Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bolívie Valle de la Luna (La Paz)

Dovolená Bolívie Valle de la Luna (La Paz)


Bolívie je zemí plnou kontrastů, která nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou rozmanitost krajiny. Od velkých měst až po nekonečné pouště, vysokohorské jezera a horské hřebeny, Bolívie má vše, co cestovatelé hledají. Jedním z nejvíce fascinujících míst v Bolívii je Valle de la Luna, což znamená Měsíční údolí. Tento zvláštní a krásný krajinný útvar se nachází v oblasti La Paz a rozhodně stojí za to navštívit.

Valle de la Luna je vlastně národní rezervace a byla vytvořena erozí během miliónů let. Představuje originální a pohádkovou krajinu s dramatickými formacemi skalních věží, mohutných kamenů, horizontálních vrstev a propadlin. Název "Valle de la Luna" je přesný popis toho, jak to tam vypadá; navštívit toto místo, je jako být na Měsíci. Je to prostě dech beroucí, neuvěřitelně krásné a skutečně se to musí vidět na vlastní oči.

Začínající touhu prozkoumat Valle de la Luna lze obsloužit autobusem nebo taxíkem z centra La Paz. Jedná se o poměrně malé místo, které nemá moc turistických atrakcí, ale je to ideální místo pro pěší turistiku. Existuje mnoho turistických stezek, které vás uvedou do kontaktu s fascinujícími skalnatými formacemi a úžasnými panoramatickými výhledy.

Je to také skvělé místo pro rodinné výlety s dětmi, protože stezky jsou dostatečně vymezené a nejsou příliš náročné. Většina turistů stráví na tomto úžasném místě asi dvě hodiny, což je dostatečný čas na procházení se a pořízení fotografií. Pokud máte rádi turistiku, můžete zde strávit celý den a projít si každou stezku v oblasti.

V údolí se nachází také malá městečka, kde můžete vyzkoušet dobrou bolívijskou kuchyni a zakoupit si místní suvenýry. Městečka v blízkosti La Paz jsou ve skutečnosti známa pro pittu, tradiční bolívijské jídlo, které je tvořeno masem, zeleninou a vaječnými noky. Takže pokud jste hladoví po celodenní turistice, můžete si dát pikantní pittu a vychutnat si výhled na Měsíc.

Celkově lze Valle de la Luna jednoznačně doporučit jako jedno z nejúžasnějších míst k návštěvě v Bolívii. Navzdory některým částem Bolívie, kde je bezpečnostní situace velmi nejistá, je toto údolí bezpečnou oblastí a má mnoho možností pro zážitky. Pokud navštívíte Valle de la Luna a strávíte zde den, budete mít zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Ubytování Bolívie Valle de la Luna (La Paz)


Valle de la Luna, také nazývané Měsíční údolí, je jednou z nejobdivovanějších turistických atrakcí v Bolívii, která se nachází v La Pazu. Údolí je známé svými impozantními skalnatými útvary, které jsou tvořeny erozí pískovce a jemných sedimentů over tisíce let.

Vzhledem k tomu, že se Valle de la Luna nachází jen krátkou vzdálenost od La Pazu, nabízí se možnost zůstat několik dní v této oblasti. Existuje mnoho ubytovacích možností, které se liší svým stylem, úrovní a cenu.

Pro těch, kteří hledají luxusní zážitek, jsou k dispozici luxusní hotely, jako je například Casa Grande Hotel nebo Ritz Carlton. Tyto hotely nabízejí prvotřídní ubytování, s moderně zařízenými pokoje a širokou škálou služeb. Výhodou ubytování v těchto hotelech je, že jsou vzdáleny pouze krátkou jízdu autem od Valle de la Luna.

Pokud hledáte více autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z mnoha malých rodinných hotelů a penzionů v okolí. Tyto ubytování jsou obvykle levnější a nabízejí vám možnost seznámit se s místní kulturou. Například Hotel Oberland se nachází jen pár minut chůze od Valle de la Luna a nabízí pokoje s výhledem na údolí.

Další možností je zůstat v jednom z mnoha hostels, které jsou v této oblasti k dispozici. Tyto hostely nabízejí cenově dostupné ​​ubytování s jednoduchými pokoji a společnými koupelnami, ale významně nižší cenou. Hostel Adventure Brew se nachází jen pár minut chůze od Valle de la Luna a nabízí mnoho společenských aktivit a kurzy pro ty, kteří chtějí zkoumat místní kulturu.

Ve Valle de la Luna můžete také najít mnoho kempování a campingů. Pokud cestujete s vlastním stanem, je to ideální možnost, jak si užít krásy tohoto přírodního divu a zároveň ušetřit na ubytování. Kempování bývá obvykle levnější než běžné ubytování a umožňuje vám prožít více času venku a prozkoumat vlastním tempem.

Výběr ubytování závisí na vašem rozpočtu, stylu a potřebách. Nicméně nezáleží na tom, jaké ubytování si zvolíte, Valle de la Luna je připraveno poskytnout vám nezapomenutelný zážitek s nádherným výhledem a historií, která sahá až 40 miliónů let zpátky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Valle de la Luna (La Paz)


1. Co je Valle de la Luna?

Valle de la Luna je unikátní skalní útvar v Bolívii, nacházející se nedaleko města La Paz.

2. Kde se nachází Valle de la Luna?

Valle de la Luna se nachází ve skalnaté oblasti poblíž města La Paz na západě Bolívie.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Valle de la Luna?

Nejlepší čas na návštěvu Valle de la Luna je v období sucha mezi květnem a říjnem.

4. Jaké jsou otevírací hodiny a vstupné do Valle de la Luna?

Valle de la Luna je otevřen denně v průběhu dne. Vstupné se pohybuje kolem 20 boliviánů.

5. Je vhodné si s sebou vzít jídlo a pití při návštěvě Valle de la Luna?

Je vhodné si s sebou vzít vodu a svačinu, protože v okolí nejsou žádné občerstvení.

6. Je možné si v Valle de la Luna zahrát nějaké sporty nebo aktivity?

V Valle de la Luna není možné hrát žádné sporty, ale je možné si prohlížet krásné výhledy a fotografovat se.

7. Je třeba mít vysokou fyzickou kondici pro návštěvu Valle de la Luna?

Není třeba mít vysokou fyzickou kondici pro návštěvu Valle de la Luna. Procházka kolem skalních útvarů je poměrně snadná a není náročná.

8. Jak dlouho trvá návštěva Valle de la Luna?

Návštěva Valle de la Luna obvykle trvá několik hodin, v závislosti na tom, kolik času si návštěvníci chtějí prohlížet jednotlivé útvary.


Počasí Bolívie Valle de la Luna (La Paz)


Bolívie je země s různorodým klimatem a přírodními krásami. Jedním z těchto krás je Valle de la Luna, což znamená Měsíční údolí. Nachází se 10 kilometrů západně od bolivijského hlavního města La Paz a je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v kraji.

Valle de la Luna je údolí, které vzniklo erozí půdy a kamenů před více než 40 000 lety. Podobá se povrchu měsíce, protože zde nebyly nalezeny žádné rostliny nebo živé organismy. Působivé skalní tvary a neobvyklé geologické útvary přitahují turisty z celého světa.

Klima v Valle de la Luna je velmi suché a většinou slunečné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 °C, ale během dne se může zvýšit na 20 °C a více, zatímco v noci může klesnout na 2 °C. Nejlepší období pro návštěvu je od května do září, kdy je nejmenší šance na srážky.

Pokud se rozhodnete navštívit Valle de la Luna, budete potřebovat lehké oblečení, klobouk nebo čepici, opalovací krém a dostatek vody. Je také dobré mít boty s dobrou trakcí, protože terén je kamenitý a nerovný.

Kromě pohledů na nádherné panorámy vám Valle de la Luna nabízí také několik turistických stezek. Ty vás provedou nejzajímavějšími oblastmi unikátní krajiny. Nejkratší stezka trvá asi 45 minut, nejdelší asi 2 hodiny.

Valle de la Luna není jen fascinující zeměpisná památka, ale také symbolizuje bohatou historii a kulturu Bolívie. Je to místo, které stojí za to navštívit při cestách po Jižní Americe.


Letenka Bolívie Valle de la Luna (La Paz)


Valle de la Luna, nebo také údolí Měsíce, je jedním z nejvíce fascinujících přírodních útvarů v Bolívii. Nachází se nedaleko hlavního města La Paz a láká návštěvníky z celého světa svou jedinečnou krajinou a neuvěřitelnou krásou.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu této krásy, vaším prvním krokem bude nejspíše vybrání vhodné letenky. Bolívie není turistickou destinací číslo jedna, a tak byste mohli mít štěstí a najít levné letenky, ať už hledáte v nabídce běžných aerolinek, nebo u nízkonákladových společností.

Když už se dostanete do La Paz, můžete vyrazit na výlet do Valle de la Luna. Jedná se o pouštní krajinu, která je plná strmých skal a malých údolí, která vznikla v důsledku eroze. Tento přírodní útvar se nachází na výšce 3 800 metrů nad mořem a nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu.

V údolí je třeba dodržovat určitá pravidla, například používat stanovené stezky a nevstupovat na nechráněné území kvůli ochraně unikátní flóry a fauny této oblasti. Mnoho turistů rádo na konci své prohlídky posedí na některém z vyhlídkových míst a dýchá čerstvý andský vzduch, zatímco obdivuje poslední paprsky zapadajícího slunce.

Pokud máte čas a chuť, můžete v údolí strávit celý den a prozkoumat co nejvíce z jeho krás. K dispozici jsou tu různé trasy, které se liší náročností a délkou, takže si každý může vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje.

Kromě krás údolí samotného jsou v okolí i další zajímavá místa, jako například zrušená důlní města, nebo místní farmy, kde se pěstuje mnoho různých druhů rostlin a zvířat.

Navštívit Valle de la Luna je zkrátka nezapomenutelný zážitek a letecká doprava do La Paz může být začátkem vaší nádherné dovolené v přírodě. Pokud máte rádi pohodlné cestování a nechcete řešit organizaci cesty, vyjděte vstříc svým potřebám a najděte si atraktivní zájezdy nejen do Valle de la Luna, ale také do jiných krás Bolívie.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky