Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Národní park Šumava

Počasí Česko Národní park Šumava


Česko je země bohatá na krásná místa, která je třeba vidět. Jedním z těch nejkrásnějších a nejzachovalejších míst v Česku je Národní park Šumava. Tento úžasný park se nachází na jihozápadě Čech a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a památek.

Jedním z prvních věcí, na kterou si návštěvníci parku Šumava všimnou, je jeho počasí. Šumava se nachází na hranici mezi dvěma klimatickými oblastmi, kontinentální a oceánské. Díky tomu je počasí v parku velmi proměnlivé a může se rychle měnit.

V létě je počasí v parku Šumava obvykle teplé a slunečné s průměrnou teplotou kolem 20°C. Může však být také deštivo a chladno, takže byste měli být připraveni na změny počasí. V zimě může být velmi chladno, s průměrnou teplotou kolem -5 až -10°C, ale v letech s méně sněhem se mohou teploty vyšplhat nad bod mrazu.

Národní park Šumava je známý svými lesy, které chrání před větry a ovlivňují počasí v okolí. Tyto lesy také přispívají k zachování mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně mnoha druhů ptáků a savců.

Pokud se chystáte návštěvou parku Šumava, je velmi důležité být připraven na změny počasí. Doporučujeme nosit vhodné oblečení a obuv, stejně jako náhradní vrstvy a délku kalhot. Měli byste také přemýšlet o ochranných předmětech, jako jsou sluneční brýle a krém na opalování v létě nebo kvalitní zimní oblečení a rukavice v zimě.

Celkově se jedná o velmi krásné místo s unikátním klimatem, které návštěvníci mohou prozkoumat celý rok. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete v létě nebo v zimě, národní park Šumava nabízí mnoho jedinečných zážitků, které jiné místo nedokáže nabídnout.


Letenka Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, ležící na jihozápadě České republiky, je jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí Evropy. Jeho nejvyšší vrchol Plechý dosahuje nadmořské výšky 1 378 metrů a celková rozloha parku činí 690 km². Pokud tedy plánujete cestu na Šumavu, letenka určitě není špatnou volbou, protože umožní rychlý a pohodlný příjezd do blízkých měst jako jsou České Budějovice nebo Plzeň.

Pro turisty je Šumava lákavá svými proměnlivými krajinami – od nádherných horských vrcholků po malebná údolí, řeky a jezera. Národní park je také domovem spousty zvířat jako medvědy, rysy, vlky, losy a mnoho dalších. Kromě toho zde najdete také skvělé turistické trasy pro pěší turistiku i horskou cyklistiku. Možností zábavy a relaxace najdete zde mnoho.

Pokud vás zajímá historie, v blízkosti Národního parku Šumava se nacházejí krásná historická města jako jsou Hliník nad Vltavou, Nýrsko, Prachatice, Vimperk či Klatovy, ve kterých se můžete ponořit do minulosti a navštívit řadu muzeí, kostelů a hradů. Ať už tedy zvolíte jakoukoliv cestu, Šumava nabídne spoustu nezapomenutelných zážitků.

V dnešní době, kdy je turistický ruch omezen kvůli pandemii koronaviru, je důležité být v kontaktu s národními parky a s přírodou. Národní park Šumava je ideálním místem pro takovou dovolenou, kde si dokážete odpočinout a vychutnat si krásy přírody. Můžete si naplánovat krátký pobyt či týdenní dovolenou a vědět, že jste si zvolili správné místo.

Volbou letenky můžete být na Šumavě velmi rychle. V blízkosti Národního parku jsou letiště v Praze, Mnichově nebo v Norimberku. Cena letenka se pohybuje okolo 2500 Kč (100 €) za osobu.

Všechny přírodní krásy, historické památky a turistické trasy, které Národní park Šumava nabízí, jsou důvodem, proč sem každý rok míří tisíce turistů z celého světa. Pokud máte rádi přírodu, chcete zažít nové zážitky a ochutnat regionální speciality, rozhodně byste si měli nechat neúspět návštěvu tohoto překrásného parku. Chytněte tedy letenku a vydejte se na cestu do Národního parku Šumava.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Šumava


Otázka: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Šumava?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Šumava, závisí na vaší polohy. Pokud cestujete z Prahy, nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem nebo autobusem. Pokud cestujete ze západní Evropy, můžete se dostat do parku vlaky nebo autobusem. Pokud letíte do Prahy, můžete si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu.

Otázka: Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v parku?
Odpověď: Některé z nejoblíbenějších turistických atrakcí v parku zahrnují Boubínský prales, Prášilské jezero, Vydra Canyon a četné pěší a cyklistické trasy.

Otázka: Jaké typy ubytování jsou k dispozici v parku?
Odpověď: V parku se nachází řada různých ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů, chat a kempů.

Otázka: Jaká jsou pravidla a omezení pro turisty v parku?
Odpověď: Turisté by měli dodržovat značení tras, neopouštět vyznačené cesty, nekrájet rostliny a nesbírat lesní plody. Také by měli být opatrní, když potkají divoká zvířata a měli by se vyhýbat oblastem, kde jsou zákaz vstupu.

Otázka: Jaké aktivity jsou populární v parku během zimy?
Odpověď: V zimě jsou populární lyžování, snowboarding, běžecké lyžování a sněžné boty. Park nabízí také klasické zimní atrakce, jako jsou saně a koňské spřežení.

Otázka: Je nutné si předem rezervovat parkovné pro automobil?
Odpověď: Pokud parkujete ve vyhrazených parkovacích místech v parku, je nutné si předem parkovné rezervovat. Některé parkovací místa mají omezenou kapacitu, takže je důležité si rezervovat místo včas.


Ubytování Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v Česku. Nachází se v jižních Čechách a láká turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, je důležité zvážit tipy na ubytování, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

V Národním parku Šumava je k dispozici široká škála ubytování - od hotelů a penzionů až po chaty a kempy. Většina z nich se nachází v okolí největšího města parku - Železné Rudy. Pokud hledáte luxusní ubytování s veškerým potřebným vybavením, doporučujeme si rezervovat pokoj v některém z místních hotelů nebo penzionů.

Kromě klasického hotelového ubytování si ale můžete pronajmout také chatu nebo apartmán. Tyto možnosti nabízejí větší svobodu a soukromí, než standardní hotelové pokoje. Co se týče cen, pronájem chalupy nebo apartmánu bývá často cenově výhodnější a navíc můžete připravovat svá vlastní jídla v úplném soukromí vaší ubytovací jednotky.

Pokud vám však nevadí spát pod širákem a přijde vám skvělá myšlenka prožít několik dní v přírodě, doporučujeme si pronajmout místo na některém ze vzdálenějších kempů. Ty se nachází uvnitř parku a nabízejí jedinečný zážitek pro všechny, kteří rádi tráví čas v přírodě a mají rádi turistiku nebo cykloturistiku.

Ať už si zvolíte jakoukoli možnost ubytování v Národním parku Šumava, je důležité dbát na to, aby měla vaše ubytování co nejvíce přírodního charakteru. Koneckonců, právě příroda je hlavním důvodem, proč sem turisté rádi míří.

Na závěr musíme dodat, že když máte vybrané ubytování, neváhejte se také poradit s místními průvodci, kteří vás mohou provést nejkrásnějšími místy parku a nabídnou vám spoustu užitečných informací o historii, kultuře a zvířatech, která v parku žijí. Ať už plánujete aktivní dovolenou s rodinou či romantický pobyt se svou drahou polovičkou, Národní park Šumava vám může nabídnout zážitky, které budou ještě dlouho žít v vaší paměti.


Dovolená Česko Národní park Šumava


Pokud plánujete letní dovolenou v Česku a hledáte klidné a přírodní místo, kam byste se mohli vydat, možná by pro vás mohl být zajímavý Národní park Šumava.

Šumava je největší národní park v Česku a nachází se na jihu země, převážně na území Jihočeského kraje, ale také na malém úseku v Plzeňském kraji. Jeho rozloha činí přes 690 km² a většina území je pokryta lesy, tvořenými převážně smrky a borovicemi.

Národní park Šumava je místem, kde najdete nádhernou divokou přírodu, která je jedinečná svou rozmanitostí a krásou. Z divoké zvěře zde můžete potkat například losy, rysy, vlky, jelena a další. Území parku se táhne až na hranice s Německem, proto se můžete vydat i na turistické výlety do nedalekých německých oblastí.

Pokud rádi trávíte čas v přírodě, máte možnost projít si mnoho turistických tras a stezek. Mezi nejpopulárnější výlety patří Napoleonská stezka, okruh kolem Čertových jezer nebo výstup na nejvyšší vrchol Šumavy, Velký Javor. Vydat se můžete také k naučné stezce Vltavská padesátka, kde se dozvíte vše o historii a přírodních krásách Šumavy.

Pro rodiny s dětmi jsou pak zajímavými atrakcemi na Šumavě například Zlatá stezka korunami stromů, kde se mohou procházet korunami stromů, nebo bobová dráha v Lipně. V zimních měsících se na Šumavě nachází několik lyžařských středisek a upravovaných běžeckých tras.

Kromě turistiky se na Šumavě nachází také mnoho kulturních památek, jako jsou například kláštery ve Vyšším Brodě nebo v Želivě, nebo hrad Rožmberk nad Vltavou.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout od shonu města a strávit čas v krásné přírodě, Národní park Šumava může být pro vás skvělou volbou. Má mnoho turistických tras, přírodních památek a kulturních zajímavostí, a tak si zde určitě najdete své oblíbené místo.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky