Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bulharsko Varna

Počasí Bulharsko Varna


Bulharsko je země s různorodým klimatem. Klimatické podmínky v jednotlivých oblastech jsou ovlivněny zejména nadmořskou výškou a vzdáleností od moře. V oblasti Varna, která se nachází na severovýchodním pobřeží Bulharska, je charakteristické příjemné středomořské podnebí.

Podnebí v oblasti Varna je ovlivněno zejména polohou při Černém moři. To má za následek mírné zimy a horká léta, ovlivněná především vlivem Středozemního moře. Průměrná teplota v oblasti je v letním období kolem 26°C, avšak v horkých letních dnech může teplota stoupat až k 30°C a více. V zimním období se průměrná teplota pohybuje kolem 5-6°C, avšak údaje o teplotách pod nulou nejsou výjimkou.

Od prosince do února je v oblasti Varna zvykem, že dny jsou krátké a noční teploty klesají. V zimě tady bývají občas i mrazy, kdy se teploty mohou pohybovat pod bodem mrazu. V létě je naopak ve Varně slunečno a horko. V létě jsou dny nejdelší a teploty také nejvyšší. Především v červenci a srpnu bývá opravdu horko.

V oblasti Varna se také vyskytuje mírný vítr, který přichází z moře. Díky tomu zde nejsou takové výskyty tropických bouří, jako v jiných oblastech.

V oblasti Varna setrvávají převážně zoufalé teploty, kdy se cítí turisté, jako by stáli uprostřed Sahara poušti. Důvodem pro návštěvu Varny by tak mohlo být její důkladně připravená turistická infrastruktura, po celý rok množství kulturních akcí a krásné pláže, které se rozprostírají na pobřeží Černého moře.

Když se rozhodnete cestovat do oblasti Varna v létě, není nutné zabalit si do cestovního batohu teplé ponožky a pláštěnku. Stačí si zabalit oblečení vhodné na horké letní dny a pro případ in morning čepice do mrazů. Pokud se chystáte na podzim nebo v zimě, nezapomeňte, že teploty mohou být velmi nízké a oblečte se do dostatečně tepelného oblečení.

Celkově je Varna ideálním místem pro ty, kteří žádají středomořské klima, krásné památky, pláže zlatého písku a možnosti pro aktivní dovolenou. Varna je také ideálním místem pro ty, kteří milují dlouhé procházky podél mořského pobřeží a starou architekturu.


Ubytování Bulharsko Varna


Bulharsko je země s množstvím turistických atrakcí a Varna je jedním z nejoblíbenějších míst, kam turisté rádi jezdí. Varna se nachází na severovýchodě Bulharska a je to jedno z nejvýznamnějších měst tohoto státu. Má bohatou historii, mnoho památek a krásné pláže. Ubytování je v tomto městě velmi rozvinuté a turisté si mohou vybírat z mnoha možností.

Varna nabízí mnoho hotelů, motelů a apartmánů různých kategorií. Na pláži je možné najít luxusní hotely s výhledem na moře, ale také levnější ubytování na okraji města. Záleží na Vašem rozpočtu, ale Varna má pro každého návštěvníka vhodné ubytování.

Mnoho turistů volí ubytování v centru města, protože tak mají blízko k hlavním památkám a zároveň také k obchodům a restauracím. Centrum Varny je plné historických budov a muzeí, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější památky patří archeologické muzeum, katedrála sv. Mikuláše a římské lázně.

Pokud hledáte klidnější místo k pobytu, doporučujeme se zaměřit na ubytování blíže k plážím. Varna má mnoho krásných pláží, které jsou oblíbené jak turisty, tak i místními obyvateli. Nejoblíbenějšími plážemi jsou pláže městského parku a plážen podél bulharského Černého moře. Tyto pláže jsou vybaveny vším, co by si turista mohl přát - jsou zde restaurace, bary, živé hudby a půjčovny plážových sportovních potřeb.

Pokud rádi potápění nebo šnorchlování, Varna je správné místo pro vás. V okolí města jsou mnoho potápěčských středisek a mnoho zájemců z celého světa přijíždí, aby zde objevili korálové útesy a mořské živočichy.

Varna je skvělou volbou pro každého, kdo hledá krásné místo v Bulharsku, kde si užije dovolenou. Ubytování je zde rozmanité a dle Vašich preferencí určitě najdete to pravé místo pro sebe. Zdejší pláže, památky a atrakce budou pro vás zajímavé a naplněné zážitky. Bulharsko a Varna Vás nadchnou, takže neváhejte a vydejte se na cestu.


Dovolená Bulharsko Varna


Bulharsko Varna je jedno z nejnavštěvovanějších letovisek v Bulharsku a pro mnoho turistů jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou. Nachází se na severovýchodě země, kde se setkávají Černé moře a Balkán. Varna je známá svými nádhernými plážemi, historickými památkami a živým nočním životem, to vše dělá z ní ideální destinaci pro dovolenou.

Největší turistickou atrakcí Varny jsou samozřejmě její pláže. Západní část města je obklopena nádhernými, písečnými plážemi, obklopenými čistým a teplým mořem. Mezi nejznámější pláže patří Pláž Sv. Konstantin a Helena, část města nesoucí jméno po křesťanském světci. Pláž je obklopena borovicovým lesem a nabízí mnoho vodních sportů. Další zajímavou pláží je Pláž Zlatý písek, která je nejznámější z celého bulharského pobřeží. Pláž je obklopena úchvatnými kopcemi a nabízí velké množství barů, restaurací a obchodů.

Varna má také mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Nejdůležitější památky jsou římské lázně, které pocházejí z 4. století, a Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, nejvýznamnější kostel ve městě. V blízkosti Varny je také starobylé město Pliska, hlavní město Prvního bulharského říše. To zahrnuje několik pozoruhodných budov, jako je například Bazilika z 8. století a paláce Chrámu desatera. Další nevšední památkou jsou Tři kříže, tři dřevěné kříže stojící na kopci, které jsou symbolem Varny.

Varna má také bohatý noční život. Město nabízí velký výběr barů, klubů a hospod. Pokud hledáte něco sofistikovaného, naleznete v centru města mnoho elegantních barů a kaváren, které si zaslouží vaši pozornost. Pokud vám však více vyhovuje živá hudba a taneční parket, Varna má perfect pro vás množství klubů a nočních podniků.

Varna nabízí pro zpříjemnění dovolené mnoho aktivit, od vodních sportů až po golf a tenis, každý si zde najde co bude vyhovovat jeho představám. Děti budou mít velkou radost z vodních parků a delfinária. Varna nabízí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování, kde si budete moci vychutnat nádherná podmořská scenérie a možná uvidíte některé z nejzajímavějších druhů ryb.

Varna je ideální destinací pro každého, kdo hledá pohodlnou dovolenou, plnou zábavy, ale také pro ty, kteří se chtějí podívat na některé z nejvýznamnějších památek Bulharska. Toto město nabízí všechno, co můžete chtít v dovolené: krásné pláže, historické památky, bohatý noční život a mnoho aktivit, kdy je možné si odpočinout nebo strávit nějaký čas s rodinou. Pokud plánujete dovolenou Bulharsko, Varna by neměla chybět v seznamu vašich destinací, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Varna


Několik často kladených otázek týkajících se Bulharska a jeho druhého největšího města Varna:

1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Varny?

Nejlepší období pro návštěvu Varny je od května do září, kdy je počasí teplejší a slunečné. Nicméně, v létě může být velmi teplo, a také může být větší zájem zahraničních turistů.

2. Jak se nejlépe dostanu z letiště do centra Varny?

Existuje několik možností, jak se dostat z letiště do centra Varny, včetně taxi služeb, autobusů a pronájmu auta. Nejlevnější možností je autobus, ale pro pohodlí a rychlost doporučujeme taxi služby.

3. Je Varna bezpečným místem pro turisty?

Ano, Varna je bezpečným místem pro turisty, ale jako v jakémkoliv jiném městě byste měli být opatrní, hlavně ve večerních hodinách a v turistických zónách. Také byste měli být obezřetní s kapesními krádežemi.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Varna?

Existuje mnoho krásných pláží v oblasti Varna. Některé z nejpopulárnějších jsou pláže Golden Sands (Zlaté Písky), Sv. Konstantin a Helena, a Albena. Tyto pláže nabízejí čistou vodu a bílý písek.

5. Je možné platit kartou v restauracích a obchodech v Varně?

Ano, většina restaurací a obchodů v Varně přijímá platební karty, jako jsou Visa a Mastercard. Nicméně, doporučujeme mít také hotovost s sebou, protože některé menší obchody mohou platby kartou omezovat nebo je nepřijímat vůbec.

6. Kde se nachází turistické informační centrum v Varně?

Turistické informační centrum se nachází v centru města na adrese Makedonia 2. Nabízí informace o atrakcích, plážích, ubytování, dopravě a další užitečné informace pro turisty.


Letenka Bulharsko Varna


Bulharsko je skvělým místem pro dovolenou, a co lepšího, než vydat se sem na letní dovolenou? Proč nezkusit letenku do Varny, jednoho z nejpopulárnějších letovisek v Bulharsku.

Varna se nachází na pobřeží Černého moře a nabízí nekonečné množství zábavy pro návštěvníky všech věkových kategorií. Zdejší pláže jsou dokonce někdy nazývány "zlatým pobřežím“, a to díky svému žlutavému písku a jemnému hladkému plážovému terénu. Pokud hledáte ideální mix slunce, pláží a zábavy, Varna je pro vás tou pravou volbou.

Bulharsko je značně cenově dostupné, což znamená, že si můžete najet velmi dobrou letní dovolenou na nízký rozpočet. Varnu lze dosáhnout přímým letem z Prahy, Brna či jiných měst a letenky jsou v průměru v řádu stovek eur. Po příletu na letiště Varna se nemusíte obávat dopravy do ubytování - mnoho hotelů a letovisek nabízí přepravu nahoru za velmi slušnou cenu.

Bulharsko je nejen cenově dostupné, ale má také spoustu nabídek přírodně krásných míst k návštěvě. Pokud si na chvíli potřebujete odpočinout od pláže, určitě neváhejte zkusit návštěvu Východního Balkánu a vydat se k potokům, řekám a jeskyním. V okolí Varny také najdete mnoho kulturních památek a historických památek, jako je například arcibiskupský palác z 19. století.

Pokud preferujete více dobrodružství, Varna nabízí mnoho různých možností. Výlety na kole, vodní sporty a tradiční balkánská solné lázně jsou pouze malou částí z nabídky zábavy. Nezapomeňte, že v Bulharsku je velmi oblíbená tradiční taneční hudba, tamní lidé jako by se k ní narodili a dokážou se rozhýbat, jako by se na parketu už narodili.

V posledních letech se Varna stala oblíbeným cílem pro letní dovolenou a není divu. S plážemi, dobrým jídlem, kulturou a mnoha adrenalinovými i relaxačními aktivitami, si zde zaručeně najdete způsob, jak si odpočinout a užít si dovolenou. Tak co tedy ještě váháte, sestavte okamžitě svůj plán a vyrazte na letenku do Varny, nejlépe hned teď!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky