Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Írán Ahvaz

Počasí Írán Ahvaz


Ahvaz je město ležící v jihozápadní části Íránu, poblíž ústí řeky Karun do Perského zálivu. Město má velmi horké a suché podnebí s minimálními srážkami během většiny roku.

Léto v Ahvazu začíná v květnu a trvá až do září. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 40 stupňů Celsia nebo dokonce více, a tak je tato část roku velmi horká a nevlídná. V červenci a srpnu může být teplota dokonce vyšší než 50 stupňů Celsia, což výrazně ovlivňuje život v městě.

Podzim a jaro jsou mnohem příjemnější, s teplotami mezi 20 a 30 stupni Celsia. V těchto obdobích mohou být teploty v noci poměrně chladné, takže je vhodné si vzít s sebou lehčí kabát. Zima v Ahvazu není příliš chladná, ale může být vlhká. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 12 stupňů Celsia, ale mohou se vyskytnout i chladné noci s teplotami pod nulou.

Co se srážek týče, Ahvaz je jedním z nejsušších měst na světě. Průměrné množství srážek je pouze 112 mm ročně, což znamená, že je zde velmi málo zeleně a vegetace. Nejvíce srážek padá v zimě a na jaře, ale jejich množství je stále velmi nízké.

Vzhledem k extrémním podmínkám je těžké pobývat v Ahvazu během horkých letních měsíců. Je třeba se chránit před sluncem, pít hodně vody a vzdát se nadměrné fyzické aktivity. Pokud hledáte příjemnější období pro návštěvu, doporučujeme zimní nebo jarrovní měsíce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Ahvaz


Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky v Ahvazu?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Ahvazu patří most Zayande Rud, starobylé město Tizhooshan, zahrady Golshan a řeka Karoun.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Ahvazu?
Odpověď: Nejlepšími aktivitami v Ahvazu jsou návštěva historických památek, projížďky po řece Karoun, návštěva tradičních bazarů, kulturní a gastronomické zážitky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace v Ahvazu?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Ahvazu patří Gole Sorkh Restaurant, Laleh Restaurant, Food Garden Restaurant a Darband Restaurant.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší hotely v Ahvazu?
Odpověď: Mezi nejlepší hotely v Ahvazu patří Pars International Hotel, Ahvaz Pars Hotel, Karoon Hotel Ahvaz a Kowsar Hotel Ahvaz.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Ahvazu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ahvazu, je letadlem na letiště Ahvaz International Airport, které se nachází ve vzdálenosti necelých 20 km od centra města. Alternativou je i cesta autobusem nebo vlakem ze sousedních měst.


Dovolená Írán Ahvaz


Dovolená v Íránu? Proč ne! Největším lákadlem této země je nepochybně jeho neuvěřitelně pestrá kultura a historie, ale také krásné a rozmanité krajiny. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Ahvaz, které se nachází v jihozápadní části země a leží na břehu řeky Karún.

Ahvaz je považováno za kulturní a průmyslové centrum oblasti a jeho okolí je bohaté na ropné zdroje, což z něj činí i důležitou ekonomickou oblast. Přesto se zde najdou i zajímavá místa pro turisty. Například můžeš navštívit působivé historické památky nebo ochutnat tradiční perské jídlo.

Jedním z hlavních turistických cílů v Ahvazu je zámek Karim Khani, který pochází z 18. století a byl postaven za vlády dynastie Zandů. Je to nádherná ukázka tradiční perské architektury. V zámku najdeš mnoho krásných detailů jako jsou vysoká kamenná brána a zdobené fasády. Zámek má také velkou zahradu, kde můžeš relaxovat a užívat si výhledu na město.

Kromě zámku si můžeš prohlédnout i Mešitu Jafaru, typický příklad islámské architektury, která je významnou svatyní pro místní muslimy. Mešita je známá pro své velké sloupy a krásné mozaikové výzdoby.

Když zanecháš historii za sebou, můžeš se vydat na procházku ve veřejném parku Jangal-e Abrisham. Je to jedno z nejvýznamnějších zelených prostorů v Ahvazu, kde se můžeš projít a relaxovat. Park nabízí příjemné prostředí pro pikniky, sportovní aktivity, procházky a cyklistiku.

Nezapomeň ochutnat tradiční perské jídlo v místních restauracích. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří Gheimeh - hovězí maso s fazolkami a rajčaty, Khoresh-e Bademjan - hovězí maso s lilečem, vařeným v rajčatové omáčce, a Zereshk Polo - rýže s kousky kuřecího masa a sušenými borůvkami.

Dovolená v Íránu je určitě zábavná a plná překvapení. A Ahvaz je dokonalým místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou perskou kulturu a krásy. Vyzkoušejte to sami!


Letenka Írán Ahvaz


Letenka Írán Ahvaz - Pojďte prozkoumat neuvěřitelné kulturní bohatství

Ahvaz, město ležící v jihozápadním Íránu, je kulturním srdcem regionu a nabízí návštěvníkům množství fascinujících zážitků. Od dýchajících muzeí po proslulé historické památky, Ahvaz je skvělým místem pro cestování a prozkoumávání.

Své letenky na Írán Ahvaz můžete získat online na některých z webů zaměřujících se na prodej letenek. Návštěvníkům Íránu Ahvaz nabízí své krásy prozkoumat zcela odlišný pohled na tento region a jeho historii.

Místní kulturní scéna je velmi bohatá, a proto se zde konají neustále kulturní akce a festivaly, které zahrnují tance, hudbu, divadlo a mnoho dalších uměleckých aktivit a událostí spojených s regionálními tradicemi a zvyky.

Za návštěvu určitě stojí i mnoho muzeí, které jsou umístěny v Ahvazu a okolí. Mezi nejproslulejší z nich patří Archeologické muzeum v Ahvazu, které nabízí bohatou sbírku archeologických objevů, zahrnujících artefakty z doby před naším letopočtem a dokumenty z 20. století.

Další zajímavé místo, které by nemělo na plánu návštěvníka chybět, je starověké město Susa, které je situováno v téměř mýtických krajinách Íránu a existuje téměř 7000 let. Ve starověkém městě se nacházejí mnohé historické památky, včetně paláce královny Šušaniky, zařízení z doby železné a mnohé další.

Kromě těchto kulturních a historických památek můžete v Ahvazu užít i mnohé další aktivity, včetně rybaření, jízdy na lodi a mnoho dalších. Město je také bohaté na kulturní zážitky, jako jsou taneční vystoupení nebo folklorní festivaly.

Letenky na Írán Ahvaz vám nabízejí možnost poznat jedinečné zákoutí části Íránu a prozkoumat tuto dosud téměř nepoznanou část Asie. Nedávejte tedy svou cestu na poslední chvíli a zájezd do Ahvazu zarezervujte co nejdříve a užijte si nevšední zážitky s místními obyvateli, kteří k vám nabídnou nezaměnitelnou pohostinnost a ochotně vás zavedou po nejrůznějších místech v okolí.


Ubytování Írán Ahvaz


Ahvaz je velké město v jihozápadním Íránu a má mnoho atrakcí. Pokud máte v plánu navštívit toto město, musíte řešit i otázku ubytování. Pokud hledáte pohodlné a cenově dostupné ubytování v Ahvazu, máte několik možností.

Jedna z možností ubytování v Ahvazu jsou hotely. Město nabízí mnoho hotelů v různých cenových kategoriích, kde naleznete vše potřebné pro pohodlný pobyt. Ceny hotelů jsou v celkovém srovnání s Evropou velmi nízké, takže si zde můžete užít pobyt za velmi příznivou cenu.

Další možností je ubytování v apartmánech. Tento typ ubytování je také cenově dostupnější než hotelové pokoje a nabízí větší soukromí. V Ahvazu máte na výběr z mnoha apartmánů, které jsou umístěny v centru města nebo poblíž turistických atrakcí.

Pokud si chcete užít tradičním stylem, můžete se rozhodnout pro ubytování v místních pensionech nebo hostelech. Tyto zařízení nabízejí nízké ceny a jednodušší standard ubytování, ale často jsou umístěny v tradičních budovách, což může být pro turisty pěkný zážitek.

Poslední možností pro ubytování v Ahvazu jsou soukromé apartmány a domy, které mohou být pronajaty přímo od místních obyvatel. Tato možnost může být pro turisty zajímavá, pokud chtějí poznat místní kulturu a zvyky.

Výběr správného typu ubytování v Ahvazu závisí na vašich preferencích a požadavcích na pohodlí a cenovou dostupnost. Jedno je však jisté, že v Ahvazu najdete ubytování, které bude vyhovovat všem vašim potřebám.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky