Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Doussala

Počasí Gabon Doussala


Gabon je jednou z nejkrásnějších zemí na africkém kontinentě s bohatou a rozmanitou přírodou a také počasím. V hlavním městě Gabonu, Doussala, panuje celkově horké a vlhké klima s malými odchylkami v teplotách po celý rok.

Nejlepší období pro návštěvu Doussaly je v období od června do srpna, když teplota je nejpříjemnější, a úroveň vlhkosti nejvyšší. Celkově však může být náročné se udržet v pohodě v každém ročním období, a proto by měly být přijaty určité opatření, aby se zamezilo zdravotním problémům.

V létě jsou teploty v Doussale velmi vysoké, hovoříme o průměrné teplotě okolo 30°C. V noci se teploty mohou snížit na příjemnější úroveň okolo 22°C. Tyto teploty by měly být považovány za velmi vysoké, a proto je důležité se chránit před slunečním zářením a hydratovat se dostatečným množstvím tekutin. Velmi kritické pro zdraví je při těchto teplotách vyhnout se přímému slunci, nosit světlé a pohodlné oblečení.

Na rozdíl od letních měsíců jsou v zimě v Doussale teploty o něco nižší. Zima, která běží od prosince do února, má průměrnou teplotu okolo 26°C, a v noci se mohou teploty snížit na 20°C. I během této doby je důležité udržovat optimální hydrataci, pohodlné a světlé oblečení a vyhnout se přímému slunci, aby se zabránilo slunečnímu úpalu.

Celoročně je ale v Doussale vysoká úroveň vlhkosti. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80%, což může být pro některé lidi nepříjemné. Proto je vhodné vždy mít vnitřní prostory dobře větrané, vyhnout se velkým fyzickým námahám a přesycení určité potraviny.

Závěrem lze říci, že při návštěvě Doussaly byste měli být připraveni na vysoké teploty a vlhkost, a dodržovat zdravotní opatření, aby se zabránilo jakémukoliv nepohodlí. S velmi příjemným klimatem je to ale skvělé místo k prozkoumání přírody a objevení nádherných pláží.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Doussala


Nějaké konkrétní téma, na které bych se měl zaměřit?


Letenka Gabon Doussala


Letenky do Gabonu, zejména do jeho hlavního města Doussala, jsou v těchto dnech velmi hledané. Gabon ležící v západní Africe se stává oblíbenou turistickou destinací díky svým divokým přírodním parkům s gorilami, slony, krokodýly a řadou dalších zvířat. Navíc, Gabon je zemí s vysokou úrovní politické stability a mírovým prostředím.

Pokud plánujete návštěvu Gabonu, budete si muset zakoupit leteckou nebo jinou formu dopravy. Hlavním cílem pro turisty bývá zejména město Doussala, které se nalézá přibližně uprostřed Gabonu. Koupit letenku do Gabonu není problém, záleží ovšem na tom, odkud se vydáte. Oblíbené letecké společnosti, které nabízí letenky do Gabonu, jsou např. Royal Air Maroc, Air France nebo Brussels Airlines. Ceny letenek do Gabonu se mohou pohybovat od 500 do 1500 dolarů, a záleží hlavně na sezóně.

Doussala je rozhodně tím hlavním turistickým městem Gabonu. Nachází se zde řada hotelů, restaurací, nákupních středisek a dalších turistických atrakcí. Místní lidé jsou k turistům velmi vlídní a ochotní pomoci. V Doussale najdete množství kulturních a historických památek, jako jsou např. muzea, sochy a další architektonické skvosty.

Pokud máte rádi přírodu, neměli byste na výletě do Gabonu a Doussaly vynechat návštěvu jednoho z národních parků. Nezůstanou jen u safari, ale můžete se vydat na pěší túry a pozorovat zde žijící divoká zvířata v přirozeném prostředí. Parky mají přístupné stezky, které vedou k nejkrásnějším místům. Národní parky jsou třeba: Lopé, Minkébé nebo Mayumba. Návštěva těchto parků je možná jen s průvodcem.

Dalšími oblíbenými místy k návštěvě jsou pláže. Vyhlášenou pláží je například pláž Pongara Beach, která se nachází nedaleko města Libreville, hlavního města Gabonu. Pláže jsou vhodné jak pro relaxaci, tak i pro vodní sporty jako je potápění, surfování či rybaření.

Gabon Doussala je krásné a turisticky neobjevené místo, které určitě stojí za to navštívit. Výlet do Gabonu je vhodný pro milovníky přírody, zvířat, ale i pro ty, kteří chtějí zažít africkou kulturu. Pokud budete mít to štěstí, můžete dokonce uvidět život místních obyvatel, kteří zde žijí tradičním způsobem a často i v přírodních podmínkách.

Pokud teda plánujete navštívit Gabon, neměli byste na návštěvu Doussaly a dalších národních parků ani jednu další možnost v Gabonu zapomenout. Ceny letenek nejsou zrovna nejnižší, ale rozhodně to stojí za to. Gabon Doussala vám nabídne nezapomenutelný zážitek a zcela jiný úhel pohledu na africkou krajinu.


Dovolená Gabon Doussala


Dovolená v Gabonu je pro mnoho cestovatelů stále ještě neznámou destinací. Nicméně, pro ty, kteří touží pozkoumat nová místa, zatímco relaxují v netknutém prostředí, může být Gabon ideálním místem pro dovolenou. Především hlavní město Gabonu - Libreville, poskytuje mnoho možností pro turisty.

Pokud hledáte naprostý klid a ticho, výlet do vesnice Doussala v Gabonu bude nezapomenutelným zážitkem pro Vás. Doussala je malá vesnička, kde vás uvítají přátelští místní obyvatelé, kteří vám rádi ukáží jejich způsob života. Můžete sledovat zvyky místních kmenů, jako je obřad předka či lov ryb.

V Doussala potkáte také velké množství exotických druhů zvířat, a to i v případě, že nevstoupíte do nedalekého národního parku Ivindo. Můžete tak pozorovat slony, želvy, opice a další zvířata v přirozeném prostředí.

Kromě toho, Doussala nabízí návštěvníkům mnoho různých aktivit. Můžete si vyzkoušet rybolov, plavání nebo kanoistiku. Pro milovníky historie je v Doussale k dispozici muzeum místní kultury a obchod s lidovým řemeslem.

Doussala však neposkytuje množství hotelů ani luxusních ubytování. Nečekejte zde žádné hotely s 5 hvězdičkami, ale místo toho budete moci nocovat v prostých, ale čistých ubytovacích zařízeních. Pokud hledáte více komfortu, můžete se rozhodnout přenocovat v nedalekém Libreville a navštívit Doussalu na den.

Existuje mnoho dalších aktivit, které můžete během pobytu v Doussale podniknout. Například můžete navštívit domorodou vesnici Bwiti, kde se odehrávají rituály tradiční medicíny, nebo můžete navštívit národní park Ivindo, který je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni a bantengy.

V Doussala také máte možnost strávit noc v táboře. Tento zážitek Vám umožní spojit se s přírodou a zažít nádherný východ slunce v pravém středu africké džungle.

Závěrem lze říci, že cesta do Doussaly v Gabonu může být skvělou volbou pro ty, kteří touží po dobrodružství a zároveň chtějí poznat nové kultury a přírodu. Doussala a okolní oblast nabízí mnoho aktivit, které se nebudete moci dostat nikde jinde na světě. Ačkoli Doussala není pro každého ideální, určitě stojí za to zvážit tuto destinaci pro svou příští dovolenou.


Ubytování Gabon Doussala


Gabon Doussala je hlavní město Gabonu, africké země ležící na pobřeží Atlantského oceánu. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, určitě se budete chtít zajímat o ubytování v Doussale.

V Doussale najdete celou řadu hotelů a ubytování pro každou kapsu. Existují hotely s luxusními službami a pokoji s výhledem na moře, ale také levnější možnosti ubytování, jako jsou penziony a hostely.

Jeden z nejlepších hotelů v Doussale je Hotel Méridien Re-Ndama. Tento luxusní hotel nabízí 180 pokojů a apartmánů vybavených moderním designem a vybavením vysoké úrovně. Hosté se zde mohou těšit na vnitřní bazén, fitness centrum, restauraci a bar. Tento hotel je ideální volbou pro náročné cestovatele a byznys klienty.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici levnější možnosti ubytování, jako jsou penziony a hostely. Hostel Afrika je jedním z nejpopulárnějších hostelů v Doussale. Nabízí základní, ale pohodlné ubytování za velmi přijatelné ceny. Hostel se nachází v centru města, což umožňuje snadný přístup k památkám a turistickým atrakcím.

V Doussale není mnoho turistických atrakcí, ale stále tu najdete několik zajímavých míst. Například můžete navštívit Musée National, které se nachází na náměstí Place de l'Indépendance. Toto muzeum vystavuje řadu uměleckých děl a historických artefaktů, které ukazují bohatou historii Gabonu.

Dalším místem, které si můžete prohlédnout je Marché Mont-Bouët, největší tržiště v Doussale. Zde najdete množství místních výrobků, jako jsou suvenýry, potraviny a oblečení. Je to také skvělé místo k ochutnávání místních dobrot, jako jsou ryby, krevety a africké omáčky.

V každém případě se v Doussale určitě nenudíte. Ať už hledáte luxusní nebo levné ubytování, v Doussale najdete možnost, která vyhoví vašim potřebám a rozpočtu. Navštívte toto africké město a objevte krásy Gabonu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky