Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Pishat e Butrintit

Počasí Albánie Pishat e Butrintit


Albánie a její počasí nabízí mnoho příležitostí pro návštěvy této krásné země. Pishat e Butrintit, malá vesnice ležící na jihu země, je jedním z méně známých turistických cílů, kde můžete užít krásnou pláž a přírodu. Počasí v této oblasti je většinou velmi příjemné a ideální pro některé aktivní aktivity.

V létě dosahují teploty v oblasti Pishat e Butrintit průměrné hodnoty kolem 28 ° C a mořská voda má teploty okolo 26 ° C. Přestože je to období s největším množstvím slunečního světla a míněnou stánní dovolenou, často bývá velmi horko a s tropickou vlhkostí, což vám může způsobit některé nepříjemnosti. Pokud cestujete v létě, berte s sebou lehké oblečení, sluneční brýle, široké klobouky, opalovací krémy se silným faktorem a hydratační nápoje.

Podzim je ideální doba pro ty, kteří chtějí užívat místních pláží, ale nechtějí se utopit v náporu letních měsíců. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 23 ° C, což je stále dostatečně teplé pro koupání a plážové aktivity. Avšak, pokud se setmí, může být noční chladné a je vhodné si s sebou vzít lehkou bundu nebo svetr.

Zima je období, kdy většina cestovatelů opouští Albánii a letoviska se zavírají. Nicméně, když se ocitnete mezi těmi málo odvážnými, kteří se rozhodnou navštívit Albánii v zimě, můžete zažít zcela odlišnou stránku této historické oblasti. Průměrná teplota v Pishat e Butrintit v zimě se pohybuje okolo 14 až 15 ° C, často s deštěm a celkově vlhké počasí. Pokud se rozhodnete cestovat v zimě, buďte připraveni na chladné rána a večery, protože teplota může klesnout na 5 ° C, a to zejména v horských oblastech.

Jaro může být ideální doba pro návštěvu Pishat e Butrintit. Místní příroda je plná květin a vegetace a stromy se poprvé začínají zelenat. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 19 ° C, ale mokré počasí může narušit vaši dovolenou. Začátkem jara je většina pláží téměř vylidněná, což vám umožní užít si soukromou pláž bez davů turistů, a to za relativně nízké ceny.

Celkově vzato, Albánie se může pochlubit idylickým počasím při každé roční době a Pishat e Butrintit je jedním z méně navštěvovaných klenotů této krásné země. Bez ohledu na měsíc, který se rozhodnete navštívit, můžete se těšit na příjemné počasí a nepopsatelnou krásu tohoto unikátního místa.


Dovolená Albánie Pishat e Butrintit


Albánie je země plná tajemství a krásné přírody, kterou by každý měl navštívit alespoň jednou v životě. Pokud se rozhodnete pro dovolenou Albánie, jistě nebudete litovat. Mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa patří i oblast Pishat e Butrintit.

Pishat e Butrintit je národní park a zároveň chráněné území na jihu Albánie v blízkosti města Saranda. Tato oblast byla v minulosti strategickým bodem Řeků i Římanů, kteří zde budovali mnoho impresivních staveb a využívali především hlavně přístavy Butrint a Finiq.

V současné době je hlavním turistickým centrem oblasti Butrint, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tento muzeum pod širým nebem nabízí svým návštěvníkům mnoho historických památek, jako jsou starověké divadlo ze 3. století př.n.l. s kapacitou 15 000 diváků, bazilika s mozaikami a mnoho dalšího.

Pro milovníky přírody zde najdete i unikátní biotop a kaštanové háje, ve kterých se můžete projít a prohlédnout si zdejší populaci různých druhů ptáků či ryb.

Svůj pobyt v oblasti Pishat e Butrintit můžete strávit i u krásné pláže s čistou vodou a pozvolným vstupem do moře. Můžete se také vydat na výlet lodí a navštívit např. ostrov Korfu, který leží jen pár kilometrů odtud.

Pro milovníky dobrého jídla zde najdete řadu restaurací a kaváren s tradiční albaňskou kuchyní. Určitě vyzkoušejte místní speciálníty, jako jsou bakllava, byrek nebo tave kosi.

Při plánování vaší dovolené v Albánii rozhodně nezapomeňte zahrnout i oblast Pishat e Butrintit do vašeho plánu. Zaručeně vás zde čeká krásný pobyt plný historie, přírody a zábavy pro celou rodinu.


Ubytování Albánie Pishat e Butrintit


V Albánii se nachází množství krásných míst, která stojí za to navštívit. Jedním z nich je i oblast Pishat e Butrintit, která se nachází v jižní části země poblíž města Saranda. Tuto oblast začaly turisté z celého světa objevovat až v posledních letech, a tak zde najdete převážně místní ubytování, které má svůj kouzlo.

Pokud se chystáte na dovolenou do oblasti Pishat e Butrintit, máte několik možností, jak se zde ubytovat. Na výběr máte především mezi apartmány a hotely, které se nacházejí v blízkosti pobřeží. V těchto typech ubytování si můžete užít krásný výhled na moře a příjemné prostředí s možností koupání.

Pokud vám ale více vyhovuje autentičtější zážitek, máte možnost ubytovat se v místních domech, které jsou pronajímány turistům. Tyto domy jsou velmi jednoduše a skromně zařízené, ale nabízejí vám možnost prožít dovolenou tak, jak ji žijí místní obyvatelé. Tuto formu ubytování si zamilují lidé, kteří hledají klid a pohodu a nechtějí být součástí rušného města.

Ke každému typu ubytování v oblasti Pishat e Butrintit se vám dostane místního pohostinství a dobrého jídla. V mnohých místech si můžete vychutnat tradiční albánské pokrmy, jako jsou příděly, či zmrzlina, a samozřejmě káva.

Kromě ubytování má oblast Pishat e Butrintit mnoho lákadel na návštěvu. Jedním z nich je Butrint, což je starobylé město, které je zapsané na seznamu UNESCO. Zde si můžete vychutnat krásu starých ruin a prozkoumat historii Albánie z první ruky.

Celkově lze říci, že ubytování v oblasti Pishat e Butrintit je skvělým výběrem pro ty, kteří hledají klid a pohodu, nechtějí být příliš blízko rušných měst, ale zároveň chtějí zažít místní pohostinství a krásu alpské přírody. Tuto oblast rozhodně doporučujeme při plánování vaší další dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Pishat e Butrintit


1. Jak se dostat z letiště v Tiraně do Pishat e Butrintit?

Nejlepší výchozím bodem je pronájem auta, ale je možné také využít taxi služby nebo autobusovou linku z Tiraně na Corfu, která má zastávku v Butrinti.

2. Jakou měnu používají v Albánii a lze platit kartou?

V Albánii se používá albaňský lek. Většina míst přijímá platby kartami, ale běžné hotovostní platby jsou stále většinou přijímány.

3. Kdy je nejlepší období k návštěvě Pishat e Butrintit?

Nejlepší období k návštěvě Pishat e Butrintit je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 a 30 °C.

4. Můžu si v Albánii půjčit auto?

Ano, v Albánii je možné si půjčit auto u místních půjčoven a mezinárodních společností. Musíte však být starší 21 let a mít řidičský průkaz platný nejméně jeden rok.

5. Jak se chovat v Albánii jako turista?

Je důležité respektovat místní zvyky a kulturu. Nosit slušné oblečení a věnovat pozornost náboženským a kulturním zvyklostem je důležité. Měli byste také být opatrní, zejména v noci, a udržovat si majetek na bezpečném místě.

6. Je v Albánii bezpečno cestovat?

Ano, Albánie je obecně bezpečná země. Nicméně, je důležité být opatrný a vyhnout se rizikovým oblastem, zejména v noci. Turisté by také měli být opatrní na kapesní krádeže a na to, kde ukládají svůj majetek.

7. Jaké jsou nejlepší pláže poblíž Pishat e Butrintit?

Nejblíže Pishat e Butrintit jsou pláže na pobřeží jihovýchodní Albánie, např. pláže v Sarandě, Ksamilu nebo Livadhi. Všechny tyto pláže jsou velmi krásné a ideální pro koupání a relaxaci.

8. Jaký je vstup na archeologickou oblast Butrint?

Vstup na Butrint stojí 700 leků (odhadem 5 EUR) pro dospělé osoby. Děti a studenti mají vstup zdarma.

9. Je v Albánii dostupná Wi-Fi?

V Albánii lze najít mnoho veřejných Wi-Fi hotspotů v kavárnách, restauracích a na letištích. Nicméně, kvalita připojení může být proměnlivá v závislosti na místě a čase.

10. Jaký druh jídla se v Albánii podává?

Albánie je známa pro svou tradiční kuchyni, která je ovlivněná balkánskou kuchyní. Nejoblíbenější jídla jsou například pljeskavice, jehněčí a skopové maso, ovocná šťáva a sladkosti jako baklava.


Letenka Albánie Pishat e Butrintit


Albánie, země jihovýchodní Evropy, je státem s bohatou historií a krásnou přírodou. Mnoho turistů se rozhodne navštívit Albánii kvůli svým úchvatným plážím, ale její kultura a historie ji dělají velmi zajímavým cílem pro cestovatele z celého světa. Pokud hledáte skvělé místo, kam byste mohli utéct od každodenního ruchu a užít si trochu klidu a přírody, měli byste zvážit cestu do Albánie.

Albánie má mnoho měst a turistických atrakcí, kterým stojí za to věnovat pozornost. Jedním z nejlepších míst v Albánii, které byste měli určitě navštívit, je Pishat e Butrintit. Toto historické místo se nachází na jihovýchodě Albánie, v kraji Saranda, a je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit v Albánii.

Pishat e Butrintit je kulturní památník UNESCO, který se skládá z několika ruin starověkého města Butrint. Butrint byl založený řeckými osadníky v 7. století př. n. l. a během staletí se stal jedním z nejvýznamnějších římských centrálních měst na Balkáně. Během své existence prošel Butrint mnoha fázemi vývoje, včetně období byzantské říše a osmanské říše.

Pishat e Butrintit je ideálním místem pro milovníky historie, archeologie a antiky. Můžete tu prozkoumat staré římské a byzantské zdi, amfiteátr a chrámy, jako je chrám Asklépia nebo chrám Atény. Jsou tu také pozůstatky římských lázní a mozaik. Můžete se procházet po krásném starém lesu a podívat se na některé z nejkrásnějších jezer v Albánii.

Abyste mohli Pishat e Butrintit navštívit, musíte dostat letenku do Sarandy. Saranda je nejlepší východisko pro návštěvu archeologických lokalit v této oblasti. V Sarandě je velmi krásné pobřeží, s množstvím hotelů a restaurací na výběr. Při pobytu v Sarandě můžete také navštívit některá další místa v oblasti, jako například Ksamil, krásný komplex pláží a ostrov Korfu v nedalekém Řecku.

V Albánii najdete mnoho levných letenek, které jsou k dispozici z různých částí Evropy. Pravidelné linky do Tirany, hlavního města Albánie, nabízejí aerolinky jako Ryanair a EasyJet. Z Tirany se můžete dostat do Sarandy přes pobřeží v ýjimečnej krásy, s mimosametovmi výhledy na Jónské moře.

Zpět k Pishat e Butrintit, památný park o rozloze 15000 hektarů, kde najdete kromě amfiteátru i ďalší památky, jako např. římské lázně nebo Gates of Lion, které patří mezi první věci v Butrintu, které znovuobjevil archeologický tým.

Albánie je zemí nezkaženou turismem, ale nabízí turistům mnoho kulturních, přírodních i sportovních zážitků. Od hor a krásné přírodní scenérie až po historická místa a památky, Albánie má mnoho turistům co nabídnout. Pishat e Butrintit je jen jednou z mnoha zajímavostí, které Albánie nabízí, tak co čekáte, vlezte do letadla a vydejte se na cestu za objevením této nádherné země.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky