko, kde se lidé ještě vyznačují tradičními zvyky a životním stylem. To vytváří autentickou atmosféru, kterou v jiných částech světa již jednoduše nenajdete. Můžete se projít po starém městě a pozorovat místní tváře, zkuste místní kuchyni a pokochat se nádhernými západy slunce, které zůstanou na vašem životě navždy.

Dejte si obzvláště pozor na ty malé koutky, kde se mísí tradiční zvyky s modernitou na způsob Laosu. Mezi nimi vyniká například malé kino, kde se původním způsobem promítají filmy, a nechybí ani tradiční obchody s potravinami a řemeslnými výrobky. I ty nejpověstnější památky a místní atrakce se zde spojují se základními hodnotami.

Jednou z největších příležitostí, kterou je třeba využít, je cesta po řece Mekong. Všechny lodě vyrážejí z Havajského ostrůvku blízko letiště v Houay Xai a nabízejí možnost prozkoumat většinu severní oblasti země z této nevyzpytatelné řeky. Můžete se projet kolem válců říčních peřejí a pozorovat, jak se vykameněný terén stává zeleným a plně živým, jakmile se člověk posune blíže k vnitrozemí.

V místních vesnicích se ve většině případů jedná o skutečné "přátelské vesničky", kde místní obyvatelé obvykle s obdivem koukají na cizince a nabízejí z nich to nejlepší, co mohou poskytnout. Můžete se podívat na tradiční způsoby výroby látkových výrobků, keramiky a dalších místních řemesel, a to díky šikovným rukám a víře v tradiční hodnoty.

Takže, pokud chcete vyrazit na dobrodružnou a zároveň klidnou cestu, nenechte si ujít možnost letět do Houay Xai a prozkoumat krásy a autenticitu severního Laosu. Tato naprostá rušnost, ticho, přátelskost, kouzlo a nesmírná krása vám neuniknou a stačí mít dost odvahy své kufry zabalit a vyrazit na plavbu po řece, kterou vám země Indie nabízí.


Ubytování Laos Houay Xai


Laos je země plná krásné přírody, fascinující kultury a přátelských lidí. Houay Xai je jedním ze skvělých měst, které jsou rozptýlené po této zemi. Je to město, které leží v severozápadním rohu Laosu a slouží jako důležitá brána do Thajska. Houay Xai je také dějištěm mnoha turistických aktivit. Pokud hledáte kvalitní ubytování, kde si budete moci odpočinout po dni plném objevování města a jeho okolí, Houay Xai má mnoho možností.

Zde naleznete několik tipů na ubytování, které by vám mohly být nápomocny při volbě.

Charming Riverside Hotel
Pokud hledáte ubytování, které je v klidném prostředí a přesto v blízkosti centra města, je Charming Riverside Hotel nejlepší volbou. Tento hotel nabízí skvělé výhledy na řeku Mekong a je obklopen zelení. Nachází se jen pár minut chůze od centra města a nábřeží řeky. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, přičemž některé z nich mají terasu s výhledem na řeku.

Gibbon Experience Treehouse
Tuto jedinečnou zážitkovou lokalitu - Gibbon Experience Treehouse – objevili v Laosu. Jedná se o ubytování, které je určeno pro milovníky dobrodružství a přírody. Skládá se z nejrůznějších biotopů s lávkami, lanovými mosty a chatkami. Celá lokalita je zavěšena uprostřed stromů a nachází se v národním parku Bokeo. Tuto lokalitu mohou být náročná na dostupnost, ale určitě stojí za to navštívit.

Charming Lao Hotel
Příjemný a útulný hotel, který se nachází s krásným výhledem na hlavní náměstí. Nabízí pokoje s klimatizací, satelitní TV a vlastní koupelnou. Hosté mají k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení a některé balkóny na náměstí. K zajištění klidu je zde zvukově izolovaný interiér.

Dom Mek Guesthouse
Hostitelé tohoto ubytování jsou přátelští a vstřícní k svým hostům. Ubytování se nachází nedaleko od centra Houay Xai a nabízí pohodlné pokoje za rozumné ceny. Hosté mohou využívat kuchyni a lednici, a také velkou terasu s krásnou panoramou města.

Houay Xai Riverside Hotel
Hotel Houay Xai Riverside Hotel se nachází přímo na nábřeží řeky Mekong a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít skvělé výhledy na řeku. Nabízí pokoje a apartmány s moderním zařízením a vlastní koupelnou. Hosté mohou využívat terasu s výhledem na řeku a recepci je otevřena 24 hodin denně.

V Houay Xai najdete mnoho dalších skvělých míst, která vám poskytnou pohodlné a bezpečné ubytování. Naleznete zde od každé ubytovací kategorie, včetně luxusních resortů, hostelu a kempů. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z nabízených možností, budete určitě spokojeni s ubytovatelů a návštěvou krásného města Houay Xai.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Houay Xai


1. Jak se dostanu do Houay Xai?

Do Houay Xai se lze dostat lodí ze thajského Chiang Khongu, autobusem z Vientiane nebo Luang Prabang a letadlem z Vientiane.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Houay Xai?

Nejlepší doba k návštěvě Houay Xai je od listopadu do ledna, kdy je počasí suché a teploty jsou příjemné.

3. Co si můžu v Houay Xai prohlédnout?

V Houay Xai si můžete prohlédnout Muzeum laoské kultury, chrám Wat Chomkao Manilat či říční trh.

4. Je v Houay Xai možné najít ubytování?

Ano, v Houay Xai je možné najít řadu ubytování včetně hotelů, penzionů a hostels.

5. Jaké aktivity lze v Houay Xai provádět?

V Houay Xai lze provádět aktiviti jako horskou turistiku, říční plavby, rybaření a koupání v řece Mekong. Také zde můžete navštívit etnické vesnice a hory.

6. Jaké jídlo si v Houay Xai mohu vychutnat?

V Houay Xai je možné ochutnat různé laoské speciality, jako jsou laoské nudle, papáje som tam a laoskou rýži.

7. Je Houay Xai bezpečné místo pro návštěvu?

Houay Xai je obecně považováno za bezpečné místo pro návštěvu, ale stejně tak jako v jiných městech je nutné dodržovat základní opatření pro bezpečnost a vyhnout se riskantním situacím.


Počasí Laos Houay Xai


Laos Houay Xai je město nacházející se na severozápadě Laosu, poblíž hranic s Thajskem a Myanmar (Barmou). V této oblasti panuje subtropické podnebí se dvěma hlavními ročními obdobími.

Suché období trvá od listopadu do března a bývá charakterizováno vysokými teplotami a nízkou vlhkostí vzduchu. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje mezi 25 až 30 stupni Celsia a srážkové úhrny jsou minimální. Ideální období pro návštěvu, když máte rádi letní počasí a chtěli byste cestovat v suchých podmínkách.

Na druhé straně mokré období trvá od dubna do října a je charakteristické vyšší vlhkostí a občasnými deštěmi. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 stupňů Celsia a srážkové úhrny se v tomto období dostávají až na 300 mm měsíčně. Kvůli častým dešťům a záplavám nejsou tyto měsíce ideální pro cestování a turistiku.

V obecném přehledu bylo uvedeno, že nejlepší období pro návštěvu města Laos Houay Xai je v období sucha od listopadu do března. Můžete očekávat vynikající podmínky pro turistiku, objevování okolních lesů, hor a řek a také pro jízdu na lodi po Mekongu.

Laos Houay Xai má typické subtropické klima se dvěma sezónami. Většina turistů preferuje jít do tohoto města v období sucha, kdy se mohou těšit na horké letní počasí a minimální srážky. Mokré období může být občas také lákavé, protože krajinu oživuje zelená barva a možnosti k raftingu a vodním sportům se zvyšují. Vaše návštěva Laosu Houay Xai bude záviset na vašem osobním výběru z mnoha aktivit, které nabízí. Bez ohledu na vaše preference, seznam aktivit, které budete moci dělat, se liší v závislosti na ročním období.


Dovolená Laos Houay Xai


Laos je země plná neuvěřitelných přírodních krás a fascinující kultury. Pokud hledáte destinaci pro vaši další dovolenou, můžeme vám s jistotou doporučit Houay Xai.

Houay Xai je město v provincii Bokeo, nacházející se na severu Laosu. Tento malebný kousek světa je pozoruhodný svou polohou na břehu řeky Mekong a může se pochlubit nádhernými vodopády, horskou džunglí a úchvatnými výhledy.

Pokud si plánujete v Houay Xai prožít dovolenou, nebudete litovat. Toto místo nabízí nádherné zážitky a potěšení pro všechny ty, kteří touží po přírodních krásách a podmanivých dobrodružstvích.

Pokud máte rádi turistiku, můžete se vydat na trekkingovou trasu směrem k národnímu parku Nam Ha. Tento krásný park je plný exotických zvířat a rostlin. Během trekkingu si můžete užít úchvatné scenérie, výhledů na hory a džungli.

Pokud si déle pohyb a trochu adrenalinu, nabízí se vám možnost projížďky na koni. Tuto alternativu ocení zejména rodiny s dětmi, které si mohou užít krásu krajiny z nesrovnatelné perspektivy.

Pro milovníky vodních radovánek je připravena možnost raftingu po řece Nam Tha. Tato voda nabízí neuvěřitelné výzvy a adrenalin, který si zajisté užijete. Během raftingu si můžete užít krásy divoké přírody kolem řeky.

Pokud zrovna nemáte náladu na adrenalin, nebojte se - v Houay Xai toho ještě tolik čeká na vás. Připraven jsou nádherné scenérie, fascinující trhy a přátelští místní obyvatelé.

Město Houay Xai je plné tradic, které vyplývají z jeho pozice na hranicích s Thajskem a Čínou. Místní kuchyně a umělecká řemesla odhalují vlivy jihovýchodní Asie a přidávají k celkovému atmosféru města jen další kouzlo.

Svou dovolenou v Houay Xai můžete zakončit v nádherných lázních v Chom Ong. Tyto přírodnké lázně jsou obklopeny exotickou přírodou a nabízejí vám možnost se odpočinout se v horké vodě.

Houay Xai je opravdu skvělým místem pro dovolenou. Poskytuje šance na vynikající turistiku, adrenalinové aktivit, nákupy a celkové odpočinku v exotické lokalitě. Navštivte tuto krásnou destinaci a zažijte co nejvíce neuvěřitelných zážitků.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky