Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Pilanesberg National Park

Ubytování Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Jihoafrická republika je země, která v posledních letech stále více láká turisty. Jednou z největších atrakcí této země je národní park Pilanesberg.

Tento park se nachází v jižní Africe, asi 150 km od Johannesburgu. Jeho rozloha je 572 km² a nachází se zde mnoho druhů zvířat včetně slonů, nosorožců, levů, gepardů, zebřiček a mnoha druhů ptáků.

Pokud chcete být v srdci divočiny, zůstat přímo v parku je ideální volbou. V Pilanesbergu je k dispozici několik typů ubytování, včetně kempů, lodží a hotelů.

Všechny tyto možnosti nabízejí skvělou zábavu, soukromí a ochranu v přírodě. Kempy jsou nejlevnější a nejdostupnější formou ubytování, ale také nejméně vybavený. Južní kemp se nachází v nejkřehčí části parku a nabízí nádherný výhled na Mt. Pilanesberg, který se v parku nachází.

Pokud hledáte více komfortu, můžete si zvolit ubytování v lodgech. Ty jsou nabízeny v mnoha různých velikostech a cenách, ale všechny nabízejí neskutečný výhled na zvířata a přírodu. Můžete si vybrat ze tří základních typů lodge: rodinných, luxusních a s vlastním stravováním. Každý z nich nabízí něco jiného a každý z nich je ideální volbou pro různé druhy cestovatelů.

Pokud chcete mít přístup ke všem nezbytnostem včetně bazénu, tenisového a golfového hřiště, restaurace a bary, pak je pro vás nejlepší volbou hotel. V parku se nachází mnoho luxusních hotelů, které nabízejí pohodlný zážitek z cestování v Jihoafrické republice.

Celkově lze říci, že ubytování v Pilanesbergu je skvělým způsobem, jak zažít krásy jihoafrické fauny a flóry, a to bez obětování pohodlí a komfortu. Vyberte si z kempů, lodží nebo hotelů a užijte si tento fantastický park v Jihoafrické republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Dotaz: Jaké jsou ceny vstupenek do Pilanesberg National Park?
Odpověď: Ceny se mohou lišit v závislosti na věku a období návštěvy, ale základní cena je obvykle kolem 10-20 USD za osobu a za den.

Dotaz: Kdo spravuje Pilanesberg National Park?
Odpověď: Pilanesberg National Park je spravován Jihoafrickou národní parkovou službou (South African National Parks - SANParks).

Dotaz: Jaké zvířata mohu vidět v Pilanesberg National Park?
Odpověď: Park je domovem pro více než 70 druhů savců, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, zebří, žiraf, buvolů, hyen, impal, antilop a mnoho dalších.

Dotaz: Je možné se v parku tábořit?
Odpověď: Ano, v parku jsou různé možnosti ubytování, včetně kempů, chat a luxusních lodge.

Dotaz: Jak dlouho trvá safari v Pilanesberg National Park?
Odpověď: Safari v parku obvykle trvá několik hodin, ale délka se může lišit v závislosti na vašich zájmech a plánech.

Dotaz: Jak se dostanu do Pilanesberg National Park?
Odpověď: Park se nachází asi 2 hodiny jízdy od města Johannesburg. Nejsnáze se sem dostanete autem nebo pronájmem vozu.

Dotaz: Mám si s sebou vzít jídlo a pití na safari?
Odpověď: Doporučujeme si s sebou vzít jídlo a pití na celý den, protože v parku nejsou obvykle k dispozici občerstvení.

Dotaz: Můžu si vzít do parku domácí zvíře?
Odpověď: Domácí zvířata v parku nejsou povolena kvůli bezpečnostním a ochranným důvodům.

Dotaz: Musím mít na safari průvodce?
Odpověď: V parku není třeba mít průvodce, ale je však doporučeno závislosti na vašich znalostech a zkušenostech s přírodou a zvířaty.

Dotaz: Je povolen lov v parku?
Odpověď: Lov v parku není povolen.


Letenka Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Pokud máte radi divokou přírodu a safari, není nic lepšího, než navštívit Jihoafrickou republiku. Jedním z nejkrásnějších národních parků v této oblasti je Pilanesberg National Park. Spíše než přeplněný Kruger National Park je Pilanesberg docela klidné místo, obklopené horami a řekami.

K prozkoumání parku můžete využít různé způsoby. Nejlepší způsob je samozřejmě safari. V parku najdete spoustu zvířat včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, gepardů, hyen a mnoha dalších. Pokud máte štěstí, uvidíte je v přirozeném prostředí, jak si užívají svobodu a své kořistí.

V parku je k dispozici také řada turistických tras pro všechny úrovně náročnosti. Existuje mnoho krásných vodopádů, jezer a skalisek, které stojí za vidění. Kromě toho, můžete najít mnoho divokých bylin a stromů, které jsou specifické pro tento region, takže nezapomeňte vzít s sebou fotoaparát, abyste si mohli zachytit ty nejkrásnější momenty.

Pokud hledáte více než jen zvířata a přírodu, park nabízí také mnoho aktivit. Můžete si vyzkoušet horkovzdušný balón, let helikoptérou, nebo se projet na koni. Existuje také možnost projížďky na člunu po řece, bungee jumping a další dobrodružné aktivity.

Pokud se rozhodnete zůstat v parku přes noc, můžete si vybrat mezi luxusními safarikluby nebo kempováním. Rozhodně navrhuji kempování, které vám umožní hlouběji pocítit kontakt s divokou přírodou.

Vstup do parku je poměrně levný, ale bude lepší si rezervovat dopředu, zejména pokud plánujete navštívit park v hlavní sezóně, která trvá od června do září. Park se nachází asi 2 hodiny jízdy od Johannesburgu, takže si musíte naplánovat cestu předem.

Neváhejte a objevujte krásy Pilanesberg National Park!


Dovolená Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Pokud je vaším snem strávit dovolenou uprostřed přírodních krás, neměli byste minout návštěvu jihoafrického Pilanesberg National Parku. Tento národní park je situován v Severozápadní provincii Jihoafrické republiky a nabízí úžasnou možnost pozorování divokých zvířat na volné noze.

Mnoho turistů navštěvuje tento park v rámci safari, což představuje jednu z nejatraktivnějších aktivit v oblasti. Safari vám umožní vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi, antilopy a mnoho dalších, v jejich přirozeném prostředí. Mezi další aktivity, které si můžete vychutnat v parku, patří turistika, kanoistika, rybaření a golf.

Pilanesberg National Park se může pochlubit nádhernou krajinou, která v sobě sjednocuje savanu, divokou přírodu a hory. Park obklopují četné kopce a hory, z nichž nejznámější je Mofasa, přezdívaný také jako „Hora Okořeněná“. Působivá scenérie se stala naturální decorací pro četné části filmů, jako například „Sýkorky a vrána“ nebo „V sobotu ráno v kině“, což dokazuje neuvěřitelnú fotografickou či prestižnú turistickú príležitosť.

Park je neuvěřitelně diverzní, což znamená, že narazíte na široké spektrum zvířat všech velikostí a barev. Mezi nejvíce fascinující druhy zvířat, které v parku žijí, patří zebry, levharti, gepardi, nosorožci, sloni, lvi, hyeny a mnoho dalších. V parku také žije velké množství ptactva, včetně ohrožených druhů jako orlušky křiklavé, travnatá slavíci a rosnice.

Když už mluvíme o ptácích - pokud jste jejich milovníky, nevynechejte v parku návštěvu Bird Hide, vyhlídkového bodu, který se nachází na břehu damy Mankwe. Toto místo je oblíbené pro mnoho druhů ptáků, kteří v létě přiletí do parku.

Pokud si chcete užít co nejvíce zážitků, můžete se ubytovat v jednom z kempů, které se nacházejí uvnitř parku. Kampy nabízejí různé druhy ubytování, od tradičních stanů až po luxusní bungalovy s vlastní koupelnou a klimatizací.

Celkově lze říci, že Pilanesberg National Park je skvělým místem pro všechny, kteří touží po dovolené plné zážitků a přírodních krás. Tento národní park nabízí nevšední zážitky, které si bezesporu na dlouho zapamatujete.


Počasí Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Jihoafrická republika se pyšní velkým množstvím národních parků, mezi nimiž patří i velmi populární Pilanesberg National Park. Tento park se nachází zhruba 150 kilometrů západně od Johannesburgu a nabízí návštěvníkům skvělou možnost pozorovat zdejší zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Počasí v Pilanesbergu

Pilanesberg National Park se nachází v oblasti s mírně suchým subtropickým klimatem, což znamená teplé léto a mírně chladné zimy. Letní měsíce (od listopadu do března) jsou velmi teplé a suché, s denními teplotami kolem 30°C. V noci se teploty pohybují kolem 20°C. Během těchto měsíců je také období největšího množství srážek.

Zimní měsíce (od června do srpna) jsou mírně chladnější, s maximálními denními teplotami kolem 20-25°C. Noci mohou být velmi studené, s teplotami klesajícími až k 5°C. Období zimy je z hlediska pozorování zvířat taktéž velmi zajímavé, neboť se více vyskytují blíže k vodním zdrojům.

Tipy pro návštěvníky

Při návštěvě Pilanesbergu je důležité se připravit na ostré slunce a suché počasí. Doporučuje se nosit ochrannou sluneční krema i pokrývku hlavy. V letních měsících je také důležité si vzít s sebou dostatečné množství vody, aby se předešlo dehydrataci.

Zimní měsíce jsou naopak většinou velmi suché a větrné, takže se připravte na chladnější počasí. Doporučuje se si vzít oblečení na vrstvy, které lze snadno přizpůsobit teplotě.

V každém případě je Pilanesberg krásný národní park, který nabízí skvělé možnosti pro pozorování zvířat a krásné přírodní scenérie. Díky tomu je ideálním místem pro příjemný a zároveň dobrodružný výlet.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky