Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Kentau

Počasí Kazachstán Kentau


Kazachstán Kentau se nachází ve stejnojmenném městě v jižní části Kazachstánu. Toto město je obklopené horami, což má vliv na počasí. Kentau má pocitově teplé a mírně suché klima.

Podnebí v Kentau je typické pro kontinentální oblasti. Léta jsou teplá s označenými letními dešti, zatímco zimy jsou mírně studené a suché. Průměrná teplota v létě bývá kolem 30°C, ale může šplhat až k 40°C. Zimy jsou chladné s průměrnou teplotou kolem -5°C. Teploty se mohou pohybovat kolem -20°C až 5°C v průběhu zimy.

Srpnové a zářijové měsíce jsou obdobím největších srážek. Během této doby, především na konci srpna, mohou být oblasti Kentau ohroženy povodněmi. Zároveň tento měsíc sem přichází turisté, kteří si přicházejí užít krásné a teplé počasí.

Mimo tuto období je v Kentau velmi málo srážek. V průměru zde spadne jen kolem 300-400 mm srážek za rok a některé roky jsou ovlivněny suchem. V zimních měsících se obvykle nesráží vůbec nebo jen minimálně.

Celkově, klima v Kentau je pro turisty příznivé po většinu roku, kromě srpna a září, které mohou být mokré a vlhké. Léto je teplé a slunečné, zatímco zima je suchá a chladná. Lidé, kteří si chtějí vychutnat turistické aktivity mimo letní období, by měli být připraveni na mírně chladné počasí a minimální srážky.


Letenka Kazachstán Kentau


Kazachstán Kentau: Cesta do města, kde se setkávají tři údolí

Pokud byste se rádi podívali do Kazachstánu, Kentau je město, které byste si neměli nechat ujít. Leží mezi třemi údolími, a nabízí návštěvníkům krásné výhledy a příjemné klima. Pokud se chystáte na cestu do Kentau, zde jsou některé věci, které byste měli vědět před odletem.

Jak se dostat do Kentau

Několik aerolinií nabízí lety do Kazachstánu. Některé lety jsou přímé, zatímco jiné obsahují přestupy v Moskvě nebo Almaty. Pokud hledáte přímé lety, můžete zkusit společnosti jako jsou Air Astana, SCAT nebo flydubai.

Kentau nemá vlastní letiště, takže letiště Almaty, které se nachází asi 240 kilometrů na severovýchod od Kentau, je nejlepším místem pro výstup.

Co si prohlédnout a dělat v Kentau

Kentau má mnoho turistických atrakcí pro návštěvníky. Některé z nich zahrnují krásnou přírodu a historické památky. Tři údolí, kde se Kentau nachází, jsou hlavním lákadlem města. Neváhejte si vychutnat čerstvý vzduch z horských oblastí a projít se podél řek.

Kentau je také domovem několika historických památek. Mezi nejvýznamnější z nich patří Zelená mešita a hrad Kentau. Zelená mešita byla postavena v roce 1871 a je jednou z nejkrásnějších mešit v Kazachstánu.

V blízkosti Kentau se nachází několik turistických tras, kde si můžete vychutnat horské krajiny nebo se vydat na pěší túru do okolí. Důležité horské štíty jakými jsou Kungey Alatau Hills a Zailiysky Alatau jsou oblíbenými místy pro milovníky přírody.

Kde se ubytovat

V Kentau najdete několik možností pro ubytování, včetně hotelů s mezinárodním standardem, kde můžete najít vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Pokud hledáte ubytování bez výzdoby, můžete se poohlédnout na Airbnb. Pokud chcete zůstat na delší dobu, můžete hledat dlouhodobé pronájmy.

Tipy na cestování do Kentau

Při cestování do Kazachstánu vás může zaujmout jeho obyvatelstvo a kulturní zvyky. Pokud se chcete dostat do kontaktu s místními, měli byste zkusit učit se některé základní fráze v ruštině, kterou mnoho lidí mluví. Také se nemusíte bát ochutnat místní kuchyni, pokud máte odvahu ochutnat kulinářské speciality z jahvalské kuchyně.

Vzhledem k tomu, že Kentau leží v horách, není překvapivé, že klima zde je chladnější než v jiných oblastech Kazachstánu. V zimě bývají horské oblasti pokryté sněhem, takže pamatujte na to, že musíte být připraveni na chladné počasí.

Závěr

Pokud hledáte zajímavé místo pro cestování mimo turistické trasy, Kentau může být ideálním místem pro vás. Nachází se v krásném horském krajině a nabízí návštěvníkům mnoho krásných výhledů a historických památek. Můžete si užít klid a ticho v této malebné oblasti, nebo si vyrazit na turistické trasy a projít se horskými oblastmi. Pokud se rozhodnete navštívit Kentau, budete potřebovat letenku do Almaty a poté další dopravu do Kentau.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Kentau


N: Jak se dostat do Kentau v Kazachstánu?
O: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kentau, je letem do Almaty a poté přestupem na vlak nebo autobus směrem na jih. Kentau je také přístupný silničním spojením z Kazachstánu a sousedních zemí.

N: Jaké jsou nejlepší místa k vidění v Kentau?
O: Kentau není turistické město, ale existují některé zajímavé památky jako například Kurgan Tobe, který je archeologickou lokalitou z období bronzového věku, Kentauský historický a archeologický muzeum a Kentauský park se sochami slavných osobností Kazachstánu.

N: Jaké jsou nejlepší místa k jídlu v Kentau?
O: Kentau nabízí tradiční kazachstánské jídlo s vlivy kavkazské a středoasijské kuchyně. Můžete ochutnat národní pokrmy jako jsou Beshbarmak, Kuyrdak nebo Plov v místních restauracích a stáncích s jídlem.

N: Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Kentau?
O: V Kentau jsou k dispozici různé typy ubytování jako jsou hotely, apartmány a penziony. Nejlepší možnosti ubytování jsou v blízkosti centra města a hlavních turistických atrakcí.

N: Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Kentau?
O: Kentau není turistická destinace, ale můžete si užít procházky po městě, návštěvu historických památek a muzeí, nebo se projít v Kentauském parku. Místní obyvatelé si také užívají venkovní sporty jako je fotbal, basketbal a volejbal.


Dovolená Kazachstán Kentau


Kazachstán je země plná překvapení a turistických zajímavostí. Jedním z míst, kde si můžete užít pohodovou dovolenou, je Kentau. Tento městský okres se nachází v jižním Kazachstánu a je ideálním místem pro dovolené plné objevování a relaxace. Návštěvu Kazachstánu by měl zařadit již každý cestovatel na svůj seznam míst, která chce poznat.

Kentau je krásným městem, které se nachází v hlubokém údolí a okolní vrchy poskytují nádherný výhled na město a okolní krajinu. Město Kentau má bohatou historii a tradice, které by turisté měli poznat. Výlet do Kentau je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat rušnou část města.

Jednou z největších atrakcí je Kopánka. Tato hora se nachází v okrsku Kentau a nabízí nádherný výhled na celé město. Kopánka se nachází za městem a je známá pro své vynikající trekové dráhy a pro krásné výhledy z vrcholu hory.

Další atrakcí je kulturní centrum Kentau, které se nachází v centru města. Toto kulturní centrum je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí poznat tradice a kulturu Kazachstánu. Na centru najdete řadu výstav, kulturní akce a tradičních vystoupení.

Pro turisty, kteří chtějí blíže poznat místní kuchyni, je určitě ideální návštěva tradičního trhu v Kentau. Na trhu najdete mnoho různých potravin a místních delikates.

V okolí Kentau také můžete navštívit mnoho dalších turistických atrakcí. Patří sem například Medeu, známá svým lyžařským střediskem a klášter Svetikhora. Čas strávený v Kentau bude určitě nezapomenutelný, jak pro ty, kteří rádi relaxují, tak i pro ty, kteří rádi objevují nová místa a kultury.

Do Kentau se dostanete nejlépe letadlem, kdy z Prahy přistáváte přímým letem do Astany. Odtud bude nejlepší cesta autobusem nebo taxíkem. Cesta do Kentau trvá asi 4 hodiny a stojí za ní. Určitě tuto cestu nebudete litovat. Když se dostanete do Kentau, vyzkoušejte místní pohostinství a užijte si relaxaci v tomto krásném městě. Dovolená v Kentau se bude rozhodně líbit všem, kdo jsou zvědaví na nová místa a kultury a chtějí si odpočinout v krásné přírodě.


Ubytování Kazachstán Kentau


Kentau je město v Kazachstánu, které se nachází ve střední části země. Je oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě, kulturním památkám a pohostinným obyvatelům. Pokud se plánujete zde ubytovat, máte několik možností.

Nejvíce rozšířeným typem ubytování v Kentau jsou hotely. Ve městě najdete celou řadu hotelů různých cenových kategorií, od jednoduchých a levných až po luxusní a dražší. Mezi nejoblíbenější patří například Hotel Olympia, který se nachází přímo v centru města a nabízí moderní pokoje s výhledem na okolní hory. Další oblíbené hotely jsou například Hotel Zhekebatyr, Hotel San Marino nebo Grand Hotel Kentau. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné pokoje, ale také restaurace, bary a další služby jako například wellness a fitness centra.

Pokud hledáte příjemné a soukromé ubytování, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. V Kentau jsou k dispozici apartmány různých velikostí a cenových kategorií. Například apartmány v komplexu Almaty - Kentau nabízejí moderní vybavení, klimatizaci, Wi-Fi připojení a další výhody. Pronájem apartmánu je ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, které chtějí mít větší soukromí a nezávislost.

Pro návštěvníky, kteří hledají levnější variantu ubytování, je k dispozici i řada hostitelů a penzionů. Ty nabízejí zpravidla jednodušší a menší pokoje, ale jsou příjemné a čisté. Hostitelé jsou zpravidla velmi vstřícní a rádi poradí s tím, jak tuto oblast co nejlépe poznat. Velkou výhodou je, že většina hostitelů umí velmi dobře anglicky, takže s komunikací nebudete mít problém.

Dalším zajímavým způsobem ubytování je možnost strávit noc v yurtě, tradiční bytu Kazachských nomádů. Ty jsou v okolí Kentau rozšířené a nabízejí skvělý zážitek z přírody a zároveň možnost poznat tradiční kulturu této země. Tyto yurty jsou zpravidla zařízené pohodlnými postelemi, klimatizací a vlastním sociálním zařízením, takže komfort není žádný problém.

V Kentau je tedy k dispozici mnoho možností ubytování, které splňují různé požadavky a ceny. Pokud si chcete užít příjemnou dovolenou v této krásné oblasti Kazachstánu, určitě si zde najdete vhodné ubytování.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky