Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina Tucumán

Dovolená Argentina Tucumán


Argentina je krásná země plná kontrastů a úžasných scenérií. Mezi nejnavštěvovanější regiony patří oblast Tucumán, nacházející se v oblasti severozápadní Argentiny. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turisty, kteří se chtějí vrhnout do neuvěřitelného dobrodružství.

Nejlepší měsíce pro návštěvu Tucumánu jsou říjen, listopad a březen, když teploty nejsou příliš vysoké a průměrná teplota je kolem 20°C. Jestliže se chcete obdivovat překrásným scenériím, pak můžete zamířit do oblasti Sierra de San Javier, kde se nachází krásné jeskyně s čerstvou vodou a horskými potoky. V regionu najdeme také národní park Aconquija s vynikajícími pěšími stezkami, kde se turisté mohou projít a užívat si nádherné přírody a více než 200 ptáků.

Na dovolené v Tucumánu si můžete užít návštěvu místních kolonií, kde kromě pozdravů a úsměvů můžete ochutnat typickou domácí kuchyni včetně “empanad z masa” a klobásy “chorizo”. Muzea a galerie v Tucumánu navštěvují desítky tisíc turistů každý rok. Vynechat byste neměli např. muzeum historie Casa Historical de la Independencia, kde se odehrávala významná historická událost v roce 1816.

Pokud jste závazkový turista, můžete navštívit velké množství sportovních a outdoorových aktivit, včetně trekkingu, cyklistiky, raftingu, kempingu a nejrůznějších adrenalinových sportů. Po takových aktivitách je však doporučeno navštívit lázně La Aguadita, kde si můžete odpočinout a odreagovat své tělo.

Důležité je vybrat si dobrou dopravu pro svůj pobyt v Tucumánu, protože ne všechny místní silnice jsou dobře udržovány a příjezd může být poměrně náročný. Doporučuje se využít služeb místních Cabs, taxíků nebo pronajmout si auto, abyste si mohli prohlédnout vše, co tato oblast nabízí.

Tucumán je bezesporu jedním z nejlepších a nejméně navštěvovaných turistických míst v Argentině. Nabízí neuvěřitelné scenérie, kulturní akce, outdoorové aktivity a unikátní kuchyni. Pokud hledáte dovolenou, která vás nezklame a nabídne něco neobvyklého, potom se rozhodně vydejte do Tucumánu v Argentině.


Ubytování Argentina Tucumán


Argentina je rozsáhlá země, nabízející mnoho možností k poznávání. Jedním z nejzajímavějších regionů je Tucumán, pojmenovaný podle svého hlavního města Tucumán, který se nachází v severozápadní části Argentiny. Tento region, který se také nazývá "Jardin de la Republica" (Zahrada republiky), láká turisty svým bohatým kulturálním dědictvím, úchvatnou krajinou a hojností outdoorových aktivit.

Při plánování cesty do Tucumánu je dobré si pečlivě zvolit ubytování. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejpopulárnějších turistických oblastí Argentiny, je téměř vždy nutné rezervovat své místo předem. Nicméně, existuje mnoho možností a je důležité zvolit takové ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám.

Rozhodujícím faktorem při volbě ubytování v Tucumánu je umístění. Naštěstí existují možnosti pro každého - od luxusních hotelů v centru města až po odlehlé farmy, které nabízejí ubytování v prostředí přírody.

V centru města Tucumánu se nachází mnoho hotelů s velkými pokoji a výhledem na město. Tyto hotely jsou ideální pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti městského ruchu a mít snadný přístup k různým atrakcím.

Pokud hledáte klid a přírodu, mnoho turistů volí ubytování mimo město, v oblasti okolo národního parku El Cadillal. Tato oblast je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat severozápad Argentiny a užít si outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, kajakování nebo rafting.

Velkou část Tucumánu tvoří horské oblasti, a proto je populární také ubytování v horských chatách. Tyto chaty, nacházející se obvykle ve výšce kolem 2000 metrů, nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu a často také přístup k populárním turistickým trasám.

Další možností, jak si užít přírodu Tucumánu, jsou farmy a "estancias" (zemědělské usedlosti) v okolí města. Tyto usedlosti nabízejí ubytování na venkově a možnost sezapojení do každodenního života na farmě. Takový zážitek je ideální pro turisty, kteří hledají klid a možnost poznat místní kulturu a život.

Nakonec, pokud jste na rozpočtu, je dobré zvážit možnosti ubytování v příměstských oblastech Tucumánu. Tyto oblasti jsou obvykle levnější než pobyt v centru města a často nabízejí historické domy a apartmány se základním vybavením.

V Tucumánu je tedy mnoho možností pro ubytování, které odpovídají různým potřebám a rozpočtům. Zvolte si takové ubytování, které bude odpovídat vašim představám a užijte si svůj pobyt v této malebné oblasti Argentiny.


Počasí Argentina Tucumán


Tucumán je jeden z argentinských provincií nacházející se v severozápadní části země. Město Tucumán, hlavní město provincie, leží v údolí přivráceném k Andám. Charakteristickým znakem této oblasti jsou horká léta s vysokou vlhkostí a suchá zima, což je způsobeno regionálním klimatem.

V létě (prosinec až březen) je v Tucumánu velmi horko, průměrná teplota je okolo 26°C. V průběhu dne se může teplota vyšplhat až na 40°C. Vysoká vlhkost, často přesahující 80%, dodává pocit, že teplota je mnohem vyšší. V noci teploty klesají na 18-20°C. Právě teplé a vlhké podnebí poskytuje ideální prostředí pro pěstování cukrové třtiny, avšak z turistického hlediska toto klima není příliš vhodné.

Zima v Tucumánu (červenec až srpen) je suchá, chladná a slunečná. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15°C. V noci může klesnout na 5°C. I když mrazy zde nejsou běžné, může na horách a ve vyšších polohách sněžit.

Během roku se v Tucumánu vyskytují období dešťů, které započínají koncem léta a trvají do začátku jara (březen až květen). Průměrné úhrny srážek se pohybují okolo 400 mm. Deště v Tucumánu jsou obvykle bouřkové a intenzivní a jsou následovány obdobím sucha, kdy jsou teploty velmi vysoké.

Celkově lze říci, že klimatické podmínky v Tucumánu jsou doprovázeny vysokou vlhkostí a extrémními teplotami, což znamená, že je tato oblast spíše vhodná pro průmyslové a zemědělské účely než pro turistiku. Nicméně, pokud cestujete do Tucumánu, berte s sebou lehké, volné oblečení s dlouhými rukávy k ochraně před paprsky slunce a držte se v chladnějších částech dne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Tucumán


Odpovědi na nejčastější dotazy týkající se argentinské provincie Tucumán:

1. Jaká je hlavní město provincie Tucumán?
Hlavním městem provincie Tucumán je San Miguel de Tucumán.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě provincie Tucumán?
Nejlepší doba k návštěvě provincie Tucumán je během jarní nebo letní sezóny, tedy od září do března.

3. Jaká je nejvyšší hora v provincii Tucumán?
Nejvyšší horou v provincii Tucumán je Cerro Loma Bola, který dosahuje výšky 6 759 metrů.

4. Co je karakteristické pro místní kuchyni v provincii Tucumán?
Mezi nejtypičtější pokrmy místní kuchyně v provincii Tucumán patří humita, empanada (plněný koláč), asado (krocan) a locro (pikantní plněná kaše).

5. Jaká jsou nejznámější turistická místa v provincii Tucumán?
Mezi nejznámější turistická místa v provincii Tucumán patří ruiny Quilmes, Národní park Los Alisos, San Miguel de Tucumán a Cerro San Javier.


Letenka Argentina Tucumán


Letenka do argentinského Tucumánu je pro mnoho lidí stále neznámým cílem, avšak tento kus jihoamerického ráje rozhodně stojí za návštěvu. Tucumán je hlavním městem stejnojmenné provincie a má mnoho co nabídnout jak pro turisty, tak pro milovníky přírody a historie.

Pokud se rozhodnete letět do Tucumánu, musíte si nejprve zjistit, jaké možnosti máte. Existuje několik leteckých společností, které létají do argentinských Tucumánu, včetně LAN Argentina, Aerolíneas Argentinas nebo Andes Líneas Aéreas. Z České republiky neexistují přímé lety, ale lze letět například z Frankfurtu či Paříže.

Jakmile dorazíte do Tucumánu, budete zároveň vstupovat do argentinského severozápadu nebo také Andského severu, což je velmi specifická část země s vlastní kulturou a krajinnými krásami. V Tucumánu se nachází Biosférická rezervace Yungas, což je jedno z posledních míst, kde je možné vidět obrovské množství druhů flóry a fauny, včetně jaguárů, kondorů a velbloudů.

Historie Tucumánu je také velmi zajímavá – bylo to právě zde, kde se začíná boj za argentinskou nezávislost. Můžete navštívit muzeum Casa Histórica de la Independencia, kde byla podepsána listina nezávislosti Argentiny. Také se zde nachází mnoho koloniálních budov s architekturou typickou pro tuto oblast, jako například klášter San Francisco nebo kostel Nuestra Señora de la Merced.

Pokud jde o gastronomii, Tucumán má mnoho lahůdek na nabídku. Město je známé svými empanadami, což jsou malé smažené nebo pečené koláčky, plněné masem, sýrem nebo zeleninou. Také se zde pěstuje mnoho druhů ovoce, zejména citrusy, takže se hojně objevují v místních dezertech.

V Tucumánu najdete i mnoho malých měst a vesnic, které stojí za návštěvu – například Yerba Buena, která je obklopena horami a krásnými zahradami, nebo San Javier, kde můžete navštívit hliněné domy, které byly postaveny původními indiánskými obyvateli.

Celkově vzato, letenka do Tucumánu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odlišnou destinaci s krásnou přírodou, historií a jedinečnou kulturou. Navíc je to místo, které naštěstí není zatíženo masovou turistikou, takže budete moci prožít pravou argentinskou atmosféru.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky