Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Jaragua National Park

Letenka Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je známá jako jedno z nejkrásnějších míst na světě s nekonečnými plážemi a vodopády, které lákají turisty z celého světa. Pokud hledáte způsob, jak se odpočinout a získat zážitky v přírodě, Jaragua National Park je ideální volbou.

Jaragua National Park leží na jihozápadě Dominikánské republiky, kde se setkávají Atlantský a Karibský oceán. Park se rozkládá na ploše více než 1350 km² a je jedním z největších národních parků v zemi. Původním obyvatelům tohoto území jsou indiáni, kteří zde stále žijí. Mnohé z území parku je chráněno a návštěvníci zde mohou vidět mnoho exotických zvířat a rostlin.

V Jaragua National Park se nachází mnoho krásných míst, jako jsou pláže Bahía de las Águilas, Cabo Rojo a Playa El Quemaíto. Tyto pláže jsou oblíbeným místem pro potápěče, šnorchlování a surfování. Návštěvníci se také mohou projít po exotických trávnících, kde se pasou koně a krávy, nebo si vychutnat pouštní krajinu, kde rostou různé druhy kaktusů.

Pokud jste zájemci o přírodu, v parku se nachází mnoho druhů zvířat, včetně ještěrů, vzácného papouška představujícího ohrožený druh a ohrožených krokodýlů amerických. V parku lze také vidět velryby a delfíny, jak plavou podél pobřeží.

Pro návštěvníky parku je k dispozici celá řada aktivit, včetně turistiky, jízdy na koni, šnorchlování a surfování. Některé z aktivit jsou se specialisty doporučovány pouze v určitých sezonách.

Přes den se park nachází sice v rušné oblasti, návštěva parku je však dostupná. Pokud plánujete návštěvu Jaragua National Parku, nezapomeňte si zavázat v boty peeptoe a vzít si s sebou pro pozorování zvířat i dalekohled.

Celkově vzato, Jaragua National Park je nádherným místem, kde návštěvníci mohou strávit nezapomenutelnou dovolenou plnou aktivit v přírodě. Pokud jste připraveni vyrazit do Dominikánské republiky, nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu tohoto nádherného místa.


Ubytování Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je země bohatá na krásnou přírodu, a tak není divu, že turisté z celého světa sem jezdí například za nádhernými plážemi, ale také za skvělými příležitostmi k pozorování zvířat a rostlin. Jedním z nejlepších míst pro tyto aktivity je národní park Jaragua.

Národní park Jaragua se nachází na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky, a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou krokodýli, leguáni, želvy, hadi, ale také ptáci a ryby. Pokud máte rádi přírodu, určitě si přijdete na své.

Pokud se rozhodnete navštívit národní park Jaragua, budete potřebovat nějaké ubytování. V okolí parku jsou k dispozici různé možnosti, ale jedno z nejlepších ubytování v této oblasti je hotel Bahia de las Aguilas.

Hotel Bahia de las Aguilas je situován jen kousek od národního parku Jaragua, a nabízí svým hostům luxusní ubytování v krásném prostředí. Pokojové standardy jsou velmi vysoké, a tak si budete moci užít pohodlné spaní a privacy, a to vše v krásném přírodním prostředí.

Hotel Bahia de las Aguilas má k dispozici mnoho dalších přidaných hodnot, jako například bazén s krásným výhledem na Karibské moře, nebo restauraci s vynikajícími jídly. Navíc je pro hosty zajištěna i řada aktivit, jako jsou organizované výlety do národního parku Jaragua, rybaření, nebo jízda na koni.

Pobyt v hotelu Bahia de las Aguilas je skvělou volbou pro ty, kdo touží po luxusním ubytování v blízkosti národního parku Jaragua. Přístupná cena, vynikající služby a krásné okolí, to vše jsou argumenty, proč si sem zavítat a užít si skvělou dovolenou v Dominikánské republice. Tak co ještě váháte? Balte kufry a vydejte se na cestu do nezapomenutelného zážitku přijížeje do hotelu Bahia de las Aguilas, kde vám budou předávat vaše denní úkoly v angličtině.


Počasí Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika se může pochlubit různorodým klimatem a množstvím krásných parků, které nabízejí návštěvníkům úchvatné scenérie a pestrou faunu a flóru. Jedním z nejoblíbenějších parků je Jaragua National Park, který leží na jihu země.

Jaragua National Park je jedním z největších parků v Dominikánské republice a nabízí mnoho atraktivit pro turisty. Své návštěvníky láká skvělými plážemi, nádhernými skalními útvary, oslnivými lagunami a fascinujícími místy pro sledování místní fauny a flóry. Jelikož je park umístěn v zálivu Oviedo, mohou návštěvníci parku ochutnat i skvělé ryby a mořské plody.

Pokud jste návštěvníkem Jaragua National Parku, můžete čekat horké teploty po většinu roku. Díky svému poloze na jihu země je park vystaven přílivovým vlnám karibského moře. Teploty se v létě běžně pohybují kolem 30°C a v zimě kolem 25°C. Průměrné srážky v parku jsou poměrně nízké.

Jaragua National Park je domovem mnoha ohrožených druhů flóry a fauny. Návštěvníci parku mohou vidět řadu zajímavých druhů jako jsou pelikáni, ledňáčci, ropuchy nebo želvy. Mezi nejvíc ohrožené druhy patří nejspíše krokodýl americký, který je jednou z největších atrakcí parku.

Tento park se stal nejen oblíbeným cílem pro turisty a návštěvníky Dominikánské republiky, ale také je velmi důležitým přírodním zdrojem pro místní obyvatelstvo. Místní jsou velice hrdí na svůj park a snaží se ho chránit před negativním vlivem člověka.

Jaragua National Park nabízí návštěvníkům nejen možnost vykoupat se v karibském moři, ale i pozorovat bohatou místní faunu a flóru. Pokud se vydáte na výlet do tohoto parku, rozhodně nebudete litovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jaragua National Park


Některé z nejčastějších dotazů týkajících se Jaragua National Park v Dominikánské republice jsou:

1. Jaký je Jaragua National Park?

Jaragua National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších národních parků v Dominikánské republice. Nachází se na poloostrově Barahona na jihozápadě země a je domovem mnoha endemických (původních) druhů rostlin a zvířat.

2. Co mohu v Jaragua National Park vidět?

V parku můžete vidět nádherné pláže, laguny, savany a mangrovy. Je to také místo, kde žijí někteří nejohroženější druhy zvířat, včetně krokodýlů, koní, leguánů a mnoho druhů ptáků.

3. Jak se mohu dostat do Jaragua National Park?

Park je přístupný pouze přes silnici, ale doporučuje se použít 4x4 vozidlo nebo motocykl kvůli špatnému stavu silnice. Park se nachází asi 3 hodiny jízdy od Santo Domingo a asi 1 hodinu od města Barahona.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Jaragua National Park?

V okolí parku jsou k dispozici některé cenově dostupné hotely a hostely. Doporučuje se však kontaktovat místní cestovní agenturu, která může zajistit ubytování v blízkosti parku.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Jaragua National Park?

Nejlepší doba pro návštěvu parku je od listopadu do května, kdy je počasí suché a příjemné. Během deštivé sezóny (od června do října) může být park uzavřen kvůli cestování a aktivitám na otevřeném prostoru.


Dovolená Dominikánská republika Jaragua National Park


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v tichém koutě Dominikánské republiky, nemůžete opomenout návštěvu Jaragua National Park. Tento národní park se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je nejvyšším poloostrovem ostrova Hispánola. S rozlohou 1 375 km² se pyšní nejen jedinečnou faunou a flórou, ale také čarokrásnými scenériemi.

Začněme nejprve pohledem na jaraguánskou faunu. Park nabízí návštěvníkům například možnost pozorování vzácných druhů želv, jako jsou karety kdo a křížovky. Ani zvířata na souši nezůstávají pozadu. Uvidíte zde například několik druhů leguánů a agam, ale také endemické druhy hmyzu, ptáků a rybovitých druhů.

Kromě zvířat nabízí Jaragua National Park nádhernou flóru. Neomezené oblasti kaktusů, dokonalost pálmy, banánovníky a další tropické rostliny tvoří souvislou zelenou stěnu a tvoří naprosto dokonalé krajinné útvary. Také různé druhy orchidejí a bromélií lákají návštěvníky a tvoří dokonalou podívanou.

A teď se vraťme k samotnému parku. Když dorazíte do Jaragua National Park, připravte se na nezapomenutelnou procházku! Procházky se provádějí hlavně pěšky a pořádají se za doprovodu průvodce, kteří vám napoví vše, co potřebujete vědět o této oblasti. Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od dubna do září. Přestože se po celý rok tvoří úžasné scenérie, v těchto měsících jsou teploty příjemnější.

A nezapomeňte - pohled na zacházení s přírodou je v národním parku přísně zakázán. Pokud se chystáte na návštěvu Jaragua National Park, pak si užijte čerstvý vzduch a krásu přírody, kterou tento park nabízí. Vydat se na procházku se zde zcela jistě vyplatí - budete mít možnost vidět něco nezapomenutelného a vrátíte se s mnoha krásnými zážitky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky