Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Tsavo West National Park

Letenka Keňa Tsavo West National Park


Tsavo West National Park – Přírodní krása v srdci Keňy

Tsavo West National Park je jedním z největších národních parků v Keni s rozlohou přes 9 000 km². Park se nachází v jihozápadní části země, asi 240 km od hlavního města Nairobi. Byl založen v roce 1948 a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvy, leopardi, gepardi, hyeny, zebry, krokodýli a mnoho dalších.

Park je rozdělen na dvě základní oblasti – savany a lesy. V savanách se nachází typické kenjské zvířata, jako jsou zebry, gazely a králíci. V lesnatých oblastech, z nichž mnohé jsou tvořeny douglaskovými stromy, se nacházejí sloni a girafy.

Jednou z největších atrakcí parku je Mzima Springs. Je to pramen vody, který vyniká v zemi a je naplněn křišťálově čistou pramenitou vodou. Tyto prameny jsou domovem mnoha druhů ryb a krokodýlů. Hluboké bazény jsou k dispozici pro turisty, aby si mohli vychutnat koupání v této přírodně krásné oblasti.

Další zajímavou atrakcí parku je zřícenina hradu Gede. Nachází se v blízkosti hranic s Tanzanií a byla postavena během 13. století. V dnešní době je hrad v troskách, ale stále se jedná o fascinující pohled.

Národní park Tsavo West nabízí i mnoho aktivit pro turisty. Mezi ty patří:

- Safariky – turisté mohou prozkoumat park se zkušeným průvodcem
- Noční projížďky – pro ty, kteří chtějí zkoumat park za tmy
- Horská kola – pro milovníky cyklistiky
- Horolezectví – pro ty, kteří se chtějí dostat na vrcholy hor
- Rybaření – v Mzima Springs jsou k dispozici ryby, které lze chytat pomocí způsobu zvaném „catch and release“ (chytit a pustit)

Pro ty, kteří chtějí zůstat na noc, jsou k dispozici kempy, hotely a chaty, kde je možné strávit noc v african style.

Letenky do Nairobi jsou k dispozici z mnoha destinací po celém světě a lze je rezervovat různými způsoby. Je nutné mít platný pas a vízum pro vstup do Keni.

Návštěva Tsavo West National Park je nezapomenutelným zážitkem. Pokud toužíte po propojení s přírodou a chcete spatřit některá z nejúžasnějších zvířat na světě, rozhodně byste neměli přehlédnout tuto oblast.


Dovolená Keňa Tsavo West National Park


Keňa je země plná krásných scenérií a divokých zvířat a Tsavo West National Park je jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít krásy africké krajiny a zároveň zažít nezapomenutelné safari. Park se nachází v jižní části Keňy a je ideální pro turisty, kteří hledají zážitky a dobrodružství.

Tsavo West National Park nabízí mnoho možností pro pozorování divokých zvířat. Zdejší fauna je velmi rozmanitá a patří sem mnoho druhů velkých savců, včetně slonů, nosorožců, buvolů, lvů, gepardů a šelemířů. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně orlů, kormoránů a kavek.

Jednou z nejlepších aktivit, které si můžete v Tsavo West National Parku užít, je samozřejmě safari. Můžete si vybrat z několika různých typů safari, od klasických pozorování zvířat z auta až po trekking na slonech. Můžete také využít možnosti nočního safari, které vám umožní vidět v noci aktivní zvířata, jako jsou šakali a kojoti.

Když už jste v Tsavo West National Parku, nemůžete vynechat návštěvu kráteru Ngulia. Tento kráter je jedním z největších kráterů v Africe a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Můžete si také prohlédnout zdejší přírodní divy, jako jsou vodopády Mzima Springs a prales s endemickými druhy rostlin.

Dovolená v Tsavo West National Parku je také skvělým způsobem, jak se sblížit s místními kmeny. Můžete také navštívit tradiční vesnice, kde se dozvíte více o životě v africké savaně a o zdejších tradicích.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, Tsavo West National Park je pro vás ideálním místem. Park nabízí nádhernou přírodu, fascinující zvířata a mnoho zajímavých aktivit. Zážitky, které tu zažijete, vám navždy zůstanou v paměti.


Počasí Keňa Tsavo West National Park


Keňa Tsavo West National Park je národní park nacházející se v jižní části Keňy. Rozkládá se na ploše více než 9 000 km² a je jedním z největších národních parků v Africe. Je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře včetně slonů, nosorožců, lvi a levhartů. Park je proslulý také svou krajinou, která je plná savan a bažin.

Klima v Tsavo West je typické pro oblast Sahelu. V období od prosince do března je zde horko a suchý vzduch. Teploty mohou stoupat až na 40 stupňů Celsia. V období od dubna do května přicházejí deště. Během této doby se teploty mírní. Deště obvykle trvají asi měsíc a většinou se vyskytují odpoledne.

Kvůli mokrému období dochází k tvorbě kratších tráv, což zvěři usnadňuje přístup k potravě. Tato doba také přináší mnoho nově narozených zvířat, která jsou pro turisty velkou atrakcí.

Od června do srpna je v Tsavo West velmi suché a horké počasí s velmi málo srážek či téměř žádnými. V této době se zvěř snaží najít si zdroj vody a staví se u řek a jezer. Období od září do listopadu je sušší než období dešťů, ale stále vlhčí než období od června do srpna.

Celkově je Tsavo West National Park v Keňe nádherným místem k návštěvě po celý rok. Nicméně, pro ty, kteří hledají nejlepší počasí a vidět nejvíce zvířat, doporučuje se navštívit park během období dešťů, kdy fauna a flora jsou nejrozmanitější.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo West National Park


1. Jak se dostanu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Tsavo West, je letadlem nebo autem. Z Nairobi to trvá přibližně 6 hodin jízdy autem.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Tsavo West je během suchého období od června do října a od ledna do února.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West se nachází široká škála zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, gepardů, nosorožců a různých druhů antilop.

4. Jsou v Tsavo West National Park predatorské zvířata nebezpečné pro lidi?
Odpověď: Obecně jsou zvířata v Tsavo West divoká a mohou být nebezpečná pro lidi. Je důležité dodržovat pravidla parku a nevydávat se na vlastní pěst.

5. Kde se mohu ubytovat v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West se nachází několik lodží a táborů, které nabízejí různé možnosti ubytování, včetně luxusních stanových táborů a klasických hotelů.

6. Mám potřebné očkování pro cestu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Keňa vyžaduje žlutou horečku očkování pro cestovatele, kteří přicházejí z oblastí, kde se vyskytuje žlutá horečka. Dále jsou doporučovány očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a meningitidě.

7. Můžu vzít sebou do Tsavo West National Park svého domácího mazlíčka?
Odpověď: Vstup do Keni se zvířaty není povolen, s výjimkou průvodních psů pro zrakově postižené osoby. V Tsavo West je zakázáno přivádět zvířata s sebou.

8. Mohu si pronajmout vozidlo v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West National Park není možné si pronajmout vozidlo. Kempy a hotely nabízejí výlety se svým vozem.

9. Musím si dopředu zakoupit vstupenky do Tsavo West National Park?
Odpověď: Vstupenky do parku je nejlepší si zakoupit předem. Je možné je zakoupit online nebo u místních agentur.

10. Jsou v Tsavo West National Park nějaké turistické atrakce?
Odpověď: Kromě pozorování zvířat můžete navštívit Mzima Springs, rokle po boku řeky Tsavo nebo vodopády Shetani Lava.


Ubytování Keňa Tsavo West National Park


Keňa je známá jako jedna z nejkrásnějších afrických zemí plných přírodních divů a zajímavostí, včetně impozantního Tsavo West National Park. Nachází se v jižní části země, ve vysokohorském regionu, a nabízí návštěvníkům úchvatnou směsici zvířat, flóry a přírodních památek.

Zdejší fauna je neuvěřitelně pestrá. Můžete spatřit slony, jeleny, hyeny, gepardy, lvy a mnohé další úžasné druhy savců. Tento park je také domovem pro 500 druhů ptáků, jako jsou dravci, barvité papoušci a mnoho jiných zástupců tohoto krásného živočišného druhu.

Pokud budete chtít zůstat na dlouhé dovolené v Keni, existuje mnoho možností, jak se ubytovat. V Tsavo West existuje mnoho hotelů, kempů a lodžií, které nabízejí široké spektrum služeb a prožitků.

Jednou z nejlepších možností je pobyt v srdci Tsavo West National Park v Lukenya Gateway Lodge. Tato úžasná půl-kempingová, půl-lodžová základna nabízí kvalitní ubytování, možnosti pro volnočasové aktivity a nezapomenutelnou atmosféru mimo rušný život města.

Lukenya Gateway Lodge je navržena pro to, aby se co nejvíce přibližovala přirozenému prostředí. Stavba byla postavena ze 100% přírodních materiálů, aby vám poskytla autentický zážitek a spojení s přírodou. Tento kemp je oblíbený mezi nadšenci do přírodních plastových materiálů a cestovatelů, kteří si chtějí užít krásy Tsavo West při zachování pohodlí a bezpečí.

Lokalita Lukenya Gateway Lodge nabízí také výhodnou polohu v blízkosti nejdůležitějších atrakcí. Můžete navštívit téměř nekonečné savany v parku, neuvěřitelně krásné vodopády, impozantní masivy a scenérii pouště. Dále můžete obdivovat místní kulturu a zvyky, které jsou velmi hluboce zakotvené v místním obyvatelstvu.

Kromě toho, Lukenya Gateway Lodge nabízí široké spektrum volnočasových aktivit, jako je plavání, jízda na kole, pěší turistika, a dokonce i noční safari. Můžete se tedy nechat unést tajemstvím temné afriky, pozorováním esteticky krásné krajiny a objevovat nejrůznější druhy zvířat a ptáků.

Keňa Tsavo West National Park je jedním z nejvíce atraktivních afrických národních parků. Pokud chcete cestovat do této krásné části Afriky, měli byste zajistit ubytování v Lukenya Gateway Lodge. Tento kemp, který vás uvede do skvělého afrického prostředí, nabízí celou řadu aktivit a skvělých zážitků, které byste si neměli nechat ujít!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky