Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Hvalfjörður

Dovolená Island Hvalfjörður


Island je zemí nádherných krajin, fascinujících přírodních památek, vynikajících jídel a přátelských lidí. Pokud plánujete dovolenou na této krásné a výjimečné zemi, je Hvalfjörður jedno ze skvělých míst, kde se můžete zdržovat. Hvalfjörður se nachází pouhých 50 km severozápadně od Reykjaviku a nabízí turistům přístup k nejkrásnější přírodě Islandu.

Nejlepší čas na návštěvu

Nejlepší čas navštívit Hvalfjörður je od června do srpna, kdy je teplota příjemná a počasí stabilní. V těchto měsících můžete očekávat teploty kolem 10 - 15 stupňů Celsia a kdykoliv během dne může být světlých hodin kolem 20. Hvalfjörður během letního období nabízí nekonečné množství aktivit a atrakcí pro turisty všech věkových kategorií.

Aktivity, které si můžete vychutnat

Jednou z nejpopulárnějších aktivit, kterou si můžete užít při návštěvě Hvalfjörður, je turistika. Existuje několik turistických tras, které se nacházejí v této oblasti, a jsou vhodné pro turisty s různými úrovněmi zkušeností. Některé z nejlepších turistických tras jsou Tröllaskagi, Hagavatn, Hvalvatn a národní park Snaefellsnes.

Další populární aktivitou v Hvalfjörður je rybaření. Pokud jste nadšený rybář, určitě si nechcete nechat ujít tuto skvělou příležitost. Obec Hvalfjarðarsveit je známá svými rybářskými center s loděmi a vybavením. Můžete si pronajmout loď a strávit celý den na vodě, lovíce různé druhy ryb.

Dále si můžete užít návštěvu některé z mnoha termálních koupelí, které se nacházejí v blízkosti obce Hvalfjarðarsveit. Tyto termální koupele jsou ideální pro zklidnění a odpočinek. Dobré příklady termálních koupelí zahrnují Krauma, Fontana Geothermal Baths a Mývatn Nature Baths.

Zajímavá místa, která stojí za návštěvu

Hvalfjörður je domovem několika překrásných přírodních památek a míst, která stojí za návštěvu. Jednou z těchto památek je Reykjafoss, neuvěřitelně krásný vodopád, který se nachází přímo v obci Hvalfjarðarsveit. Dalším místem, které byste si měli nechat ujít, je Národní park Þingvellir, který byl prohlášen za Světové dědictví UNESCO.

Kde se ubytovat

Hvalfjörður je domovem mnoha skvělých ubytovacích zařízení. V obci Hvalfjarðarsveit se nachází řada hotelů, penzionů a soukromých apartmánů, které jsou vhodné pro návštěvu s rodinou i přáteli. Pokud plánujete cestovat s kempováním, najdete v této oblasti řadu kempů. Některé z těchto možností ubytování jsou Camp Hvalfjordur, Austurey cottages, Welcome Apartments Kjós a The Garage.

Závěr

Pokud hledáte přírodu, krásné scenérie, klid a pohodu, Hvalfjörður je ideálním místem pro vás během vaší dovolené v Islandu. Během letních měsíců můžete využít řadu aktivit od turistiky, rybaření až po odpočinkové koupele v termálních koupelích. Je to krásné místo, kde najdete mnoho památek, úžasných přírodních scenérií a přátelských lidí. Během vaší návštěvy Islandu byste si tohle místo rozhodně neměli nechat ujít!


Letenka Island Hvalfjörður


Island je země plná překrásných scenérií a neuvěřitelných přírodních krás. Pokud toužíte po dobrodružství a chcete navštívit místa, kam se nevydá tolik turistů, pak byste měli zvažovat návštěvu oblasti Hvalfjörður.

Hvalfjörður je fjord, který se nachází na západě Islandu. Přestože se jedná o méně navštěvovanou oblast, nabízí mnoho atrakcí pro cestovatele, kteří se do této oblasti rozhodnou vydat. S pouhými 50 kilometry od Reykjavíku je Hvalfjörður výborným cílem celodenní výletu.

Začněte tím, že navštívíte Vatnshorn, což je krásná písečná pláž s čistou vodou. Díky své odlehlosti a klidu si můžete užít koupání i piknik v klidu a bez rušivých vlivů.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se vydat na trek po Hvalfjörðurskirkju. Tento trek vám nabídne krásné výhledy na okolní přírodu a východ slunce v této oblasti je neopakovatelný. Pro ty, kteří se chtějí podívat na nádherné vodopády, doporučujeme návštěvu Glymur, což je nejvyšší vodopád v Islandu.

Při návštěvě této oblasti si můžete také prohlédnout starou továrnu na ryby, která se nachází u břehu fjordu. Tato továrna sloužila jako klíčový průmyslový plán v této oblasti a její historie je fascinující.

Jediným způsobem, jak se do této oblasti dostat, je dopravním prostředkem. Doporučujeme využít pronájem auta, abyste si mohli užít maximální flexibilitu a svobodu při cestování v této oblasti.

Pokud hledáte nádhernou oblast s nádhernou a nedotčenou přírodou, pak byste si na své itineráři neměli nechat ujít Hvalfjörður. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turisty a milovníky přírody, kteří se chtějí seznámit s Islandem blíže a objevovat tamní krásy.


Počasí Island Hvalfjörður


Island Hvalfjörður je nádherné místo na severu Islandu, kde se můžete těšit na jedinečné přírodní krásy a vyjímečné počasí. Tento fjord, který je situován asi 50 km od Reykjaviku, nabízí turistům množství aktivit a zážitků, ale počasí může být na Islandu nevypočitatelné a proměnlivé.

Pokud se chystáte podívat se do této oblasti, měli byste být připraveni na chladné a větrné počasí. V létě se teploty pohybují kolem 10°C, ale teploty mohou rapidně klesnout, když foukají vítr a dešťové srážky. V zimě se teploty mohou snadno dostat pod -10°C a můžete se těšit na relativně dlouhé a temné dny.

Když se dostanete do Hvalfjörðuru, můžete se těšit na krásné horské scenérie, strmé skalnaté útesy a pozorování velryb v zátokách. Pro milovníky přírody jsou zde příležitosti k turistice a průzkumu, jako je pěší turistika na horu Akrafjall, vyhlášená pro své nádherné výhledy na fjord a okolní krajinu. Alternativou pro ty, kteří mají rádi vodu, jsou možnosti vodní turistiky, například jízda na kajaku nebo rybolov.

Nicméně, když se rozhodujete, co si v této oblasti užít, měli byste brát v potaz aktuální počasí. Pokud máte štěstí, můžete se těšit na krásné a slunečné dny, ale je také důležité být připraven na chladné a deštivé dny. Doporučujeme obléct se v několika vrstvách, abyste mohli regulovat svou teplotu podle potřeby a zabezpečili se proti nepředvídatelným změnám počasí.

Pokud se tedy chystáte na Island Hvalfjörður, nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí a připravit se předem. Můžete si být jisti, že zážitek z návštěvy této oblasti bude nezapomenutelný, bez ohledu na počasí.


Ubytování Island Hvalfjörður


Island Hvalfjörður je neuvěřitelně krásná oblast Islandu, která se nachází pouhých 50 kilometrů severozápadně od hlavního města Reykjavik. Jeho návštěvníci mohou očekávat okouzlující scenérie, kterou tvoří hluboké fjordy, vodopády, horští vrcholky a ledovce.

Abyste si svůj pobyt na Islandu Hvalfjörður co nejvíce užili, měli byste zvolit perfektní ubytování. Protože se jedná o turisticky atraktivní oblast, máte na výběr z různých typů ubytování – od luxusních hotelů až po kempy. Zde jsou některé z možností, které by mohly být vhodné pro vás.

1. Hótel Glymur – luxus a pohodlí
Hótel Glymur je asi nejznámější a nejluxusnějším ubytování v této oblasti. Nachází se pouze pár minut od fjordu a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Tento hotel má restauraci s vynikající kuchyní a pohodlné pokoje, které jsou plně vybavené moderními prvky a klimatizací.

2. Kistufell Guesthouse – tradiční styl a příjemná atmosféra
Pro ty, kteří hledají ubytování s tradičním stylem, není nic lepšího než Kistufell Guesthouse. Toto lůžkové zařízení je vybaveno starobylým dekorem a všemi moderními prvky, které jsou k dispozici v současnosti. Hostitelé jsou neuvěřitelně vstřícní a přátelští, což vytváří velmi příjemnou atmosféru.

3. Edda ÍS Hvalfjörður Hostel – cenově dostupné ubytování
Pro ty s menším rozpočtem se nabízí Edda ÍS Hvalfjörður Hostel. Toto hostel má pohodlné a prostorné pokoje a dorozumívat se zde můžete v mnoha jazycích. Hostel je umístěn v krásné přírodě, kterou můžete snadno objevit při turistice v oblasti.

4. Hotel Edda Skorradalur – rodinné ubytování
Hotel Edda Skorradalur je ideálním místem pro rodiny, které si chtějí užít svůj pobyt na Islandu Hvalfjörður. Tento hotel nabízí speciální pokoje pro rodiny a také nabízí služby hlídání dětí. Okolí hotelu je plné různých aktivit pro celou rodinu, jako jsou tůry, jízda na koni a mnoho dalšího.

5. Ubytování v přírodě – kempování
Pro někoho, kdo preferuje spánek pod širým nebem, je k dispozici několik kempů v této oblasti. Kempování je velmi oblíbené v této oblasti a nabízí vám příležitost prozkoumat Island Hvalfjörður z jiného úhlu pohledu. Kempy jsou plně vybavené, nabízejí sprchy, toalety a další služby, které potřebujete.

Takže pokud se chystáte na pobyt na Islandu Hvalfjörður, máte na výběr z několika typů ubytování. Záleží jen na vás, jaký typ ubytování si zvolíte podle vašich představ a financí. Jakýkoli z výše uvedených typů ubytování vám garantuje zážitky, které vás nenechají na pochybách, proč by Island Hvalfjörður neměl být na vašem seznamu příštích cestovních destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hvalfjörður


Q: Jak se dostat do Hvalfjörðuru?
A: Hvalfjörður se nachází zhruba 40 km severozápadně od Reykjavíku. Lze se k němu dostat autem přes silnici číslo 1 nebo autobusem z Reykjavíku.

Q: Můžu si pronajmout auto v Hvalfjörðuru?
A: V Hvalfjörðuru zatím není k dispozici žádná půjčovna aut, ale můžete si pronajmout auto v Reykjavíku a dojet do Hvalfjörðuru.

Q: Jaké jsou turistické atrakce v Hvalfjörðuru?
A: Hlavní turistickou atrakcí v Hvalfjörðuru je vodopád Glymur, který je nejvyšším vodopádem v Islandu. Dále se zde nacházejí lázně Krauma, Botnssúlur Mountains, stezka umění Anarkisti, zřícenina bývalé továrny na ryby a muzeum Kaffihús Giljagaur.

Q: Jaká je nejlepší doba navštívit Hvalfjörður?
A: Nejlepší dobou pro návštěvu Hvalfjörðuru jsou letní měsíce (červenec a srpen), kdy jsou dny dlouhé a teploty příjemné. Nicméně můžete Hvalfjörður navštívit kdykoliv během roku.

Q: Kde se dá ubytovat v Hvalfjörðuru?
A: V Hvalfjörðuru se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou guesthousy a apartmány. Nicméně, mnoho turistů preferuje ubytování v Reykjavíku.

Q: Kolik stojí vstupenka do Glymur?
A: Neexistuje vstupné na návštěvu vodopádu Glymur. Nicméně, pokud se rozhodnete užít si túru kolem vodopádu se skupinou, můžete platit za vstupenku pro průvodce.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky