Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Garden Route

Letenka Jihoafrická republika Garden Route


Jihoafrická republika je zemí plnou kontrastů, kde se setkávají různorodé kultury a krajiny. Jednou z nejkrásnějších částí této země je tzv. Garden Route, což je 200 kilometrů dlouhý pás pojišťující západní pobřeží Jihoafričeké republiky.

Když se vydáte na tuto cestu, budete moci vidět nádherné pláže, slunečné kopce a také tyčící se hory. Budete se moci také vydat na procházku přírodními parky, jako je Národní park Tsitsikamma nebo Bontebok National Park. Tyto parky nabízejí ideální prostředí k pozorování velryb, delfínů a krokodýlů.

Garden Route je známá také svou velkou diversitou flóry a fauny. Pokochejte se květinami protey nebo si udělejte výlet do zahrad vzniklých v dobách holandské kolonizace.

Můžete se také vydat na výlet do města Knysna, kde se můžete setkat s kultury Khoisan, původních obyvatel této oblasti. Navštivte tamnější trhy a ochutnejte jejich tradiční kuchyni.

Pro milovníky vodních sportů je tu hlavně surfování, ale také možnost pozorovat velryby a delfíny nebo se věnovat potápění.

Hledáte-li zážitky, které vám utkví v paměti na celý život, určitě stojí za to vydat se na Garden Route. A jestě jeden tip na závěr, doporučujeme vám si přibalit foťák, jelikož na této cestě je co nafotit.


Dovolená Jihoafrická republika Garden Route


Jihoafrická republika je země, která si získala srdce mnohých cestovatelů. Není divu - nabízí totiž nádhernou přírodu, neuvěřitelnou divokou zvěř i mnoho kulturních památek. Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, můžete zvážit návštěvu oblasti Garden Route, která se nachází na jižním pobřeží Jihoafrické republiky.

Garden Route se nachází mezi městy Mossel Bay a Storms River a táhne se po pobřeží asi 220 kilometrů. Je to malebná oblast s krásnými plážemi, sytě zelenými lesy a úchvatnými výhledy na Indický oceán. Oblast Garden Route je velice rozmanitá, což ji činí ideálním místem pro cestovatele s různými zájmy. Můžete zde objevovat mnoho malých vesniček, historických památek, romantických oblastí a přírodních zákoutí.

Mnoho turistů se v letním období vydává na Garden Route za koupáním na plážích a proslulým surfováním na vlnách Indického oceánu. Oblast nabízí mnoho krásných pláží, jako například pláž Victoria Bay, která leží nedaleko George, a je ideální pro surfování. Mezi další oblíbené pláže patří pláž Wilderness a mnoho dalších.

Pro milovníky přírody nabízí Garden Route mnoho atrakcí, jako například překrásnou národní park Tsitsikamma, kde můžete objevovat úchvatné vodopády, dech beroucí zákoutí a neuvěřitelnou faunu a flóru. Dalšími přírodními atrakcemi jsou Národní parky Outeniqua a Robberg, kde můžete pozorovat želvy, delfíny a mnoho dalších druhů zvířat.

Pokud vás zajímají kulturní památky, neměli byste vynechat historické město Knysna, které leží na břehu zátoky. Toto půvabné město je známé svými dřevěnými domy a spletitými místními uličkami. V Knysně můžete také navštívit tradiční trhy a ochutnat místní speciality.

Pro ty, kteří hledají romantiku a klid, nabízí Garden Route mnoho malebných koutů, které vás svým půvabem okouzlí. Mezi nejoblíbenější patří romantická údolí, která jsou plná kvetoucích stromů, jako například údolí Golden a údolí Houtbosch.

Zkrátka, návštěva oblasti Garden Route je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo miluje přírodu, kulturu a historii. Jihoafrická republika tento kousek ráje nabízí a jistě vás okouzlí svým půvabem stejně jako mnoho jiných turistů. Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou, Garden Route se určitě bude hodit.


Počasí Jihoafrická republika Garden Route


Jihoafrická republika je známá svými krásnými plážemi, zvěří a vodopády a jeden z nejkrásnějších regionů v zemi je Garden Route, který nabízí nádheru po celý rok.

Počasí v této oblasti je velmi příjemné a mírné po celý rok. V období od června do srpna (zimní sezóna) se teplota pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia a je více deštivější, ale díky tomu je zeleň krásně zahalena do mraku.

Během léta (listopad až březen) je teplota kolem 25-30 stupňů Celsia a je to nejlepší období k prozkoumání této oblasti. Můžete si užít koupání v oceánu a spojit ho s návštěvou některých z nejkrásnějších pláží v Jižní Africe, jako je například Knysna Beach nebo Wilderness Beach.

Vzhledem k tomu, že Garden Route je považováno za oblast deštných lesů, můžete očekávat, že zde bude více deštivé, obzvláště v letních měsících, ale tyto krátké déšťové přeháňky neznamenají, že vaše plány budou zmařeny. Vzhledem k tomu, že zde prší jenom krátký čas, můžete si stále vychutnat krásné pláže a vodopády.

V této oblasti je také mnoho přírodních parků a rezervací, které nabízejí procházky, cyklistické trasy a ochutnávky místních jídel a vín. Mezi nejvýznamnější patří Tsitsikamma National Park, Knysna Elephant Park a Featherbed Nature Reserve.

Zkrátka, počasí v Garden Route opravdu nezáleží na ročním období. Celoročně je zde krásně a tato oblast je nejlepší pro ty, kteří chtějí užít si krásy jihoafrické přírody a okouzlující města plná kulturních zajímavostí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Garden Route


1. Co je Garden Route a jaké jsou její hlavní atrakce?
Garden Route je krásné pobřežní území v Jihoafrické republice, táhnoucí se od Mossel Bay až po St. Francis Bay. Mezi její hlavní atrakce patří mimo jiné návštěva přírodních parků (např. Tsitsikamma National Park), projížďka na slonech v Elephant Sanctuary, prohlídka města Knysna a jízda na parníku po zátokách, návštěva vinic ve Stellenbosch či ostrůvků Dyer Island a Seal Island s možností pozorování velryb a tučňáků.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Garden Route?
Nejlepší čas na návštěvu Garden Route je od ledna do dubna, kdy jsou příjemné teploty a relativně málo srážek. Nicméně může být navštěvována po celý rok, přičemž zimní měsíce (červenec-srpen) mohou být chladnější a deštivější.

3. Jakým způsobem se na Garden Route dopravit?
Nejlepší možností je pronájem auta, což umožní flexibilitu a možnost zastavit se na mnoha místech po cestě. K dispozici jsou také místní autobusy a doprava trasy bazény, kterou si mohou cestující sjednat například prostřednictvím aplikace Uber.

4. Jaká jsou doporučení ohledně ubytování na Garden Route?
Mnoho turistů si oblíbilo možnost ubytování v kempu nebo v plně vybavených stanech v přírodní rezervaci. Alternativou mohou být hotely, penziony, nebo pronájem soukromého bytu či domu.

5. Jaké jsou ceny v Garden Route?
Ceny se liší v závislosti na místě, ubytování a aktuálních sezónních nabídce. V restauracích a obchodech jsou ceny srovnatelné nebo mírně vyšší než jinde v Jihoafrické republice, což ale značí stále nižší ceny než u nás v západní Evropě. Na některých místech je možné najít nabídku wellness služeb a cvičení jógy zdarma.


Ubytování Jihoafrická republika Garden Route


Jihoafrická republika je země plná krásných míst, zelených luk, horských oblastí a nádherných pláží, a neexistuje lepší způsob, jak to všechno objevit, než se vydávat po trase Garden Route. Tuto 200kilometrovou cestu, která vede přes města a oblasti jako jsou George, Knysna, Plettenberg Bay a Tsitsikamma, zdobí nádherné krajinářské výhledy na pobřeží Indického oceánu, které se nezapomenutelně vtisknou do paměti.

Pokud se rozhodnete vydávat po trase Garden Route, budete potřebovat skvělé ubytování. V těchto oblastech najdete nespočet hotelů a resortů, které nabízejí velkolepé pokoje s výhledem na pobřeží a dokonalé služby.

Jedním z nejoblíbenějších hotelů po celé trase Garden Route je The Plettenberg. Tento luxusní hotel se nachází na vrcholku kopce s panoramatickým výhledem na záliv a pobřeží. Pokoje jsou vkusně zdobené a nabízejí vše, co potřebujete ke svému komfortu. Kromě toho nabízí hotel také velkolepé restaurace a bary, a když si budete chtít odpočinout, můžete se u bazénu nebo na pláži.

Další možností, jak si užít pobyt na Garden Route, je Keurfontein Country House. Místo je inspirované anglickými venkovskými domečky a nabízí krásné pokoje s elegantním dekorem a moderními koupelnami. Hotel je obklopen šumivými stromy a kvetoucí zahrady, což vám umožní užívat si přírody a soukromí. Navíc zde najdete bazén a spa centrum pro vaše dokonalé pohodlí.

Pokud hledáte méně konvenční ubytování, doporučujeme vám pobyt v Africamps at Ingwe. Tato kempová vesnice nabízí pohodlné stany s veškerým vybavením a privilegovaným výhledem na hory. Zde můžete užít si klid a soukromí, ale také k jídlu a pití můžete navštívit jejich restauraci.

Poslední hotel, který doporučujeme v této oblasti, je Lairds Lodge Country Estate. Tento luxusní statek nabízí úžasné pokoje a apartmány s balkony či terasami s výhledem na soukromou zahradu a lesy kolem. Apartmány jsou prostorné a plné přírodního světla. Služby zahrnují bazén, spa a schopnost najmout si horolezecké vybavení k průzkumu okolních hor.

Jihoafrická republika a Garden Route nabízejí nekonečné možnosti pro zábavu a objevování nového. Bez ohledu na to, zda chcete strávit svou dovolenou relaxováním na pláži, vychutnávat si kuchyni ano okolní oblasti, nebo cestovat po horách a jezerech, ubytování v této oblasti vás nikdy nezklame.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky