Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall

Dovolená Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Ekvádor je země plná přírodních krás a lákadel. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této oblasti je vodopád Pailon del Diablo Waterfall. Tento nádherný vodopád naláká každoročně mnoho turistů z celého světa. Pokud byste se také chtěli podívat na tento krásný zázrak přírody, tak si přečtěte dál.

Vodopád Pailon del Diablo se nachází nedaleko města Baños de Agua Santa v jižní části Ekvádoru. Je to jeden z nejfanstastičtějších vodopádů v zemi a oproti jiným vodopádům si u něj užijete více zážitků a adrenalinu. Celý vodopád se skládá z několika částí. Hlavní část tvoří obrovský kámen s dírou uprostřed, kterou protéká řeka. Toto místo vypadá velmi působivě, zejména když se do oka třpytí slunce.

Cesta k vodopádu Pailon del Diablo je velmi krásná a nabízí mnoho příležitostí k fotografování a hledání exotických rostlin a zvířat. Při cestě se budete pohybovat v nadmořské výšce okolo 2 500 metrů, což vám umožní vidět krásné výhledy na okolní krajinu. Pokud se budete chtít dostat k vodopádu co nejtěsněji, tak se připravte na náročnou cestu.

Je třeba zdůraznit, že tato cesta není pro každého. Je velmi kamenitá a rovinatá a během cesty musíte přejít řeku. Proto je vhodné mít na sobě pohodlné a pevné boty, abyste se při cestě nesklouzli. Pokud se bojíte, tak se můžete klidně držet kamenných zábradlí. Pokud se dostanete až k vodopádu, tak se budete moci vykoupat v krásné klidné řece.

Abyste si u vodopádu Pailon del Diablo skutečně užili, je dobré si přinést s sebou piknikový koš, kde si můžete připravit svůj oběd a vychutnat si ho v některé z okolních luk. Ceny za vstup na vodopád se pohybují kolem 1 až 2 USD, přičemž za parkování zaplatíte ještě dalších 2 USD.

Vodopád Pailon del Diablo Waterfall je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Ekvádoru a určitě stojí za to si ho navštívit. Pokud chcete zažít krásnou návštěvu v přírodě, seznámit se s neopakovatelnou kulturou Ekvádoru a zároveň si užít adrenalinový zážitek, tak je toto místo právě pro vás. Doporučujeme vám si toto místo zapsat na seznam svých oblíbených turistických cílů a určitě se přesvědčit o jeho kouzlu.


Počasí Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Ekvádor je země, která svým návštěvníkům nabízí množství překrásných míst a jedním z nich je nádherná Pailon del Diablo Waterfall. Tato vodopádová kaskáda se nachází v blízkosti města Baňos de Agua Santa, ve východní části Ekvádoru, a je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí tohoto regionu.

Pailon del Diablo Waterfall je vysoká přes 80 metrů a tvoří ji několik jednotlivých stupňů, které spolu vytvářejí velkou kaskádu padající do přírodního bazénu. Tuto nádhernou vodopádovou kaskádu můžete obdivovat z několika výhledových plošin a mostů, které se nacházejí v blízkosti vodopádu.

Pokud plánujete návštěvu Pailon del Diablo Waterfall, tak je dobré vědět, jaké počasí v této oblasti můžete očekávat. Baňos de Agua Santa se nachází v mírném podnebném pásu, kde jsou letní měsíce (červen až září) poměrně teplé a vlhké a zimní měsíce (prosinec až březen) jsou mírně chladné a suché.

V létě může být teplota v Baňos de Agua Santa a okolí až 30 °C a srážky bývají velmi časté. Proto je vhodné si vzít pořádně odění, které vás ochrání před sluncem a vlhkem. V zimě jsou teploty nižší a srážky méně časté, takže si stačí vzít teplejší oblečení a deštník na případné přeháňky.

Pailon del Diablo Waterfall je navštěvován po celý rok, přesto je nejlepší návštěvu plánovat na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty stále příjemné a srážky méně časté. V zimě a v létě se zde může vyskytnout více turistů, kteří si chtějí užít letní nebo zimní dovolenou a poznat krásy této oblasti.

Výlet na Pailon del Diablo Waterfall je skvělou příležitostí, jak si užít krásy přírody, které Ekvádor nabízí. Navštivte tuto nádhernou vodopádovou kaskádu a nechte se unést množstvím vodních kapiček a úžasným výhledem na Pailon del Diablo.


Ubytování Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


V Ekvádoru se nachází mnoho nádherných přírodních krás a jednou z nich je vodopád Pailon del Diablo, který je velmi populárním cílem turistů. Pokud se chystáte navštívit tento ohromující vodopád, najdete v blízkosti hostels a hotely, které jsou vhodné pro různé typy cestovatelů.

Jednou z oblíbených možností ubytování je v blízkosti samotného vodopádu. Hostel La Llovizna nabízí krásné pokoje s výhledem na vodopád a návštěvníci si mohou vychutnat klidnou atmosféru v těsné blízkosti přírody. Hostel také poskytuje zdarma Wi-Fi připojení a parkoviště, čímž se stává ideální volbou pro příznivce přírody, kteří mají v plánu prozkoumat okolní lesy a řeku Pastaza.

Další možností ubytování v blízkosti vodopádu Pailon del Diablo je hostel La Casa de Cecilia. Tento hostell se nachází v menším městečku Baños, které je vzdáleno pouhých 10 minut jízdy autem od vodopádu. Hostel nabízí různé druhy pokojů pro jednotlivce, páry a skupiny a také bezplatné parkoviště a Wi-Fi připojení. Hostel je dobrou volbou pro turisty, kteří se chtějí co nejvíce obeznámit s místní kulturou a zvyky zdejších obyvatel.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, může být pro Vás volbou hotel Luna Runtun, který je vzdálen pouhých 15 minut jízdy od vodopádu. Hotel nabízí luxusní pokoje s balkony, kde je krásný výhled na zelené údolí. Hotel také poskytuje různé služby, jako je spa, restaurace a fitness centrum.

Celkově lze říci, že ubytování v blízkosti vodopádu Pailon del Diablo je velmi dobře organizované a nabízí různé možnosti pro různé typy turistů. Hostely jsou ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí strávit čas na procházkách a objevování okolí, zatímco hotely jsou vhodnější pro ty, kteří hledají větší komfort a luxus. Každá možnost ubytování má své výhody, takže si můžete vybrat podle svých preferencí a mohou se těšit na krásnou dovolenou u vodopádu Pailon del Diablo.


Letenka Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Ekvádor je země s úžasnými přírodními krásami, které stojí za to navštívit. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je Pailon del Diablo Waterfall, což je vodopád nacházející se v blízkosti města Baños de Agua Santa.

Pailon del Diablo Waterfall je jedním z největších a nejvíce nádherných vodopádů v Ekvádoru. Vysoký více než 80 metrů a široký více než 20 metrů zaujme každého, kdo se k němu dostane. Pailon del Diablo znamená ďáblova kotelna a není divu, proč je tento vodopád pojmenován tímto způsobem. Voda z vodopádu padá do obrovského kotle a vytváří vodní mlhu, která se zvedá vysoko do vzduchu a tvoří větrné smrště.

Pro návštěvníky je k dispozici několik možností, jak se k vodopádu dostat. Jednou z nejpopulárnějších trase je část tzv. Ruta de las Cascadas, kdy je možné projet celou trasu od města Baños de Agua Santa až k vodopádu na kole. Výlet na kole trvá asi 3 hodiny a nabízí nádherné výhledy na horské scenérie a řeky.

Další výbornou alternativou je pronajmout si auto či motocykl a vychutnat si krásu okolní krajiny na vlastní pěst. Cesta k vodopádu vede hlubokým údolím, kde jsou k vidění malebné vesnice a plantáže kávy a avokáda. Většina lidí zastaví v městečku Rio Verde, kde se nachází parkoviště a dopravní terminál, odkud se můžete dostat ke vodopádu samotnému.

Pailon del Diablo Waterfall nabízí také řadu rekreačních aktivit, jako je turistika a pěší túry. Existují různé trasy vedoucí do okolí vodopádu, které jsou vyznačeny pro turisty a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Vstupné k vodopádu je relativně levné, ale je dobré si přinést nějaké drobné na souveniry a občerstvení, které se nabízejí na různých místech. Na místě se nacházejí různé stánky s tradičními ekvádorskými jídly, sladkosti a nápoji.

Pailon del Diablo Waterfall je ideálním místem pro všechny, kteří hledají nádhernou přírodu a ekvádorskou kulturu. Vodopád nabízí skvělý výlet pro rodiny, páry i jednotlivce a je vhodný pro lidi všech věkových kategorií. Pokud plánujete návštěvu Ekvádoru, nezapomeňte si návštěvu Pailon del Diablo Waterfall přidat do svého itineráře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


1. Jaká je adresa vodopádu Pailon del Diablo?
Adresa vodopádu Pailon del Diablo je: Panamericana Sur km 30, Baños de Agua Santa, Ekvádor.

2. Jaká je vstupní cena do parku Pailon del Diablo?
Vstupní cena pro dospělé osoby do parku Pailon del Diablo je 2,50 USD a pro děti je cena zvýhodněná.

3. Je nutné mít průvodce na prohlídce parku?
Průvodce není nutný, ale doporučuje se, protože bude mít informace o historii a geografii oblasti.

4. Je možné plavat pod vodopádem Pailon del Diablo?
Ne, plavba pod vodopádem je zakázána kvůli nebezpečí a síle proudu vody.

5. Kde se nachází park Pailon del Diablo v Ekvádoru?
Park Pailon del Diablo se nachází v Baños de Agua Santa, v provincii Tungurahua v centrální části Ekvádoru.

6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pailon del Diablo?
Nejlepší doba pro návštěvu je od května do prosince, kdy je v Ekvádoru suché období.

7. Jaká je délka cesty k vodopádu?
Cesta od parkoviště k vodopádu trvá asi 30 minut chůze.

8. Je možné se dostat k vodopádu Pailon del Diablo autem?
Ano, je možné se dostat až k parkovišti u vodopádu autem.

9. Existuje v parku Pailon del Diablo restaurace nebo občerstvení?
Ano, v parku Pailon del Diablo existuje několik restaurací a občerstvení.

10. Je nutné si vzít s sebou jídlo a pití na výlet do parku?
Ne, není nutné, ale je vhodné si vzít dostatek pití a nějaké malé občerstvení pro případ hladu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky