Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gruzie Bakhmaro

Počasí Gruzie Bakhmaro


Gruzie je země s nepředvídatelným počasím, a to platí i pro horskou oblast Bakhmaro. Jako horské město, Bakhmaro je většinu roku pokryto vysokými vrcholy a hustými lesy, což přináší určité klimatické výhody. Nicméně, počasí v oblasti Bakhmaro se liší v průběhu roku, takže je důležité si před plánováním výletu zkontrolovat, jaké jsou aktuální podmínky.

Většina lidí si vybírá Bakhmaro jako svůj cíl během letních měsíců, protože po celé léto toto místo je pokryto sluncem. Teploty se během léta pohybují v průměru od 20 ° C do 25 ° C, což je ideální teplota pro turistiku. Každopádně, pokud plánujete být na slunci, nezapomeňte si vzít s sebou opalovací krém a pokrývku hlavy. Léto v Bakhmaro také nabízí květinové podívané, protože v této oblasti jsou květiny v plném květu.

Zima v Bakhmaro může být drsná a teploty klesají na -10°C až -15°C. Nicméně, zima v této oblasti je ideální pro zimní sporty jako snowboarding, lyžování a jízdu na sáňkách. V zimě také může být kouzelný výhled na okolní hory pokryté sněhem.

Podzim v Bakhmaro je obvykle krátký, ale nabízí nádherný výhled na padající listí. Teploty se zpravidla pohybují od 10 ° C do 15 ° C, a to napříč celým podzimem.

Jaro v Bakhmaro je období obnovy a výrazné změny jsou patrné v krajině. Teploty se pohybují od 12 ° C do 20 ° C a návštěvníci mohou vidět, jak se listy začínají objevovat na stromech a květiny rozkvétají.

Celkově lze říci, že Bakhmaro nabízí výjimečné klimatické podmínky pro jakoukoli sezónu. Turisté by si měli pečlivě vybírat, kdy navštívit tuto oblast, protože počasí je klíčovým faktorem pro plnohodnotný zážitek v Bakhmaro. Nicméně, při návštěvě v libovolnou roční dobu se lze těšit na krásnou přírodu, malebné scenérie a zářivé slunce.


Letenka Gruzie Bakhmaro


Když řekneme Gruzie, většina z nás si hned vybaví Tbilisi, Kutaisi, Batumi či Svanetii. Ale málokdo ví, že tato malá země v Kavkazu skrývá ještě mnoho dalších krásných míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří i letovisko Bakhmaro.

Bakhmaro se nachází v západní Gruzii, v regionu Gurie, nedaleko města Ozurgeti. Toto malebné horské městečko leží ve výšce kolem 2000 m.n.m a je obklopené bukovými lesy, které se pyšní bohatstvím zvířecí a rostlinné fauny. Tyto lesy jsou mimo jiné také zdrojem pitné vody pro obyvatele okolních vesniček.

Historie letoviska Bakhmaro sahá do konce 19. století, kdy bylo toto místo vybráno jako letní rezidence pro ruskou aristokracii. Tenkrát zde stály honosné vily, které se ale bohužel do současnosti nedochovaly. Dnes se zde nachází mnoho hotelů a penzionů pro turisty.

Bakhmaro je oblíbeným místem především díky svému mikroklimatu. V létě se zde dá užít příjemného chladu, když v údolí dolů bije horko. V zimě naopak můžete využít lyžařských sjezdovek a běžeckých tras. Bakhmaro je také rájem pro horolezce a turisty, kteří chtějí poznat krásu gruzínské krajiny. Velkou atrakcí je například dřevěná vyhlídková věž, ze které se naskýtá nádherný výhled na okolí.

Z Tbilisi do Bakhmara se můžete dostat autem nebo veřejnou dopravou (místní autobusy). Nedaleký vlaková zastávka Ozurgeti Varketili na trati Tbilisi-Batumi také nabízí další možnost cestování, ale po cestě vlakem budete muset ještě přestoupit na místní autobusy.

Letenky do Gruzie lze zakoupit například u nízkonákladových leteckých společností jako je Wizz Air nebo Ryanair. Z ČR do Kutaisi létají přímé lety, odkud se můžete vydávat na cestu po celé zemi.

Bakhmaro je méně známé turistické místo, ale pro ty, kteří se sem vypraví, je to skvělý způsob, jak poznat krásu gruzínské krajiny a uniknout od všedního shonu. Určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Bakhmaro


1) Jak se dostat do Bakhmara z Tbilisi?
Odpověď: Můžete jet autobusem nebo marshrutkou (minibusovou dopravou) z autobusového nádraží Didube v Tbilisi. Trvá to přibližně 5-6 hodin.

2) Kolik stojí taxi z Tbilisi do Bakhmara?
Odpověď: Cena se může lišit a záleží na vašem vyjednávání, ale průměrná cena taxíku by měla být kolem 150 GEL (přibližně 55 USD).

3) Existuje v Bakhmaru možnost ubytování a jaké jsou ceny?
Odpověď: Ano, v Bakhmaru jsou hotele, penziony a soukromé ubytování. Ceny se mohou lišit, ale průměrná cena za noc je kolem 70-100 GEL (přibližně 25-35 USD).

4) Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Bakhmaru?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity a atrakce v Bakhmaru patří turistické výlety do národního parku Bakhmaro, pěší túry po okolních horách, koupání v jezírkách a vodopádech, a skvělé jídlo a pochutiny v místních restauracích.

5) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bakhmaru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Bakhmaru je v létě, od června do září, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít venkovský styl života, procházky a pohostinnost místních obyvatel.


Ubytování Gruzie Bakhmaro


Gruzie je země plná krásných hor a neuvěřitelných přírodních scenérií. Pokud se chystáte na dovolenou do této země, měli byste rozhodně zavítat do malého horského letoviska Bakhmaro. Toto místo je jedním z nejméně prozkoumaných středisek v Gruzii, což z něj činí ideální a klidné místo pro relaxaci.

Ubytování v Bakhmaro je velmi snadné a můžete si vybrat z řady možností. Pokud se chcete cítit jako doma, můžete zvolit pronájem apartmánu nebo chalupy. Tyto možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit svou dovolenou spolu. Pokud hledáte něco více luxusního, můžete si zarezervovat pokoj v hotelu. Mnoho hotelů v Bakhmaro nabízí kvalitní služby a prvotřídní vybavení, jako jsou sauny, bazény a vířivky.

Pokud máte raději přírodní zážitek, můžete si také zarezervovat pobyt v kempech, které jsou rozprostřeny po okolních horách. Tyto kempy většinou nabízejí základní vybavení a jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu a současně se odpočinout.

Bakhmaro nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zábavy. Můžete si užít výlety na kole nebo na koni, stezky pro pěší turistiku, rybářství nebo navštívit místní trhy a ochutnat tradiční gruzínské jídlo. Navíc v Bakhmaro najdete několik vodopádů, které jsou velmi oblíbené mezi turisty.

Pokud se chcete uchýlit do klidného a malebného prostředí během dovolené, Bakhmaro je pro vás tou správnou volbou. Toto horské letovisko nabízí nádhernou přírodu, kvalitní ubytování a řadu aktivit pro zábavu celé rodiny. Navíc je to místo, kde se můžete odpojit od shonu větších měst a vychutnat si klid a krásu gruzínských hor.


Dovolená Gruzie Bakhmaro


Dovolená v Gruzii je stále více oblíbená mezi turisty z celého světa. Země bývalého SSSR nabízí nejen nádhernou přírodu, ale i bohatou historii a kulturní dědictví. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Gruzii je také letovisko Bakhmaro.

Bakhmaro je horské letovisko, které se nachází v regionu Guria, v blízkosti města Chokhatauri. Oblast je obklopena malebnými horami, které vytvářejí jedinečnou krajinu a atmosféru. Letovisko je nejvíce navštěvované v letních měsících, kdy jsou zdejší teploty mírné a příjemné.

Hlavním turistickým lákadlem Bakhmara jsou její krásné okolní lesy. Lesy zde tvoří převážně stromy buku a borovice. Zdejší bukové lesy se nacházejí také na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto lesy jsou domovem mnoha zvířat, jako jsou medvědi, divocí zvířata a vlci. Na procházce okolo Sakhaktvelo a Lomis Mta můžete tedy potkat různá zvířata a poznat tak více o místní přírodě.

Bakhmaro je také proslulé díky své vodě. Zdejší prameny poskytují nejlepší minerální vodu v Gruzii. Vodu lze ochutnat v některých restauracích a kavárnách, které se nacházejí v okolí. Oblast je také známa díky svým lázním, kde si můžete užít léčebné koupele i masáže.

Pro turisty jsou k dispozici mnoho aktivit, jako jsou túry pěšky nebo na koni, cyklistické výlety nebo rybaření. V Bakhmaru je také mnoho kulturních akcí, jako jsou hudební festivaly a folkloristické tance.

Dovolená v Gruzii Bakhmaru je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a ticho daleko od rušných měst a zaručené krásné přírody. Oblast nabízí mnoho turistických možností za nějé ceny a stojí za to navštívit.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky